• Thriller

Poslední adresa (1970)

Bohužel další stará francouzská kriminálka, která si neodpustila klasický nesmysl starých francouzských kriminálek. Totiž hlavní články o případu na titulních stranách novin. Já jsem ještě nikdy v životě takové články na titulních stranách skutečných novin neviděl. Další nesmysl: hned 3 různí vyslýchaní lidé (nezávisle na sobě, a to nebyli vyslýcháni proto, že by patřili k podsvětí) říkají policajtům, kteří je vyslýchají, že nesnáší policajty. Nějak si neumím představit, že bych při výslechu říkal policajtům, že nesnáším policajty... A aby toho nebylo málo, tak další postava: "Víš kdo já jsem, ty fízle blbej? Syn advokáta XY. Víš, jakou má moc, takový slavný advokát?" Nevím o tom, že by advokáti měli nějakou moc a že by byli slavní. Takže víc než 3 hvězdy dát nemohu, i když to nebyl nudný film a Ventura je můj oblíbenec. PS: Když se kniha jmenuje "The Last Known Address" a film "Dernier domicile connu", tak proč to není přeloženo do češtiny jako "Poslední známá adresa", ale jen jako "Poslední adresa"? Proč musí nějaký kreativec-blbec vypustit slovo "známá"?

Tulipánová horečka (2017)

Scénář slátanina, řemeslně OK. Mimochodem, v holandské aukci jde cena shora dolů, ne naopak, a proč se jí asi říká holandská?

Bábovky (2020)

Nic moc scénář (navíc scenáristé asi nikdy neslyšeli o výpovědní době), trapný Taclík, trapný product placement. A trapné taky je, že ženy souloží oblečené, ať už manželka s manželem nebo prostitutka se zákazníkem - zkrátka aby to šlo na 20 na ČT1.

Paša (1968)

Nechápu, proč se postavy Francouzů v českém dabingu jmenují Antonín nebo Pavel. Nechápu, proč je na plakátu Jean Gaven, jehož postava inspektora je ve filmu v podstatě zbytečná, a ne André Pousse, který hrál hlavního zloducha a jehož postava se myslím ve filmu neobjevovala méně než postava Gavena.

Mustang (2015)

2 rezence (obě jen 2 *) zmiňují incest. Já v tom filmu žádný incest neviděl. Že bych viděl tu kratší verzi a v té delší verzi incest byl? Nechápu, co podle některých na tom filmu nebylo uvěřitelné. V Turecku (a asi nejen na venkově) mají prostě ženy úplně jiné postavení než v Česku. Povídal mi o tom i 1 Němec, který zná Turky žijící v Německu. A lidi by si měli uvědomit, že tak, jak se domlouvají svatby v tom filmu, se v Česku domlouvaly svatby ještě v 19. století. O čem je asi Prodaná nevěsta?

Paříž 15:17 (2018)

Příšerně nudný film, ve kterém je to podstatné (cesta vlakem do Paříže) jen zlomeček stopáže. A co se týče toho vlaku. Film začíná tím, že někdo normální chůzí nastoupí do vlaku a hned se za ním zavřou automaticky dveře. Je vidět, že pan Eastwood a obecně američtí filmaři asi nikdy v životě vlakem nejeli.

Aféra z titulní stránky (1972)

Velmi špatný scénář, k tomu špatné herecké výkony. "Už žádní antifašisté a antikomunisté. Sjednotíme všechny." Školník: "Její otec mě požádal, abych na ni dohlížel. To víte, v dnešní době." Šéfredaktor se řídí pokyny kohosi, aniž by divák věděl, kdo to vlastně je. A ten kdosi ještě mluví o jakýchsi "našich přátelích", aniž by divák samozřejmě věděl, koho tím vlastně myslí. Nakonec ještě šéfredaktor mluví s tímto kýmsi o "řediteli", aniž by divák samozřejmě věděl, ředitele čeho myslí. "Zda skutečného vraha odhalíme, bude záležet na výsledku voleb." Hmm... Odhalí ho, když budou výsledky jejich strany dobré, nebo špatné? Když se holka rozešla s klukem, znovu k němu sedne do auta. A ještě někdo jede za nimi. A proč to auto skončilo na vrakovišti? Když manžel nadává manželce před dítětem, že je úplně pitomá a že by měla vědět, že něco jiného si novinář myslí a něco jiného píše, ona neřekne ani slovo. Prostě ze života. Když jde novinář během vyučování po chodbě školy, vyběhnou za ním ze třídy kluci. Prostě ze života.

Sněhulák (2017)

Docela slušná detektivka, člověk se nenudil, ale záhadou je, jak zločinec dokázal některé svoje zločiny udělat. Taky moc nedávalo smysl, proč jistý člověk nepřivedl policii na stopu hned, a místo toho nejdřív při výslechu lhal. PS: knihu jsem nečetl.

Ragtime (1981)

Jak tady někdo může napsat, že se děj odehrává ve 20. letech? Končí to informací o vyhlášení války. 1. světová válka vypukla roku 1914 a USA do ní vstoupilo roku 1917. Že by mysleli 2. světovou válku? Ford T se vyráběl od roku 1908. Theodore Roosevelt byl prezidentem v letech 1901 až 1909. Charles Fairbanks, jehož postava viceprezidenta se ve filmu objevila, byl viceprezidentem v letech 1905 až 1909.