• Krátkometrážní

Daredevil - Naposledy (2018) (epizoda)

SPOILERS! Abych se neopakoval se stejnou chválou jako u předchozích dílů, tak to i tentokrát vezmu velmi stručně. Fisk je stále stejně super, navíc se mu zde vrací Vanessa, se kterou má velmi příjemnou dynamiku. Když už jsme u příjemné dynamiky, Matt s Foggym mají naprosto boží chemii, která mě krásně vrátila do prvotních dílů první série. Nejzajímavější postavou je samozřejmě Nadeem, jehož linka se zde poměrně fajnově uzavírá a i jeho smrt je celkem emocionální moment. Dost mě bavila i akce Nadeema a civilního Matta, kteří museli spolupracovat, aby se dostali přes Fiskovy vojáky. Jako předfinálová epizoda je to dost fajnový a těším se na epické finále. Hodnocení: 80%

Daredevil - Setkání (2018) (epizoda)

Další bravurně napsaný díl. Abych se ale neopakoval jako u předchozích epizod, to co je stále stejně skvělé shrnu velmi rychle. Kingpin je fenomenálně napsaný i zahraný, zpracování toho, jak moc podmaněnou má celou společnost je boží a líbí se mi celý jeho vývoj v sérii, kdy se z vězně žijícího v jedné malé cele dostal na člověka, který ovládá naprosto všechno. Nadeem je strašně dobrá postava, líbí se mi, že máme pohled na celý ten děj někoho, kdo pro Fiska dělá nedobrovolně a přitom je to dobrý člověk. Za nejlepší momenty epizody určitě považuji Kingpinův proslov k veřejnosti, hlavně díky naprosto fenomenální hudbě Trading Judgement, u které mě jenom mrzí, že se v této sérii nestala pravidelným hudebním motivem Kingpina. Dále je tu skvělá scéna v kostele, kdy sledujeme konfrontaci FBI a Newyorské policie a následné předání Karen NYPD, což je opravdu výborně napsaná scéna, kde můžeme krásně vidět kdo je skutečně na které straně. A samozřejmě musím zmínit rozhovor o obrazu, který mě sice neoslnil tolik jako jiné lidi, ale je taky dost fajn. Hodnocení: 90%

Daredevil - Karen (2018) (epizoda)

SPOILERS! Epizoda, která se vám bude líbit čistě na základě toho, jestli máte nebo nemáte rádi postavu Karen. Jak už jde totiž z názvu poznat, té je tu věnována většina stopáže, konkrétně flashbacku na její feťácké mládí. A i když mně postava Karen nevadí, musím přiznat, že celý tenhle díl mi přišel dost zbytečný, hlavně kvůli tomu, že si myslím, že v téhle fázi seriálu, tedy téměř po třech sériích, není moc extra potřeba mít jeden celý díl věnovaný backstory postavě, který vůbec nesouvisí s celkovým dějem řady. A i přes to, že je to velmi kvalitně zpracované a působí to jako naprosto jiný seriál, nemůžu si prostě pomoci a připadá mi to jako výplňková vata. Posledních 15 minut každopádně potěší, jelikož zde dostáváme další, naprosto výborný moment, a to Daredevil vs Bullseye v kostele. A na téhle scéně je fenomenální naprosto všechno. Od výborného a atmosférického příchodu Bullseye, přes smrt otce Lantoma, až po ten samotný souboj. Navíc, jakožto někdo, kdo přímo žere Affleckův Daredevil film z roku 2003, je zde spousta odkazů právě na tento geniální počin, což cením :D Hodnocení: 80%

Daredevil - Odhalení (2018) (epizoda)

Neskutečně fantasticky napsaná epizoda, která mě jenom utvrzuje v tom, jak úžasná je 3. řada Daredevila. Tak zaprvé, Matt, který se musí smířit s odhalením ohledně jeho matky. Celá tahle linka je dost povedená, sestra Maggie tu má dostatek prostoru, její postava rázem získává poměrně velké sympatie a i když z Mattova pohledu je to trošku podivné, nemyslím si, že se jedná o až tak velkou křivdu, stále je to velmi pěkně zpracovaná linka. Ale samozřejmě, na této epizodě není to nejlepší Matt. Ani Karen nebo třeba Foggy. Je to samozřejmě Kingpin, který je neskutečně fantasticky zpracovaný. Tohle je poprvé, za celé tři série seriálu, kdy Fisk opravdu působí jako někdo, kdo si může říkat Kingpin. Fisk je o několik kroků napřed před kýmkoliv jiným, opravdu zde působí jako někdo, kdo ovládá naprosto všechno. To, že celá tahle linka je vyprávěná z pohledu Nadeema, který je nucen pracovat pro Fiska uprostřed zkorumpované a zmanipulované FBI, to akorát ještě víc dodává na důraznosti. Kingpin je zde vykreslen naprosto perfektně, skutečně jako někdo, kdo tahá za nitky nad celým světem a kdo si může dělat naprosto cokoliv a nikdo ho nezastaví. Cokoliv kolem Fiska je v této epizodě skvěle zpracované a já doufám, že si toto postavení Wilson udrží až do finále. Ještě chci na závěr zmínit hudbu, která zde byla fenomenální a akorát mě utvrzuje v tom, že Daredevil má nejlepší soundtrack ze všech Marvel seriálů vůbec (jediný, kdo se mu dokáže vyrovnat je asi jenom Loki). Hodnocení: 90%

Daredevil - Nahoře a dole (2018) (epizoda)

Osmý díl je zatím asi můj nejoblíbenější z celé 3. série, protože je na něm tolik věcí tak moc božích a neuvěřitelně dobře zpracovaných. Začal bych asi linkou Matta a Nadeema, kteří vyšetřují Dexe a jeho zapletení v útoku na Bulletin. Nejen, že Matt a Ray mají neuvěřitelně dobrou chemii a dynamiku, tahle linka má dost fajnovou atmosféru a občas až detektivní prvky. Když už jsem ho zmínil, Bullseye je taky skvělý, každá jeho scéna je neuvěřitelně výborně zahraná, ať už jakákoliv breakdown scéna, pálení kazet nebo třeba finální primal scream. Fisk je též boží, doslova v každé scéně působí, že má navrch nad úplně každým a herecký výkon Vincenta D'Onofria je fenomenální. Na závěr jsem si samozřejmě nechal tu úplně nejlepší scénu epizody, což je bez debat rozhovor mezi Karen a Fiskem. Takhle atmosférickou, takhle bravurně zahranou (z obou stran) scénu jsem už dlouho neviděl. Naprosto fantastický moment, ze kterého neskutečně mrazí a po boku útěku z věznice a Daredevil vs Bullseye v Bulletinu má nejoblíbenější scéna série. Finální zvrat se sestrou Maggie je podle mě tak trošku očekávaný, každopádně, díky fenomenální hudbě působí i tak neskutečně epicky. Hodnocení: 90%

Daredevil - Následky (2018) (epizoda)

Sedmá epizoda a já zas a znovu nechápu, nad čím tu všichni tak moc fňukají. Nad tím, jak je to pomalé, jak je to upovídané, jak je zde tuna dialogů a rozhovorů? Tak to pro vás mám novinku. Daredevil takový byl už předchozí 2 série a hádám, že u nich většina zdejších komentujících asi musela spát, jinak si nedokážu vysvětlit, že až teď si najednou uvědomili, o čem tenhle seriál vlastně je. Díl je zas a znovu totiž parádní. Sledujeme zde následky útoku na Bulletin, díky čemuž dostáváme hned několik extrémně emocionálních scén, ať už je to konverzace mezi Karen a Ellisonem v nemocnici, moment, kdy Nadeemovi konečně naplno dojde, co se vlastně kolem něj děje nebo třeba jakákoliv scéna s Foggym. Kingpin je prostě boží, hrozně se mi líbí, jak se pomalu dozvídáme jak moc manipuluje s ostatníma a i když to není žádná korupce na úrovni celého města jako v první sérii, je to zde mnohem přízemnější, osobnější a lépe zpracované. Pokud bych měl něco zkritizovat, tak je to postava Melvina, která má naprosto totožnou linku jako v předchozích řadách (Melvin dělá něco záporného a vymlouvá se na to, že to dělá pro svou přítelkyni) a taky fakt, že postava Dexe byla naprosto náhodně po celý díl odklizena pryč a její absence je vysvětlena jednou jedinou větou, že si prostě vzal volno :D Jinak ale velmi slušný a solidní díl. Hodnocení: 80%

Daredevil - Ďábel, kterého znáš (2018) (epizoda)

Další vynikající epizodka. Na úvod rovnou začnu tím nejlepším, což je samozřejmě finální souboj mezi Daredevilem a Bullseyem, odehrávající se v kancelářích Bulletinu. A vedle one-shotu ze čtvrté epizody je to zatím asi moje nejoblíbenější scéna. Celý souboj má neskutečně silnou atmosféru, Bullseye působí naprosto parádně, hrozně se mi líbí jak ho vykreslili jako totálního terminátora, který se nedá zastavit a který si prostě jde za svým cílem. Taky se mi dost líbí zpracování a vykreslení jeho schopnosti, kdy prostě bere cokoliv co má po ruce a hází to po Mattovi se stoprocentní přesností. Jakýkoliv moment, kdy Dex vezme nějaký random předmět, co se kolem něj válí a hodí to pod nějakým šíleným úhlem na Matta, to jsou ty nejlepší a nejepičtější momenty toho souboje. A taky musím ocenit, jak tvůrci neudělali z Bullseye někoho neporazitelného. Právě naopak, když na něj jde Matt na blízko, je krásně vidět, že na něj Dex prostě nemá. Ale stačí, aby si udělal trošku vzdálenost a oddálil se od něj a je najednou nezastavitelný. To je hrozně cool. A taky je dost fajn, jak nám tvůrci krásně ukázali, jak smrtící by vlastně Daredevil a jeho zbraně byly, kdyby Mattovi naprosto hráblo. A momenty, kdy Dex láme lidem vazy s tou Mattovou tyčkou jsou toho důkazem. Zbytek dílu je taky dost fajn, hlavně Fisk je super, pomalu ale jistě dostáváme toho starého dobrého Kingpina, který se všema manipuluje a hrozně se mi líbí jeho vztah s Dexem. Kdo je taky super, tak je postava Foggyho a já se tak akorát modlil, aby ho tvůrci nezabili :D Výborný díl s naprosto epickou akcí. Hodnocení: 85%

Daredevil - Perfektní hra (2018) (epizoda)

Hned na začátek musím říct, že při sledování této epizody jsem si ani neuvědomil, že v ní vlastně není vůbec samotný Matt, který se objeví až úplně na finální scénu, což je celkem dost zajímavý koncept, udělat epizodu téměř kompletně bez hlavního hrdiny :D A překvapivě to vůbec nevadí, jelikož díl je to skvělý. Jeho podstatná část je složená z flashbacků na Dexovo mládí, což je dost fajn, hlavně kvůli tomu, jak jsou tyto flashbacky nádherně natočené a vizuálně zpracované, mají opravdu pěknou kameru a celkem propracované osvětlení. Akorát mě teda napadlo, jak tady někteří taky zmiňují, jak takového člověka, který očividně má dost velký problém s psychikou a není to žádná extra tajná informace, zaměstnala FBI :D Jinak je ale celá linka s vyšetřováním kolem Matta dost super, já mám celkem dost rád tyhle linky, kdy se celý svět obrátí proti našemu hrdinovi, takže to za mě není vůbec blbý koncept. Foggy s Karen jsou taky fajn a Nadeem je též hodně dobrá postava. Mimochodem, stále nechápu hejty na tuto sérii o tom, že je to pomalé a nudné. Jakože, Daredevil vždycky stavěl hlavně na skvělý příběh a bravurní dialogy a pokud vám tohle vadí, upřímně nechápu že jste to nepochopili v těch prvních 2 sériích :D Hodnocení: 80%

Daredevil - Zaskočení (2018) (epizoda)

Dobrá, dobrá. Po této epizodě naprosto nechápu jakékoliv hejty a komentáře na 3. sérii o tom, že je pomalá, nezajímavá a nudná. Tenhle díl byl jeden z nejlepších celého seriálu zatím a rovnou začnu tím největším highlightem. Mattův útěk ze zkorumpovaného vězení je jedna z nejlepších scén, kterou jsem kdy v jakémkoliv seriálu viděl. Tahle více než 10 minut dlouhá, na jeden záběr a bez střihů natočená scéna, která obsahuje jak výborně zpracovanou akci, skvělé dialogy a vynikající tísnivou a napínavou atmosféru, je prostě fenomenální. Smekám klobouk před každým, kdo se na této scéně podílel, jelikož si dokážu představit, že to muselo zabrat neuvěřitelné množství příprav a práce. A pokud to náhodou nevíte, opravdu je to natočené na jeden záběr. Nemá to žádné skryté střihy a přesně tak, jak to vidíme v epizodě, tak se to taky natáčelo. Charlie Cox si určitě za toto zaslouží nějaké ocenění, protože dokázal natočit desetiminutovou scénu, kde střídá akční chvaty a různé kaskadérské kousky s dialogy a rozhovory s ostatními postavami. A ještě jednou, ta scéna trvá sakra 10 minut. Deset minut bez střihu. Fakt neuvěřitelný. Zbytek epizody je ale taky dost super, ať už Foggy kandidující na prokurátora, ať už Fisk pomalu plánující svůj plán nebo třeba Dexovo vyšetřování. Ale už jenom kvůli té jedné scéně je tahle epizoda prostě boží. Hodnocení: 90%

Daredevil - Za dobrotu (2018) (epizoda)

I s třetím dílem pokračuje Daredevil ve velice solidní a stálé kvalitě. Mě osobně dost baví celá linka kolem Matta, jeho lehce investigativní příběhový oblouk je hrozně fajn a všechny momenty, kdy se někam plíží, aby odhalil další střípky informací jsou hrozně super. Upřímně moc nechápu lidi, co tadytu část kritizují, fakt nevím, jestli jste čekali, že Matt se ze svého traumatu dostane v prvních 20 minutách série a pak bude zase v pohodičce nebo nevím co :D Jeho trošku víc stealth akční pasáž v garážích je dost fajnová a finální shledání s Foggym je taky super, i když by za mě mohlo být trošku víc emocionální. Kdo konečně dostává pořádné množství prostoru, tak je Fisk, který zatím působí hrozně dobře, ale přiznávám, že se těším, až opět dostaneme toho klasického, město ovládajícího Kingpina :D Akorát mi Mattovy halucinace na Fiska přijdou trošku zvláštní a i když je to fajn nápad, úplně nechápu smysl. A mimochodem, postava Dexe je dle mého taky dost fajnová a těším se, co s ní ještě provedou. Hodnocení: 78%

Časové pásmo bylo změněno