Menu (2022)

Neskutečně mě to bavilo po celou dobu sledování, bylo to napínavé, krásné na pohled, výborně zahrané a neměl jsem tomu obecně co vytknout. Ovšem finále to úplně všechno rozbilo a nejsem si jist jestli mi něco uniklo nebo je to vážně tak divně zpracované. Absolutně nelogické chování hlavního šéfkuchaře i postav vedlejších a nelogičnosti v příběhu dělají to finále pro mě nepovedené a dle mého ničí tu skvělou hodinu a půl. 64%

Babylon (2022)

První třetina byl neskutečně povedený, zběsile ubíhající klenot, kterému bych okamžitě napálil plný počet hvězd. Bohužel, po tomto skvělém začátku přišla druhá třetina, kde se tempo výrazně zpomalí a místy je to vážně dost velká nuda, postavy se zde sice potýkají s určitými krizemi a skrz to se s nimi dokážeme více sžít, ale prostě to tempo je místy fakt vražedné. Třetí třetina a samotné finále jsou pak mnohem více umělecké a vzniká zde velmi zajímavý kontrast mezi vtipnou a zábavnou první třetinou a vážnou třetí, která zároveň skvěle koresponduje i s psychickým stavem hlavních postav. Když už jsem u postav, tak by byl hřích nezmínit geniální výkon Margot Robbie, která při scénách na place perlí tak moc jak to jen jde a její psychický rozklad je neskutečně dobře zpracován. Nikdy neselhávající Pitt se postaral o humor a pan Calva a jeho finále v divadle ve mně bude rezonovat ještě minimálně pár let. Přijde mi hloupé hodnotit tento film jako celek, protože každá část se mi líbila jinak. Takže 1/3 86%, 2/3 72%, 3/3 82%.

Deníček moderního fotra (2021)

Překvapivě se jedná o dost vtipný a zábavný film. Mádl a Ramba jsou perfektní herecká dvojice a po většinu času podávají dobré výkony. Většina vtipů je velmi vydařená a i když sem nikdy nevlastnil žádného potomka, tak jsem se mockrát upřímně zasmál, což se u českých komedií moc často neděje. Obzvlášť Mádl a jeho neustálé poznámky k určitým věcem ohledně výchovy jsou vážně vtipné. Z čeho jsem byl ale dost překvapen tak tento film není úplně vypatlaný a stojí pevně na nohách, je pouze parodický, odlehčený, ale ne hloupý. Takže jsem dost spokojen a dávám 73%.

Na západní frontě klid (2022)

Po technické stránce velmi poutavý film, který ovšem selhává na scénáři a na nezajímavých postavách. Akční scény jsou téměř perfektní, kostýmy úžasné, prostředí skvělé, střih poutavý, ale prostě postavy se zkrátka nepovedly. Vidíte, že se autoři snažili, myšleno tak, že je zde pár emocionálních momentů, které mají působit srdceryvně, avšak nějak to nestačilo. Další dost velké mínus je délka, ten film mohl mít klidně o půl hodiny méně a ničemu by to neuškodilo, jsou zde celkem nepotřebné záběry na stromy, na krajinu a příliš dlouhé scény, kdy se ani nemluví, postavy jen stojí a koukají a jelikož herecké výkony také nejsou nic úžasného tak není potřeba se snažit hledat umění tam, kde se žádné nenachází že. Konec nebyl nijak zajímavý a celkem předvídatelný. 63%

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Třetí epizoda byla dosti jiná než ty předešlé. Nejprve sledujeme pokračování cesty Joela a Ellie, ovšem po naražení na masový hrob se přesouváme k počátku nákazy. Od této chvíle sledujeme jakéhosi Billa a jeho celkem klidný život s dostatkem všech zásob, lidi nemá rád, tudíž mu život sám se sebou nevadí. Jednoho dne však potkává Franka a my sledujeme po téměř celou dobu stopáže jejich milostný vztah. Tato linka, odbočující od hlavního příběhu Ellie a Joela, která s ním ovšem úzce souvisí, byla zajímavá a rozhodně byla provedena skvěle. Dalo by se říct, že to asi lépe nešlo, jenomže pro mě je prostě a jednoduše lepší ten hlavní příběh, takže i když tohle naprosto akceptuji a epizoda se mi velmi líbila, nemůžu jí dát plný počet hvězd, jelikož se z mého pohledu nejedná o tak silný zážitek a o tak dobrou chemii mezi postavami, kterou představuje dvojice Ellie a Joela. Takže 77%

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

Přesně jak jsem doufal, Ellie si mě v této epizodě už dost získala, tudíž mé nesympatie k ní v první epizodě byly velmi předčasné a vážně takhle měla působit (otravně). Nejedná se tedy o špatnou postavu ale o vynikající výkon herečky a mou chybu. Jinak, co se týče zbytku tak tipuji, že tu máme adepta na seriál roku. Epická výprava, skvostné prostředí a provedení zombie apokalypsy, dechberoucí atmosféra. Pedro Pascal si to stejně jako v mnou oblíbeném Mandalorianovi neskutečně dává. Pro mě se momentálně jedná o jednoho z nejlepších herců, protože vám dokáže předat informaci pouhými pohledy a pohyby očí. Zatím to má nakročeno opravdu neskutečně dobře. 86%

Morbius (2022)

No, co si budem, je to trochu horor, ale rozhodně ne v pozitivním slova smyslu. Tenhle film je tak nějak přesná ukázka vyčpělosti superhrdinských filmů, akorát, že u tohohle filmu už to všem dochází. Nevím, kde tito lidi byli během Marvel filmů posledních let. Samozřejmě i já musím uznat, že Morbius je daleko horší film než například poslední Strange nebo Thor, ale ve své podstatě jde o zajetou šablonu, akorát že tady je to provedené tak neskutečně špatně, že to vyloženě uráží. Myslím, že k tomuto filmu nemá ani cenu se vyjadřovat jelikož si to nezaslouží a je to pouhá ztráta slov. Prostě se na něj nedívejte, nestojí to za to, to už si vážně pusťte radši toho Strange. Ten alespoň končil nějak normálně, dával jakžtakž smysl a neničí celou značku Spider-Mana. 15%

Chlap na střídačku (2020)

Klasická česká komedie s Langmajerem. Je to přesně to, co si pod tímto pojmem představíte, tudíž absolutně nereálný a vypatlaný děj, Langoš a ženy, nevtipnost, divné vyústění, nulové charaktery, špatné herecké výkony. Nic víc nic míň. 41%

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Boba Fett pro mě vždy fungoval dobře po boku nějakých nosnějších postav, tudíž jako postava vedlejší. Takže když sem viděl, že dostal vlastní sedmidílný seriál, byl jsem lehce na pochybách. Tvůrci se s tím popasovali sice dobře, ale musím říct, že Boba Fett pro mě ani zdaleka nefunguje tolik jako například Mandalorian. To mi tenhle seriál dokázal i skrze epizody s Mandem. Mando je prostě a jednoduše lépe zvládnutý jakožto postava. A v závěrečné epizodě se mi potvrdilo i to, že Boba Fett funguje mnohem lépe jako vedlejší postava. To ovšem neznamená, že je tento seriál špatný. První půlku bych hodnotil jako čistý průměr a druhou jako nadprůměr. Od té doby, co se tam objeví Mando, tak ten seriál šlape jak švýcarské hodinky, funguje to líp a netáhne se to jako v první půlce. Zaslouží si Boba Fett druhou řadu? Dle mého druhá řada úplně není potřeba. Ovšem pochopil bych, kdyby to tvůrci udělali, v rámci propojenosti s ostatními Star Wars seriály. Určitě by mě to nenaštvalo, ale nebyl bych z toho nějak na větvi. 73%

Bledé modré oko (2022)

Vcelku dobře pojatá detektivka s mrazivou zimní atmosférou a skvělými herci v hlavních rolích. Christian Bale je zde skvělý a celou dobu ukazuje své herecké umění v co možná nejlepším možném světle.  Větší překvapení byl pro mě Harry Melling, který se jaksi našel ve své roli osamělého básníka a místy si jí užíval více než samotný Bale. Co se týče příběhu, tak je celkem vydařený, najde se zde sice pár nevysvětlených záležitostí, nebo věcí, které z mého pohledu úplně nedávají smysl, ale jako celek to funguje. Využívaly se zde různé metody pátrání, které ho činily zajímavým a více koukatelným. Tempo je pomalejší, s vyšším důrazem na budování samotné atmosféry, necháváním diváka v pocitu nejistoty a předávání informací jen pomocí pohledů a mimiky postav. Fajn detektivka, která sice není nějakým zjevením, ale dohromady působí uceleně a kvalitně. 72%