The Escapist (2008)

Mě se to opravdu líbílo. Sice nesleduji Prison Break, ke kterému to tady někdo srovnával, ale je vydařený nejen samotný příběh. Je vidět, že si střihač dal nemalou práci, a to se mi líbí. Čekal jsem dotáhnutí filmu do předpokládaného konce, kde na mě čekalo další milé překvapení. Já zvraty rád a zajímavé konce taky. Je fakt, že dialogy a zdlouhavé scény ve filmu nejsou, ale tady je ukázka toho, že to jde i bez nich.

Jmenuji se Bruce (2007)

Je to především komedie, jelikož hororové prvky jsou také dosti komické. Guan-Di vždy příjde a odsekne někomu hlavu bez napětí a navození atmosféry. Kdyby jen šlo, abych se trochu bál, ale při scéných se to prostě stihnout nedá...Ale jinak velice zajímavý nápad, jak si ze sebe udělat srandu. Myslím, že něco takového herci neublíží a může jen přidat na oblíbenosti. Jinak musím zmínit také písničku, co film provázela, a to písnička dvou kytaristů, která na mě zapůsobila. Byla melodická, vtipná...:-) ...Guan-Di is his name, Guan-di is his name. Guan-you,Guan-me,Guan-Di...

V rytmu soulu (2008)

Vtipný a elegantní film, který mě mile překvapil. Téma je už několikrát zpracované, ale přesto zajímavé, co má něco do sebe. Asi za největší zmínku k filmu stojí výborné herecké výkony Samuel L. Jacksona a Bernie Maca.

Sex Drive (2008)

Tato komedie mě nenadchla, ale ani nezklamala. Nějak tak jsem si ji představoval a nečekal nic světoborného. U pár vtipů a scének jsem se opravdu zasmál. Tady se nabízí hned srovnání s ostatními už natočenými filmy na stejné téma. Podobnosti tam jsou, ale i tak si film drží svou originalitu.

Labyrint lží (2008)

Na takový film jsem už dlouho čekal. Téma vcelku aktuální, trefné. Příběh nezáživný. Začal mě bavit až někdy od třičtvtě filmu, takže žádná sláva. Dívatelný byl, jenomže slabý a ne moc propracovaný. Škoda, dalo se vytěžit určitě víc...

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Skvělá atmosféra, o které to všechno bylo. Chvílemi se člověk i bojí toho strašného, obrovského, nenažraného krokodýla, který požírá ztroskotané turisty, jenž se chtějí dostat na druhý břeh vody. Při překonávání přes vodu lapí i průvodkyni Kate. Zavleče ji do jeskyně, aby si ji v ní v klidu sežral. Najde ji ale pes, za nimž běží nebojácný novinář a snaží se průvodkyni zachránit, vyvést z jeskyně do bezpeční. Když se krokodýl vrátí, aby si dal menší šlofík, dojde k dramatickému boji, na jejimž konci vítězí samozřejmě novinář. Kate vezme na pobřeží, kde už čekají záchranáři s helikoptérou. No není to krásný příběh? Napětím film doslova srší a nemůžu jinak než 4*.

Revizoři (2003)

S jistotou můžu říct, že jsem byl filmem nadšen. Je to sice trošku starší kousek, ale velmi nápaditý a zajímavý. Dokáži si v reálu představit přesně situace revizorů, které se ve filmu vyskytovaly. Každý revizor naprosto jiný, se svými problémy a styly řešení situací. Filmu nechyběl vtip ani akce. Herci taky super.

Co se vlastně stalo (2008)

Trošku absurdní, ale ne komedie, kterou jsem čekal. Jestli myslí, že bylo vtipné sprostě nadávat, tak prosím, ale já v tom humor neviděl a v ničem jiném také ne. Jako drama jsem snímek samozřejmě bral. Robert De Niro se v roli celkem předvedl, ale dějově mě to moc neoslovilo. Takové spíš tápání se příběhem. Pořád jsem čekal, že se něco bude dít, ale kromě toho byly vidět jen upjaté, malicherné situace herců, režisérů a producentů. Zákulisí hollywoodu není med a tady je to předvedeno v celé své kráse. Pokud se film povede, není co řešit, jen ten následující, od kterého se čeká minimálně stejný úspěch :-). No aspoň, že ten konec dopadl tak, jak dopadl.

Charlie Bartlett (2007)

Hodně vtipné a zajímavé...Konečně příjemná změna po amerických komediích, které jsem v poslední době viděl. Přesně takhle by to mělo vypadat :-).

Absurdistán (2008)

Ono by to byl trhák, ale možná tak na prknech divadla. Nevím, jestli se vyplatilo Absurdistán natočit. Jak tady vidím hodnocení, jsem celkem překvapen. Mě osobně film moc neoslovil a čekal jsem něco víc. Sice nevím co, ale chybělo to tam :-).