Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (408)

plakát

Daisy Jones & the Six (2023) (seriál) 

Bavilo mě to. Seriál o zákulisí kapely, která nikdy neexistovala a která se rozpadla na vrcholu. Největším kladem je celá ta atmosféra v něm, chemie mezi Billym a Daisy bylo něco, co mě štvalo a zároveň drželo u obrazovky, a stejně tak celý seriál. Chvílemi jsem si říkal, proč na tohle koukám, ale přestat se mi nechtělo. Slabinou jsou písničky, které jsem bohužel ve většině případů dost nezajímavý, slabý a já se u nich docela nudil (pokud tam zrovna neprobíhala oční válka mezi Billym a Daisy), pak celá vedlejší linie s Daisynou kamarádkou, která mě vůbec nezajímala, kvůli tomu jsem na to nekoukal a přece ji tam furt někdo cpal. Nejlépe to bylo vidět v sedmé epizodě, která se dokonce obešla bez The Six a kterou silně doporučuju přeskočit, nepřijdete o prakticky nic, všechno co o ní potřebujete vědět je, že Daisy se vdala (a to vám dojde na začátku další epizody) a že jste se právě zachránili od necelé hodiny nudy. Herecké obsazení upřímně nevím jak hodnotit, občas mě ty herci hrozně štvali, občas naopak mě bavily. Vrcholem seriálu bylo psaní písniček Billyho a Daisy do alba a pak mě docela dostal samotný závěr závěrečný epizody. 75%

plakát

Taková moderní rodinka - Paige (2018) (epizoda) 

Cam s Mitchellem slabší, ostatní to ale zachránili a hlavně kvůli Dunphyovým jsem přemyšlel i o plným počtu hvězdiček. Phil byl totiž v nejlepší formě a Luke, Claire a Paige mu skvěle sekundovali v linie falešnýho rande a já se smál přes celý pokoj. A bavila i linie s Jayem a spol. Joe tam znovu ukázal, že je to skvěle obsazená postava (na rozdíl od třeba Lily).

plakát

Taková moderní rodinka - Pět minut (2017) (epizoda) 

Díl táhli Mitchell a Cam se svým dost možná nejzábavnějším vystoupením v seriálu a dobře jim sekundovala čtveřice na koleji.

plakát

Taková moderní rodinka - Ztráta spojení (2015) (epizoda) 

Skvělá epizoda skládající se z videohovorů, které stejně jako v případě například HIMYM (tam to bylo telefonování) zajímavě rozbily rutinu. A válel hlavně tradičně skvělý Phil, ať už například řekni ji, že jsem ve sprše nebo sázkou s Lukem. A i hlavní zápletka epizody s Haley se povedla.

plakát

Třináct životů (2022) 

Perfektně natočené drama podle skutečnosti. Na začátku jsem si pro sebe hořce zavtipkoval, že by je měli uspat, jestli je chtějí dostat ven a o to víc jsem pak koukal s otevřenou pusou, že to fakt chtějí udělat. Má to neskutečnou atmosféru, celou dobu jsem nevěděl, jak to dopadne a fakt, že to je podle skutečnosti všechny pocity dost umocňoval.

plakát

Kdo přežije - Hrdinové proti padouchům (2010) (série) 

Nejlepší série Survivoru, která má ale absolutně nezaslouženého vítěze. Nejlepší hra to je z jednoho důvodu z nejlepšího castingu napříč všemi sériemi, takový počet silných hráčů jinde není (Russel, Rob, Parvati, Jerri, JT, ...). Proto jsem věřil, že lidé v porotě dokážou sportovně uznat porážku a budou volit toho, kdo je v Survivoru nejlepší hráč a ne toho, kdo se jako tichá myška problížil do finále. Bohužel to nevyhrál Russel, který si to zasloužil asi nejvíc, minimálně díky němu se jedná o nejzajímavější sérii všech dob a dokonce to nevyhrála ani Parvati, chytrá hračka, která dokázala, že Russla spíše využívala, nejčastěji vyhrála imunitu a strategicky taky něco zahrála (viz ty dvě skryté imunity). Vyhrála to Sandra a to jen protože z finále naštvala nejméně lidí, když za celou hru nedostala odvahu provést jediný tah (čekal jsem a těšil se až se pustí proti Russellovi, ale bohužel nikdy nic). Je škoda, že volba vítěze nepatrně zkazila celou sérii, ale i tak se díky castingu a Russellovi jedná o suverénně nejlepší.

plakát

Hra o trůny - Děti (2014) (epizoda) 

Epizoda začla tam, kde skončila - na Zdi. Tentokrát to není špatné, byť epizoda má silnější a zajímavější momenty. Branova linie mě neskutečně štve, Daenerys jen vyplňuje díl a nejvíce se díl točí kolem Aryi a samotného závěru s Tyrionem. Co se týče Aryi, tak moc jsem nepobral, proč se ty dvě rytířská paka snaží zničit jeden druhýho, když chtějí to samý, jinak souboj byl dobře natočen a seriál přichází o jednu ze zajímavějších postav, byť poslední dobou spíš vyplňovala díl na "procházkách" s Aryou. Celý díl ovšem trumfuje závěr a znovu v hlavní roli s Tyrionem. Bohužel je to konec v současnosti pro jednu ze tří nejlepších postav (ještě Tyrion a John Snow), na druhou stranu to pěkně zamotává do budoucna, protože Lannistři jsou konečně pěkně v pytli.

plakát

Hra o trůny - Strážci na Zdi (2014) (epizoda) 

Poprvé za celou dobu je Sever a všechno severněji nad ním zajímavý a co víc, dokonce se hned jedná o jednu z nejlepších epizod celého seriálu, jestli ne o vůbec nejlepší. Je to také poprvé, co se v jedné epizodě objevuje pouze jedna linie GoT. Celá je pouze o jedně bitvě o Zeď a o Černý Hrad. Neskutečně dobrá vlastnost seriálu je jeho nepředvídatelnost, v každým díle může být odstraněn jeho největší záporák nebo klaďas a stejně rychle nahrazen. Tady se jedná hned o několik postav, hlavně postava hraná Rose Leslie mi bude chybět.

plakát

Hra o trůny - Hora a Rudá zmije (2014) (epizoda) 

Ten závěr, to byl úplně jiný level, snad až moc jiný level. Tyrion znovu ukázal, kdo je nejlepší postava a stačila mu k tomu pouhá povídka o broucích. Dostala mě i Aryina reakce v údolí, Jaimiho obličej počas souboje a asi poprvý v seriálu mě potěšila i Sansa, konečně něco zahrála. Zbylé tři linie (Greyjoy, Sever a Daenerys) zase o ničem.

plakát

Hra o trůny - Drozd (2014) (epizoda) 

Tyrion zase válí, má nového šampiona, byť ne překvapivého. Severu je v dílu naštěstí málo a Daenerys také tam moc není, přesto to není nejlepší epizoda, chybí více akce více něčeho. Vlastně to tahá skutečně jen Tyrion a za zmínku stojí ještě závěr, kde jsem trochu čekal, že poletí jiná postava.

Ovládací panel
2 body