Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Sci-Fi
  • Dobrodružný

Recenze (1 254)

plakát

Tajemství Marilyn Monroe: Ztracené nahrávky (2022)

Dokument je zložený z nahrávok rôznych ľudí, ktorí Marilyn poznali. Zaujímavý začne byť až ku koncu, kedy sa odhaľujú udalosti noci kedy zomrela-najlepsie sú nahrávky z odpočúvania jej domu. Prekvapilo ma, že Marilyn mala bližší vzťah s Bobbym ako s Jackom, respektíve mala pomer s oboma a ze Kennedyovci boli sexuálni predatori. Marilyn mi je luto-vyzerala byť veľmi nešťastná.

Deník slabocha (2010)

Neškodný detský film o chlapcovi Gregovi, ktorý sa chce stať najpopulárnejším na skole. Čím viac sa snaží, tým menej mu to vychádza, je dosť sebecký a je schopný podrazit kamaráta. Na môj vkus je na to trochu malý. Greg až tak sympatický nie je, to kamarát Rowley je rozkošný. Veľa humoru tu nie je, ale je to celkom pohoda.

Carrie (2013)

V tomto príbehu je viacero veci vyhrotenych. Od hadzania hygienických potrieb, nevedomie o menštruácii, matka fanaticka, ktorá Carrie vyložene týra, získanie a použitie krvi po inferno, čo Carrie rozpúta. Chloe je dobra herečka, ale je na rolu outsiderky moc pekná. Film ujde a scéna, kde Carrie vyvrazdi polku školy stojí za to.

Méďa 2 (2015)

Podobné ako prvý diel, film nestojí na nosnom deji ako sa Ted snaží získať "obcianstvo", ale na situačnom humore, priateľstve Teda a Johna a hláškach. Niektoré fory sú luxusne. Marky Mark vyzerá, že je za každú srandu.

Enola Holmesová (2020)

Tento film môže baviť iba fanúšikov Millie Bobby Brown. Zápletka o hľadaní matky a pomoci nejakému lordovi totálne vari z vody. Príbeh o rodine Holmesovcov mohol byť postavený na lusteni hádaniek a dedukciach, ale skor stojí na emancipacii hlavnej hrdinky. Mycroft je vykreslený ako deb*l a Sherlock nevyrieši ani hov*o. Slabota.

Méďa (2012)

Vulgárny a nekorektný plyšový macko je vynikajúci nápad a jeho vzťah s hlavným hrdinom, hlaskovanie a hulenie je to co robí tento film. Je tu ešte romantická a kriminálna linka, ale tie sa nevymykaju priemeru. Tvorcovia mohli ešte viac pritlacit ohľadom drsného humoru.

Dubček (2018)

Film vyzerá ako nejaká inscenacia a nedokázal ma strhnúť. Nešikovne zvolena hudba zhoršovala môj zážitok z filmu. Adrian Jastraban je obsadený aj hra dobre. Námet by si zaslúžil kvalitnejší film.

Vyšinutý (2020)

Psycho šofér sa vydá za pomstou potom čo naňho zatrubi hlavná hrdinka na križovatke. Jednorozmerne postavy, priamočiary príbeh, akcne naháňačky, par drsných scen. Russell to ťahá, zabije par ludi, dĺžka 80 minut, film zabaví.

Hot Girls Wanted (2015)

Veľa som sa toho nedozvedela. Dokument nie je ani kontroverzný (žiadna nahota), ani nedoji emócie z diváka (dievčat mi nebolo luto). Sleduje rozhovory s par pubertackami, ktoré svoju prácu berú úplne v pohode (občas robia aj co sa im nepaci) a berú to ako spôsob byť nezávislé a veľa zarobiť. Prekvapilo ma to ako pasak hovoril, že stále ma nove dievčata a nikdy sa mu neminu, stačí len dat inzerát, že toľko dievčat do toho ide s vidinou slavy. Dokument len kĺže po povrchu, boji sa ísť hlbšie.

Na odstřel (2009)

Stará dobra investigativna žurnalistika. Vražda milenky vysoko postaveného politika, mocná korporácia, rozplietanie konšpirácie. Je to napínavé a všetko do seba zapadá, twist na konci super, ale čakala som lepšie rozuzlenie. Film tiež rieši to ako noviny ako informačné médium ustupujú do pozadia. Russell vynikajuci.

Ovládací panel
3 body