Záhada Blair Witch (1999)

Blair Witch je skvělý důkaz že i s malým rozpočtem se dají udělat velké divy. Atmosféra by se dala krájet na tisíce kousků postupně až do atomů. Film se sice docela pomalu rozjíždí, ale postupně extrémně graduje, zejména chování hlavních protagonistů, kterým postupně začne slušně mrdat. I když polovinu filmu nevidíte nic než zmatené záběry lesa a tmu, stále vás to mrazí, víte že je něco špatně a víte jak to dopadne. Já jsem se sice tolik nebál, jelikož v pěti lidech to není ono, ale kdybych to sledoval sám, zamknul bych se do pokoje, pomodlil andělíčků můj strážnicku a celou noc (ne)spal s rozsvícenou lampičkou :) 83%

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Smrtelné zlo není dobrý horror, ale skvělý krvák, takže pokud se chcete jít do kina polekat, uckvrnout si a hledat strašidelnou atmosféru, radši bych vkročil jinam. Brutalita byla opravdu na úrovni, postavy skvěle zahrané (obzvlášť démon), ale od scénky kdy borka vykousla borcovi oko a potom ho z držky vystřelila jinému borcovi do huby, sorry ale ten film už nešel brát vážně a nebyl jsem jediný kdo se tomu v kině smál jak kokot. Ten příběh byl celkově slabý, ale to tak u Evil Dead bývá. Jak jsem už zmiňoval tak brutalita byla boží a celkově vizuál se mi strašně líbil a taky potěšila scénka kde se z výtahu valí krev, což byla pěkná reference na The Shining. Bohužel film ale nenaplnil mé očekávání, protože jsem se chtěl trošku polekat a potom strachy nespat, ale tak nevadí, nenudil jsem se, zasmál jsem se, vyšel jsem z kina s pocitem že to byla capovina, ale konec konců jsem se kurva bavil. 60%

Uzly a pomeranče (2019)

buzny a pomrdanče je no typický český film. příběh level „jde to", chování postav jako jdeme srat, a herecké výkony s náskokem nejhorší a nejslabší stránka filmu, až na malou holčičí verzi bendera 47, která se nemusela tolik snažit. Aby mě všichni neměli za ubrečenou a kritickou píču tak vizuál se poved a některé výkony zejména Majer a Noha tak to zahráli docela důstojně proto 2 hvězdy.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Je to srajda, ale Daniel (Ne)konečný a Postráneckýho prdění jsou čisté zlato české kinematografie. Jako děcko jsem to miloval, teďka je mi to daleko...

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Můj nejoblíbenější film. Miluju Formanovu režii, úžasný scénář a ještě lepší herecké výkony. Tenhle film je absolutní vrchol světové kinematografie a jeho konec je jeden z nejdojemnějších filmových konců všech dob. Neexistuje krásnějšího, dojemnějšího a bezchybného filmu jako Přelet nad kukaččím hnízdem. Jednoznačných 100%

Dobrý Will Hunting (1997)

Už dlouho jsem neviděl tak lidský film. Výborně zahrané a výborně napsané dialogy, především mezi Williamsem a Damonem. Moc pěkný film. 86%

Ostře sledované vlaky (1966)

Česká oskarově oceněná klasika a debutovej solokapr Jiřího Menzela. Po zhlédnutí snímku jsem přečetl i knížku a musím říct že se film opravdu věrně držel předlohy. Ostře sledované vlaky mají všechno co potřebují nádhernou kameru, skvělé herce, úžasný scénář a režii a mladého Neckáře. 87%

Myši patří do nebe (2021)

I přesto že každý normální člověk už nad českou kinematografií spíše zlomil hůl, jelikož už dlouhá léta (až na vyjimky) nedokáže být dobrá a většinou je nanejvýš průměrná a za všechno toto může buď Fiala nebo ten kokot Troška a jeho Babovřesky, které nejen poznamenali duši nejednoho filmového nadšence, ale dočista negativně poznamenala průměrné IQ naší země. Myši patří do nebe je důkaz že u náš ještě existují schopní režiséři s láskou pro film. Krásná animace, u které si myslím že i přes neoblíbenost loutkových a různých takých nepočítačově dělaných animací sedne snad každému. Příběh je pěkný, poučný, ale rozhodně není pro úplně malé děti a myslím že naopak si ho nejvíce užijí dospívající a dospělí, story telling je taky pěkný. Animáku se těžko něco vytýká, ale i přesto to na mě nepůsobí na pět hvězd, každopádně hezká podívaná a určitě pěkný filmový zážitek, který si i přes jeho krásu podruhé asi nezopakuji. 80%

Marilyn Manson: Sweet Dreams (Are Made of This) (1995) (hudební videoklip)

Jeden z nejvíce znepokojivých videoklipů vůbec a to právem. Jeho nezpokojivá, bizarní až snová atmosféra by se dala krájet na tisíce malých kousků. Nejlepší Mansonův videoklip.

Marilyn Manson: Tourniquet (1996) (hudební videoklip)

Mansonovy videoklipy jsou kategorie sama o sobě. Znepokojivé, gotické, temné a bizarní. Manson je génius.