• Krátkometrážní

Mulholland Drive (2001)

„Someone is in trouble. Something bad is happening.“____________ Celé dianie v klube Silencio MILUJEM! Nemá to nič s tým, že predstavenie speváčky ma vždy vyžmýka (keď píšem vždy, myslím vždy, scéna spevu ma i na nejaké 11./12./? repete šialene dojíma). Silencio klub má byť barličkou k pochopeniu filmového diania- sledujeme realitu? Ale bez ohľadu na Lynchove sakramentské- spravidla bez našepkávača nezrozumiteľné- no skvostné barličky, Silenzio časť je proste dokonalá a plnohodnotná sama pre seba. Strhujúca alegória častého problému: ILÚZIE. Moc ilúzií… Podliehame im. Ľahko… ľahšie… najľahšie. Žijeme ich. A nemáme o tom ani páru. Proste: ilúzie! Pán Lynch, mrazí ma a smekám. Trailer, môj hlavný kľúč k porozumeniu: http://www.youtube.com/watch?v=VFtqxpL1sG8. Teda, hrubému porozumeniu, áno? ;-) „No hay banda!“ „Nie je tu kapela!“

Labyrint lží (2008)

Ak vaša drahá/drahý poslednú dobu vyjadruje svoju individualitu ustavičným odmietaním, obchádzajte Labyrint lží tromi oblúkmi- éé, radšej štyrmi, jasné?- totiž, tu sa nerobí nič iné ako klame a zapiera, a vyfasujete tak nepeknú frustráciu či minimálne desaťtonovú paranoju (s vašou drahou/drahým vôbec nič nie je s kostolným poriadkom ehm…:´)) . Vy ostatní: VPRED! A dialógy! Šťavnatejšie ako krvavosť Nevestinej zúrivosti, Vol. 1. Ja po akčnej dupli vôbec nevolám, fantázia! :))

Život Briana (1979)

Držte si klobúky, ak nechápete pokusy o vtip! Život Briana vás naučí REŠPEKTU pred matkou, spasiteľom, inými podobne závažnými autoritami, skupinovým myslením, táraním a teoretizovaním do vetra a napokon, pred, tram ta da dáááá!, ukrižovaním......... Čo to...?...?! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD uoho ho ho, prepáčte ja sa ešte vkuse smejem a to infikuje koment! Čo vás Život Briana naučí, na to si pekne a rýchlo kukajte prísť sami, dohodnuté?!......... A seriózne- títo Pythoni zastavili môj život! Tieto ich "lekcie" umiestňujem do najstráženejšieho sejfu svojho mozočku a chcem veriť, verím, že pri plávaní životom mám oddnes svoje osobné nezničiteľné koleso, tento film. Je to ako slnečný ohňostroj vo vašich útrobách, ktroý všetko vyrieši. VŠETKO VYRIEŠI. Opísať stokrát! :DDD Heej, a nezabudnúť: pomáhajte blížnemu svojmu, ono to zato stojí, stojí to za viac ako zato, NIČ nestojí za viac!!! :D

Nouzový východ (2008)

Aj tak na mňa najsilnejšie zapôsobilo toto „jasnovidectvo“ filmu: ako často najlepšie rozlišujú skutočnosť tí, čo sú označkovaní za bláznov.----------To by sa, podľa môjho malého úsudku, po vzhliadnutí nemalo diať, a práve preto, prečo by sa nemohlo?! :-) Na každý pád cítim, že toto bude moja kľúčová spomienka na Revolutionary Road. A nielen vďaka excelentnému výkonu Michaela Shannona vo vedľajšej úlohe._____________ Táto obdivuhodne prirodzená a dramatická reflexia zatína do živého.

Everything Will Be Ok (2006)

O (ne)zmysle života. Trefne, vtipne, skľúčene... O krehkosti zdravia a ľudskej bytosti. A nielen o tom… Hlavný hrdina, v pekne na shit období, komentuje svoj chod života. Geniálny monológ. Toto je jeden z najpôsobivejších shortov, aké som mala tú česť vidieť. Impozantné! A žiadny iný názor neprijímam!

Taxikář (1976)

Sklamanie zastupuje akurát ten pohodový záver. Čo to?! Scorsese a De Niro skrátka boli stvorení jeden pre druhého, nie že nie, obaja sú opantávajúci! A hudobný doprovod jazzového rázu je skvelý.

Rejected (2000)

Áno, toto už je nápadité až-až...

Billy's Balloon (1998)

Za ozónovú dieru..... :D Proste trochu iná apokalypsa... Na mňa dosť rozvláčne a menej tvorivé...

Genre (1996)

Pretentious student film. 4,5*

Ostrov v ohni (1969)

Silu výpovede podráža príliš zauzlený? príliš náročný? scenár, niet šajnu, pôsobí to však občas zmätočne… Veľký, veľký, VEĽKÝ Marlon!