Colette: Příběh vášně (2018)

Dobová dráma so štipkou feminizmu, ktorá sa venuje literatúre. Film je natočený bez dramatickosti a napätia a preto ma nebavil. Ani hlavná hrdinka mi neprirástla k srdcu.

Herkules a ztracené království (1994) (TV film)

Dobrodružný film , ktorý narába s mytológiou ako sa mu zachce. Ide celkom o jalový príbeh. Najviac ma zaujala muskulatúra Kevina Sorba a najlepším momentom je, keď Hercules zastaví srdce oblude.

Kmotr (1972)

Problémy mafiánskej rodiny, ktorej členovia nie sú vykreslení čisto ako záporáci, ale majú aj kladné kvality (odmietanie obchodu s drogami). V príbehu sa nájde pár strielačiek aj zradcov. Treba vyzdvihnúť herecké výkony (Brando, Pacino). Na druhú stranu mi film prišiel prehnane dlhý.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Vydarená kriminálka postavená na prepracovaných prípadoch a skvelou chémiou medzi postavami.

Sexbomba od vedle (2004)

Teen komédia s netypickou romancou. Hlavná hrdinka je krásna, ale humoru málo. Scenár prekvapí.

Psí domov (2019)

Rodinný film v hlavnej úlohe so zlatou fenkou, ktorá počúva rozkaz choď domov a zažíva dobrodružstvá. Efekty v pohode a dojatie na konci je povinnosť.

Návrat do budoucnosti (1985)

Hlavny hrdina cestuje do minulosti a tam rieši , či sa jeho rodičia dajú dohromady. Zaujímavý námet s priemerným prevedením. Filmu sa nedá uprieť určitá dávka hravosti a humoru mohlo byť viac.

Adaptace (2002)

Chaotický film odohrávajúci sa v miliónoch časových linkách s depresívno-neurotickým autorom. Film mi bol nesympatický a liezol mi na nervy. Nepochopila som posadnutosť orchidejami, ale oceňujem herecké výkony a snahu tvorcov natočiť niečo odlišné.

Waves (2019)

Prehnane dlhý a aj trochu nudný film rozdelený na dve časti s dvoma hlavnými hrdinami tínedžermi. Obaja riešia romantické aj rodinné vzťahy. Prvá polka je dramatickejšia. Zaujala ma kamera a snímanie hercov.

Obhájce nevinných (2019)

Realistická právnická dráma, v ktorej hlavný hrdina advokát zastupuje odsúdených väzňov. Hlavnou témou filmu je rasizmus a z neho vyplývajúca  nespravodlivosť. Scéna s elektrickým kreslom bola silná. Michael B. Jordan je výborný.