Zrození národa (2016)

Ďalší snímok z doby otrokárstva v amerike neprináša nič nové do danej témy hlavne kvôli nevyváženej režií a slabšieho scenára. Herci sú však zvolení veľmi dobre.

Místo u moře (2016)

Jednoduchý príbeh podaný veľmi netradičným spôsobom pomocou neustálych návratov do minulosti hlavného hrdinu. Práve tam je film veľmi silný a pôsobivý ( hlavne výsluch na polícii). C.Affleck získal po zásluhe oscara a veľmi dobre mu sekundujú aj ostatní herci. Toto je snímok pre náročnejšieho diváka, treba mu dať ale šancu.

Kolos (2016)

Divný film ktorý mi príliš nesadol a dopozeral som to len kvôli Anne. Zbytočne urozpravané a málo vygradované.

Spievankovo a kráľovná Harmónia (2017)

Tvorcovia Spievankova sú zaručená istota kvality a aj úspechu. Opäť po roku s novým nápadom na detský muzikál v ktorom im pomáhajú naši známi umelci. Deti budú zaručene spokojné a myslím si že aj rodičia s nimi.

Stranger Things (2016) (seriál)

I. Seria: Výborné zvládnuté, po sceneristickej hereckej a hlavne hudobnej stránke. ST sú výborným mixom detského dobrodružstva, fantasy a hororu. K tomu nostalgická atmosféra 80-tych rokov a napínavý príbeh ktorý Vás absolútne polapí. Dal som to za 1 deň a idem na druhú sériu. Všetkým odporúčam. II. Seria: Možno ešte lepšie pokračovanie jako som dúfal. Kvalitné prepojenie s pôvodným príbehom, ešte väčšie zlo číhajúce na mestečko a veľké finále, ktoré je proste veľkolepé (navyše zakončené upokojúcim finále na zimnom bále). Herci sú do jedného skvelí (hlavne detské postavy). Už sa neviem dočkať o rok novej série.

Finále (2016)

Povinnosť pre futbalových fandov. Report o tom ako si diametrálne odlišne žijú vyslúžili futbalisti u nás a v nemecku. Plus sonda do života dnešných hviezd.

Šerifská hvězda (2017) (seriál)

Výborný seriál s démonickým Timom Rothom. Celkovo je to veľmi dobre vygradované a napínavé a záver sľubuje ďalšiu sériu, čo je v tomto prípade fajn. Škoda len niektorých zbytečných scenáristických výmyslov a klišé. Zasadenie príbehu do drsnej kanadskej přírody pridáva body naviac.

Vlasy (1979)

Jeden z top muzikálov histórie