Drive (2011)

Některé části byla pěkná nuda, to vám řeknu. Zdloooouhavý snímek, který se však vykoupil tím, že má jednoduchý, však perfektní příběh.

Paroží (2021)

Mýtus o Wendigovi mě vždycky fascinoval. Film je dobrý i pro ty, co neznají podstatu Wendiga, protože v průběhu filmu poznáte a ke konci je celý jeho koncept dokonce vysvětlen. Film podle traileru vypadal fakt dobře, sice nedopadl tak dobře jako má očekávání, ale mega jsem si ho užil. Chtělo to lepší scénář a možná i kdyby to bylo delší a propracovanější. Avšak Wendigo byl zpracovanej perfektně! Toho jsem si fakt užil. Celý vývoj od vyhublého tatíka, co chce napapat, až po jelení monstrum, co požírá všechny kolem sebe. Jen tam mohl být častěji.

BoJack Horseman (2014) (seriál)

Denně na tenhle seriál myslím, a to jsem ho dodíval před asi dvěma lety. Silný seriál, který se na první pohled zdá jako sitcom se zvířátky, ale naučí vás spoustu věcí o životě.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Moc hezký fantasy. Kinematograficky to vyčnívalo. Elrond a Durin jsou supr dvojka. Galadriel je badass a to se ani nemusí extra snažit, ale ostatní linky byly občas docela nudný. Jsem rád, že jsme se opět dočkali něčeho ze světa Lord of the rings a určitě vyhlížím druhou sérii.

Blondýnka (2022)

Nemám slov. Chaoticky, ale perfektně natočené. Ana v některých scénách vypadá jako sama Marilyn Monroe a v jiných scénách jí tolik nevidím. Těžký, smutný, poetický a zneklidňující film s krásnou kinematografií.  K příběhu se nechci vyjadřovat, protože nejsem takový fanoušek Marilyn Monroe, abych tu o tom mohl rozumbradovadovat.

Pět let (2022) (seriál)

Kontroverzní téma s kterým se ČT opravdu skvěle popralo. Srdcervoucí teen drama o znásilnění, ve kterém se dokážete vcítit do osobnosti každé z postav. Čistě online záležitost zdarma ke shlédnutí na iVysílání, ale kvalitnější než spousta pořadů v televizi nebo na streamovacích platformách. Na konci vám ukápne veeeelká slzička.

Entergalactic (2022)

Velmi příjemný snímek o lásce s podtextem propagace Cudiho nového alba a krásnou, osobitou animací.

Avatar (2009)

Po 13 letech nemusím měnit větu "Naposledy v kině na 3Déčku jsem byl na Avatarovi." A při tomto promítání jsem si uvědomil, že Avatar není film. Je to totiž zážitek. Je to krásná zkušenost. Inovativní film v ohledu na CGI a speciální efekty, ale také na 3D filmy jako takové. Avšak příběh, atmosféra a kinematografie jsou ještě překrásnější. Nemůžu se dočkat dvojky!

Černobyl (2019) (seriál)

Pokud někdy padne otázka: Jaký je nejlepší seriál na světě, co se týče kvality? Hodně z nás by bez přemýšlení mělo říct Chernobyl. Naprosto perfektní seriál, který dokázal i přesto, že příběh všichni známe, udržet nás u obrazovek a neodlepit se. 5 hodin neustálého mrázu po zádech, bolesti u srdíčka a slz z toho všeho, co se to v reálu vlastně stalo. Je to srdcervoucí a seriál nemohl odvést lepší práci. Bravo.