Speed Racer (2008)

Tohle je přesně ten film, kterému dám 5 už jenom proto, že ostatní lidi ho budou považovat za odpad. Je to naprostá psychedelická retro šílenost, která zdánlivě postrádá logiku, zato má naivní, lehce předvídatelný příběh. A hraje v tom šimpanz. Vizuální stránka je ale dokonalá, jedna vychytávka střídá druhou. Rozhodně to není film pro každého.

Temný rytíř (2008)

Už se o tom napsalo tolik textu, že mě každá další zmínka dovádí k šílenství. To ovšem nic nemění na tom, že je to velice dobrý film. Ne nejlepší film všech dob ani posledních pár let, ale prostě velice dobrý.

Malý Rambo (2007)

Příjmě nostalgický film, tak trochu Obecná škola, jenže s Rambem. Skvělé herecké výkony.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

upřímně musím říct, že se nepamatuju, kdy jsem se naposled v kině takhle skvěle bavil od začátku až do konce filmu. O tom, zda je to dobrý film, by se daly vést spory, ale z mého pohledu to je irelevantní. Hlavní je, že to naprosto organicky zapadlo do trilogie, aniž by šlo o nějakou otrockou kopii, nebo parodii. Jediná scéna, kde přestřelili, je Shia - Tarzan, ale to jim rád odpustím.

Já, legenda (2007)

Ubohost, která stála spoustu peněz. Na začátku to vypadá dobře, ale pak se objeví tři zombie psi a vy zjistíte, že se díváte na Resident Evil 4.

Transformers (2007)

Trošku váhám, jestli by to přece jen nemělo dostat čtyři hvězdičky. Je to dobrá zábava, ale zároveň hrozná kravina. Prostě film pro děti. V zásadě se tam střídají tři typy scén. Zaprvé, trikově geniální akční scény, kde se roboti perou, probourávají zdi mrakodrapů nebo bojují s armádou. Tyhle scény jsou dokonalé a je potřeba je vidět v kině. Zadruhé, scény pro teenagery - třeba jak looser balí třídní sexbombu, keterá chodí s namyšleným frajerem. To ujde, protože slečny umí Bay vybrat dobře. A zatřetí, scény pro děti, ve kterých roboti legračně pošlapou mamince trávník, nebo legrační malý transformer dělá legrační zvuky. To je trošku slabší. Celkově se film bere vážně spíš míň, vlastně tak akorát - a to je na něm to nejlepší. A Bay pořád umí zpomalené záběry cool černochů se samopalem na pozadí vybuchujících výbuchů v záři zapadjícího slunce.

Malá Miss Sunshine (2006)

Možná ne až tak prudce originální, ale zato vtipné, zábavné a příjemné.