Holy Motors (2012)

Vážně rád bych tam nasolil pět, neb to byla paráda parád, ale těch posledních 30 min. či tak je takový vopruz. A pokud se podílel Neil Hannon na tom (Kylie) cajdáku je to jenom důkaz, že každý velký umělec jednou padne na hubu.

Lore (2012)

Příběh o lidské hlouposti a strachu, a to v nejširším slova smyslu, stejně tak jako láska a černá, co je i bílá a tak nějak naopak a tak nějak atd. Pravdu dí jeden komentář, neb Nele Trebs je famózní, Saskia Rosendahl se nedá zahanbiti, v hakenkreuzu svorni (nebrat jako propagaci fašismu-nacismu, neb to by znamenalo, že v Asii mají fašistické chrámy). Hvězda sem, hvězda tam, Lore is in the air!

Prokletý ostrov (2010) odpad!

A Scorsese je pořád na ostrově (tipuji pavilon C) nebo už mu udělali lobotomii?

Airs Above the Ground (2010)

Na jedné straně máme srandovní filmy s Tomem Hanksem přežvykující moudra pro masy, na druhé pár skorokýčovitých záběrů pelášejících koní a jejich drezury - a výsledek je takřka mystický. Obě strany operují s pojmy jako je krása, vznešenost, etc., a rozdíl je pouze v tom, že zatímco první patří k nejhorším, Airs Above the Ground k nejlepším.

Příběh z Tokia (1953)

Představte si klidné místo na konci světa. Na tom místě vlastní rádiovou stanici a kino. V krbu praská oheň, nechávám se unášet meditativním proudem, vybavuji si tvář. Prolamuji se, v třetí třetině se mi klíží únavou oči. Přesednu si blíže k ohni a nechávám teplo pronikat do zad. Upadám do hlubokého mikrospánku. Probouzím se na konci, nemohu odlepit od sebe oči, cítím se, jak bych vypil galon piv. Jsme sami.

Yes Man (2008)

U který přepážky že to dělá niethustra?

Madeinusa (2006)

Gott ist tot. Ať žije dekadence. Made in usa.