Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Kupodivu musím říct, že čtverka slavné série o vetřelci mi sedla lépe než třetí díl v pořadí od Finchera. Možná to bylo tím, že se v Ripleyové snoubila jednak ta "chladnokrevně hysterická" Ripleyová, jak jí máme rádi, s exotickou vetřelčí tvrdostí, zákeřností a cizorodostí. Ripleyová byla pak více tichá, ale také více zajímavá - vše se již netočilo jenom kolem ní. Ve Vetřelcích vždycky mluvím o Ripleyové, protože ty filmy jsou vždycky o ní. O ní a o Vetřelci. Protože ve čtyřce je Vetřelec i v ní, musí ustoupit do pozadí, odkud je ovšem mnohem zajímavější, taková Ripleyová mě baví.

Vetřelec ³ (1992)

Třetí Vetřelec. Ripleyová začíná být krapánek dost otravná. Věčné "vy jste to nezažili, nevíte, co vím já, všichni tady umřeme a já jsem hrozně tvrdá". Přesto, že mi tento Vetřelec přišel místy trochu už mimo mísu, nakonec to byl celkem koukatelný film.

Deník nymfomanky (2008)

Nemyslím si, že erotika ve filmu Deník nymfomanky je nějak špatná . ostatně, když se film jmenuje Deník nymfomanky, tak je zcela jasné, o čem bude. Bude o ženě, erotice a sexu a cestě té ženy svým životem. Ten sex nemusí být prostě nikterak odporný nebo nějak zvlášť vzrušující, to není cílem filmu. Je to o té ženské, která je nymfomankou a nepotřebuje se s tím nijak vyrovnávat.

Jistě, pane premiére (1986) (seriál)

Úroveň nového seriálu s novým názvem a novými funkcemi,ale se starými postavami se nikterak nezměnila, Pořád je vtipný a britský,

Jistě, pane ministře (1980) (seriál)

Úžasné je, jak se britský humor nemění. Miluji současné britské seriály a čtyřicet let starý seriál Jistě, pane ministře jsem si hned zamiloval.Dokonalé a neskutečně pravdivé (bohužel).

Můj báječný rozvod (2008) (divadelní záznam)

Podobných textů si dokážu představit dvanáct do tuctu, asi nic moc originálního to není, ale to co předvádí paní Balzerová je famózní. Bere prostý, skoro tuctový výplod jedné ženské a převádí ho na jevišti na dokonalé ztvárnění života jedné stárnoucí ženy, pro níž život připravil zajímavou směs koření - nedá se říct, že by ji ho trochu okořenil, ale spíše jí zasypal a přesto z toho všeho vychází s patřičnou dávkou humoru.

Dannyho parťáci (2001)

Vůbec to nebyl špatný film, ale kupodivu jsem se nebavil až tak, jak bych čekal. Ale Clooneyho mám rád a ta další slavná jména? To musela být sumička na honorářích... Ale scénář byl skutečně vyšperkován a do detailu promyšlen - sice balancoval za hranou realističnosti, příliš spoléhal na náhody, ale koneckonců proč by ne - je to filmová oddychovka.

Šakal (1997)

Předlohu a ani originální film neznám, ale tenhle remake je stejně jiný - v jiné době, s jinými technologiemi a asi i s jinými myšlenkami, takže to asi vůbec nevadí. Bruce Willis ukázal, že se dokáže napasovat do různých charakterů a hrál tak, že jsem si ten jeho vražedný zamiloval. Možná jsem divný, ale nějak jsem mu fandil, aby zakázku dokončil. Že to nandal drsňácké ruské supermance, to jsem mu tleskal a v závěru jsem mu přál alespoň povedený útěk nebo nějakou hezkou sviňárnu na závěr - ale to by nebyli Američané, kdyby tam nebyl happyend pro ty bezkrevné a nesympatické klaďase. Vážně takovouhle postavu si chtěl Geer zahrát?

Vegas, Baby! (2011)

Je to Misfits... a Nathan pořád stejný úchylák... trošku ve třetí řadě chyběl, ale až tak moc jsem ho zase nepostrádal.

Johnny English (2003)

Celkem dobrý nápad na agenta 0. Rowana Atkinsona kupodivu můžu tím spíše, čím méně je Mr. Beanem.