Hněv Titánů (2012)

Moja osobná preferencia co sa týka gréckych baji je keď bohovia sú arogantne, vsemocne a nesmrteľné bytosti, ktoré pohybujú ľuďmi ako figúrky na šachovnici. V tomto filme, majú bohovia strach, trpia a umierajú. V deji som sa stratila, že kam putujú a prečo. Film je súbor akčných scén a prehliadka rôznych príšer. Efekty sú pekné, Pegas je krásny kôň a scéna s Kronosom na konci mohla trvať aj dlhšie.

Profesionálové - Tak byl dobyt Everest (1978) (epizoda)

Stará vražda, ktorá ide do vysokých politických kruhov. Túto epizódu si pamätám z detstva, utkvela mi scéna kedy Bodiemu chrstnú do tváre whiskey a on mu to potom vráti.

Pád Bílého domu (2013)

Najlepšia scéna je jednoznačne utok, kedy šikmáči kosia ľudí jedna radosť, body count je brutalny, aj medzi civistami aj ozbrojenými zložkami. Zvyšná akcia není nič moc, väčšina filmu sa odohráva v tme. Film sa prezentuje ako nejaká ťažká drama, prejav na konci bol príšerný. Gerard je veľmi sexy muž , ale jeho charizma neutiahne všetko.

Po čem muži touží 2 (2022)

Prežila by som, že rozdiely medzi pohlaviami sú urobene podľa najväčších klišé, keby to bolo vtipnejsie natočené. Langmajer hra ženu ako najväčšiu sliepku napriek tomu, že Polivkova sa chovala v úvode ako feministka. Na jedno pozretie v pohode, netreba veľa čakať.

Útok na Bílý dům (2013)

Tento film má extrémne vysoký level zabavnosti. Skvelá akcia, prestrelky, výbuchy. Nevadí mi, že je to variácia na Smrtonostnu pascu, že teroristi obsadili suverénne biely dom, ale nevedia v tej istej budove chytiť prezidenta, ani že Channing je nepriestrelny. Stále sa niečo deje a Jason Clarke ako šéf teroristov ma jednu z najlepších roli.

Prometheus (2012)

Nezdá sa mi, že keď pustím dolu riekou svoje DNA, tak stvorim novú rasu. Prečo nechali inžinieri po celom svete odkaz na planétu, ktorá je ich vojenská základňa, kde vyrábajú zbrane? Prečo čierna tekutina niekoho rozloží, z niekoho spraví zombie a inému pomôže porodiť face huggera? Prečo si Weyland mysli, ze stvoritelia by ho zachránili? Prečo je operačná jednotka vyrobená pre mužov, keď ju má Wickersova vo svojej izbe? Scenár pokrivkáva. Tak ako vo Votrelcovi, celá posádka je na odstrel. Ale veľmi sa mi páči fantastická sci fi atmosféra a vypiplaný vizual a napriek nelogickostiam ma film vždy baví.

Profesionálové - Kde končí džungle (1978) (epizoda)

Tento diel ma nebavil, moc sa toho nestalo - Bodieho bývali kolegovia vykradli banku a všetci po nich idu. Najlepší je koniec, kedy sa v nebezpečí ocitne sám Cowley a Bodie si to rozdá na férovku s kamošom.

Zrození šampióna (2009)

Biela bohatá rodina sa ujme černocha z ghetta a pomôže mu stat sa futbalovou hviezdou. Je to také naivne ako to znie. Film je presne taký, za aké sa dávajú ceny, ale nedá sa povedať, že je zlý alebo nudí. Sandra hra panovacnu bohatú panicku a keď Mikea prvý raz vzala k sebe na noc a bála sa ci niečo neukradne-to bol jediný realistický moment.

Spiderhead (2022)

Film sa venuje experimentovaniu na väzňoch pomocou drogy, ktorá ovplyvňuje emocie. Basa tu vyzerá ako luxusný dovolenkový rezort a do toho hra nevhodná veselá tanečná hudba. Film nevie ci chce byť serioznou drámou o neetickom chovani alebo jednoduchá oddychovka.  Chris Hemsworth vie aj celkom hrať, ale koniec bol úplne mimo.