Triple 9 (2016)

Film ktorý sľubuje veľa ale vo výsledku neprináša potrebné filmové uspokojenie. Príbehov o skorumpovaných policajtov bolo už natočených veľa a aj podstatne lepšie. Je to ale na škodu lebo herecké obsadenie je luxusné ( K. Winslet som ani nespoznal) a režisér už natočil aj lepšie filmy.

Samotář v Seattlu (1993)

Klasika romantického žánru, ktorá aj po rokoch nestráca nič zo svojho pôvabu. Hanks s Ryan sú dokonalá dvojka. Na Valentína ako stvorené.

Muž na pravém místě (2016)

Nenáročný snímok s uveriteľným Butlerom ako sa s workoholika a neuprosného lovca hláv stane lepší človek.

Cadillac Records (2008)

Vďaka námetu pôsobivá životopisná dráma o začiatkoch Rhythm and Blues a o všetkých veľkých hviezdach daného obdobia a žánru. Aj výber hercov je skvelí na čele s Brodym a Beyonce. Takmer dokonalé

Já, padouch 3 (2017)

Séria ide kvalitatívne stále dole a nezachraňujú to ani nové postavy. Už samostatní Mimoni boli prešľap a trojka v sérii je len nadvarovanou kašou.

Norman: Mírný vzestup a tragický pád stratéga z New Yorku (2016)

Je to dosť ukecané ale dostatočne pútavé hlavne kvôli výbornému výkonu R. Gerea v hlavnej úlohe. Poteší taktiež plejáda ďalších hereckých osobností. Film ale asi ocenia naviac židia pre danú tému a prostredie.

Jackie (2016)

Jackie som si pozrel po seriáli 11 22 63 takže ma to viac zaujalo. Celkovo ide o pekne natočený portrét ženy ktorá v momente stratila celý svoj život. Portman Jackie zvládla dokonale miestami však dosť afektovane, to bol ale asi zámer tvorcov.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Zvesti neklamali, výborný seriál hlavne s dokonalým záverom, kde sa všetko krásne prepojí a vyvrcholí. Cestovanie do minulosti je podané vierohodne a hlavne menenie histórie s dopadom na budúcnosť je taktiež spracované a dostatočne pôsobivé. James Franco je v hlavnej úlohe perfektný a pre Sarah Gardon by som sa vracal do minulosti asi navždy.

Únos (2017)

Slovenský film v posledních rokoch výrazne napreduje, čoho dôkazom je aj Únos, ktorý efektne predkladá pre každého slováka známy politický príbeh z dôb nedávno minulých. Prišlo mi to však příliš umelé (asi kvôli známim hercom) a mnoho zachraňuje kvalitná kamera a výprava.

Demolice (2015)

Ďalšia výstredná úloha pre J. Gyllenhaala (odporúčam hlavne jeho tanečné kreácie so slúchadlami). Ťažšie uchopiteľný film, ktorý je pre náročnejšieho diváka.