Hra o trůny - Strážci na Zdi (2014) (epizoda)

Poprvé za celou dobu je Sever a všechno severněji nad ním zajímavý a co víc, dokonce se hned jedná o jednu z nejlepších epizod celého seriálu, jestli ne o vůbec nejlepší. Je to také poprvé, co se v jedné epizodě objevuje pouze jedna linie GoT. Celá je pouze o jedně bitvě o Zeď a o Černý Hrad. Neskutečně dobrá vlastnost seriálu je jeho nepředvídatelnost, v každým díle může být odstraněn jeho největší záporák nebo klaďas a stejně rychle nahrazen. Tady se jedná hned o několik postav, hlavně postava hraná Rose Leslie mi bude chybět.

Hra o trůny - Hora a Rudá zmije (2014) (epizoda)

Ten závěr, to byl úplně jiný level, snad až moc jiný level. Tyrion znovu ukázal, kdo je nejlepší postava a stačila mu k tomu pouhá povídka o broucích. Dostala mě i Aryina reakce v údolí, Jaimiho obličej počas souboje a asi poprvý v seriálu mě potěšila i Sansa, konečně něco zahrála. Zbylé tři linie (Greyjoy, Sever a Daenerys) zase o ničem.

Hra o trůny - Drozd (2014) (epizoda)

Tyrion zase válí, má nového šampiona, byť ne překvapivého. Severu je v dílu naštěstí málo a Daenerys také tam moc není, přesto to není nejlepší epizoda, chybí více akce více něčeho. Vlastně to tahá skutečně jen Tyrion a za zmínku stojí ještě závěr, kde jsem trochu čekal, že poletí jiná postava.

Hra o trůny - Zákony bohů a lidí (2014) (epizoda)

Tyrion ovládl celou epizodu a stačilo mu k tomu asi pět vět v závěru. Všechny ostatní události zapadnou za tímto výkonem asi nejlepší postavy seriálu.

Hra o trůny - Přísežník (2014) (epizoda)

Hned na začátku se dozvíme, kdo otrávil Joeffryho. Možná mě to trochu zklamalo, doufal jsem, že to bude někdo důležitější nebo že bude mít lepší důvod. Cersei nastupuje na Joeffry místo jako pro mě nejvíc neoblíbená postava. John Snow si našel novýho "kamaráda", kterýho známe z dřívějška. Linie na Severu mě baví míň a míň.

Hra o trůny - Zbaveni okovů (2014) (epizoda)

Ten Sam mě tak štve a nudí. V hlavním městě se to všechno hroutí, nebýt Tyriona a Tywina, tak bych ty události tam snad přeskakoval, jak mi jsou ostatní postavy nesympatický. Arya je zase jen výplní dílu, který si pro sebe ukradla Daenerys v závěru a který začínám docela fandit, byť mě uplynulý tři série dost štvala.

Hra o trůny - Deště Kastameru (2013) (epizoda)

Asi nejlepší epizoda třetí série. V jejím průběhu jsem měl pocit, že tvůrci už neví kudy kam s Robbem a Starky a upřímně mě docela tahle linie nudila. Tady ale se jim povedl fantastický zvrat a skvěle se z této příběhové linie vysvobodili, aniž by někoho naštvali nebo aspoň mě, naopak Robb si za to mohl sám. Mohl si vzít Roslin místo otravné Talisy a tohle by se nestalo. Líto mi bylo spíš toho vlka a Aryi, která byla tak blízko. Naopak mě netěší linie s Branem a ani linie na severu, které docela nudí, i když věřím, že se to zlepší.

Hra o trůny - Lev a růže (2014) (epizoda)

No, konečně! Seveřani se povraždili se v minulé sérii mezi sebou, bratři krále Roberta prakticky taky a teď to vypadá, že i Lannistři se zničí navzájem. Vlastně tomu zabraňuje ten jejich otec, nebýt jeho, tak by se dávno pobili mezi sebou a na trůnu by byl nejspíš Stannis. Každopádně zvrat na (nejen této) svatbě je vítanou změnou, GoT si totiž dokáže rychle najít nového záporáka a Joeffry je konečně, konečně pryč. Trochu mě štvala linie s Branem a celkově se Severem, který poslední dobou dost nudí. A stejně tak Boltonovi a Greyjové mě moc nebaví.

Hra o trůny - Muž beze cti (2012) (epizoda)

Sice o trochu slabší než předchozí epizoda, na druhou stranu byla zábavnější. Bavila hlavně dvojice v bílý pustině a Jamie. Také Arya má neskutečně zajímavou linku. Zase mě naopak naštvala Daenerys a pokračování jejího příběhu. A neustále mě překvapuje Theon, kterému se povedlo během prakticky dvou epizod stát větším záporákem než Joeffry.

Hra o trůny - Bohové staří a noví (2012) (epizoda)

Zatím nejlepší epizoda druhé série. Theon překvapil, linie s Aryou mě baví a konečně se něco děje i v linii se Snowem, který si tam našel docela sympťandu. Jediná slabá linie epizody je zase s Daenerys, s tím že tentokrát se pro změnu zachovala úplně hloupě.