• Krátkometrážní

Daredevil - Zima v Hell's Kitchen (2016) (epizoda)

SPOILERS! I přes to, že finále druhé série dávám 5 hvězd, nemůžu zapřít, že jsem mírně zklamán. Podobně jako předchozí epizoda mi totiž přijde, že tento díl má strašné množství problémů a jakýchsi nedostatků, které mi prostě vadily. Začneme rovnou pozitivy, abych se následně mohl věnovat těm horším věcem :D Choreografie v akčních scénách je výborná, finální souboj vypadá vizuálně strašně pěkně a má skvělou atmosféru. Taky se mi líbila interakce Matta a Elektry, která byla velice příjemná, a Elektřina smrt je velice pěkně a emotivně zpracovaná, i když s ní mám jisté problémy. Líbilo se mi cameo Carrie-Anne Moss z Jessicy Jones, teasing jak na Defenders, tak na Punisher seriál, nový kostým pro Elektru byl super a líbí se mi, že tvůrci vzali poměrně bizarní kostým z komiksů a předělali ho do dost snesitelné podoby. Matt taky konečně dostal svoji legendární zbraň a finální scéna, kdy Matt odhalí Karen, že je Daredevil, je výborná. A teď přejdeme na ty horší věci :D Co mi vadilo na finále 1. řady bylo to, jak zrychleně to působilo. Že to byl vlastně obyčejný díl a až dejme tomu posledních 20 minut působilo jako finále, jako uzavření něčeho velkého. A tady to podle mě není vůbec. Tenhle díl vůbec nepůsobí jako finále. Působí to jako další obyčejný díl, kdy Matt s Elektrou bojují s Rukou. Přijde mi, že tvůrci tak nějak zapomněli na nějakou výstavbu, na nějakou epiku a celý díl vůbec nepůsobí velkolepě a epicky, i když se v něm řeší osud New Yorku. Možná to bude tím, že celá série vlastně neměla žádného hlavního záporáka, tudíž zde sice máme souboj s Nobuem, který by měl představovat nějaké vyšší zlo, ale prostě nepůsobí jako hlavní záporák. Působí jako další generický nindža Ruky. A k jeho finální smrti... ach jo. Celý ten moment, jak ho Stick dorazí, možná to tak působilo jenom na mě, ale přišlo mi to strašně komické, ale tak jako levně a špatně komické. Hrozně mi to připomnělo finální smrt Garretta z první série Agents of S.H.I.E.L.D., která ve mně vyvolala úplně stejné pocity. Taky úplně nejsem fanoušek, jak se kolem celé té bitky seběhne snad každá důležitá postava z celé série jenom proto, že je to finální souboj, ale nemají vůbec důvod, proč tam být :D Prostě, jak se tam sakra dostal Foggy? Nebo Punisher? Co tam dělají? :D Když už jsem ho nakousl, tak se mi ani moc nelíbí, jak zpracovali Punishera v tomto díle. Na to, že je to finále, na to, že tahle série začala a dlouhou dobu byla příběhem o Frankovi, samotný Frank zde má plus mínus 5 minut screentimu a vlastně jenom přijde, udělá fanservice pro fanoušky tím, že si namaluje na neprůstřelnou vestu svojí ikonickou lebku, následně asi minutu pomáhá Mattovi v souboji a pak akorát udělá teasing na svůj vlastní seriál, a to je konec prostě. A ano, ta scéna, kdy se z čista jasna objeví a začne střílet do vojáků Ruky a pomáhá Mattovi je strašně cool, hlavně díky naprosto epické hudbě v pozadí, ale prostě Frank v tomto díle mi přišel hrozně zbytečný. Ale abych tady jenom nebyl negativní, stále si myslím, že to není vůbec špatné finále. Samotný závěr, kdy slyšíme monolog Karen o hrdinství a vidíme Hell's Kitchen o Vánocích a Matta, který jde Karen říct pravdu, celá tahle sekvence je podle mě mnohem nosnější finální moment série, než byla třeba poslední scéna první řady. Rozhodně se nejedná o špatný díl. Jenom mohl být daleko lepší, mohl být víc velkolepější a mohl hlavně pořádně ukončit Frankovu linku. Možná to tak ostatní nevidí, ale pro mě tahle série vždycky byla hlavně o Frankovi, Ruka byla až druhořadá. Ale přijde mi, že v posledních pár dílech ho tvůrci trochu upozadili. Jinak ale velice solidní finále pro jinak naprosto famózní řadu skvělého seriálu. Hodnocení: 80%

Daredevil - Tma na konci tunelu (2016) (epizoda)

Předfinálová epizoda druhé řady má dle mého názoru strašné množství menších chyb, i tak jsem si jí ale velice užil a bavila mne. Začněme asi tím největším zvratem, kterého jsme se v sérii dočkali, a to odhalení Blacksmithovi skutečné identity. A kdybych to měl shrnout, samotné to odhalení je podle mě strašně dobře udělané, je to celé takové napínavé a dost nečekané. Sice se mi moc nelíbilo, že na to, kdo je Blacksmith, Karen přišla úplnou náhodou a bylo to celé takové dost zvláštní, ale samotné odhalení, za mě dost super. Sice úplně nejsem fanoušek toho, kdo je skutečně Blacksmith, hlavně kvůli tomu, že ta postava nebyla v sérii dostatečně prokreslená na to, aby to bylo skutečné překvápko a nějaký veliký šokující zvrat, ale jak říkám, podle mě to stačilo. S čím už ale mám dost velký problém je to, jak se s Blacksmithem po odhalení pracuje. Jelikož mě přijde, že tvůrci docela promrhali jeho potenciál. Na to, že se jedná o osobu dost blízkou Frankovi, samotný Frank s ním po odhalení nemá prakticky žádnou interakci, není vůbec překvapený, že se jedná o tohoto člověka a nic mu nevyčítá. Frank akorát prostě přijde, řekne mu asi 2 věty a zastřelí ho. Podle mě by to chtělo trochu víc interakcí a dialogů, trochu víc emocí. Sakra, je to člověk, který Frankovi zabil rodinu a navíc to byl Frankův blízký. Fakt bych ocenil nějaké emoce. Protože mi přijde vtipné, že Frank měl lepší a zajímavější interakce s falešným Blacksmithem v minulém díle, než zde s tím skutečným. Prostě mi připadá, že tvůrci chtěli vytáhnout nějaký zajímavý zvrat na závěr série, ale dále s ním vůbec nepracovali. Alespoň dostáváme sakra epickou scénu, kdy Frank najde arsenál zbraní, a tahle scéna funguje velice dobře. Akorát jsem si u ní celou dobu říkal, že je zajímavé, že Frank čirou náhodou zastřelil Blacksmitha v té jediné chatce uprostřed lesa, kde Blacksmith skladoval zbraně :D Druhá příběhová linka s Mattem, Elektrou a Stickem není vůbec špatná, velice se mi líbí celý koncept toho, že nindžové Ruky umějí skrýt puls svého srdce a Matt tedy musí najít jiný způsob, jak je „vidět“, i když, buďme si upřímní, z logického hlediska to vůbec nedává smysl :D Každopádně, ten menší zvrat s Elektrou byl dost fajn, Matt tu měl poměrně příjemnou chemii a dynamiku s Foggym a Stickem a celá tahle linka byla fajn. Pořád nejsem fanoušek toho, že se do street level hrdinského přízemního seriálu tahá prastará organizace, nesmrtelní nindžové a celý ten lore kolem toho, ale budiž no. Už jsem si asi zvykl :D Jinak velice příjemná epizodka, která by mohla být lepší, kdyby trošku vymakala toho Blacksmitha. Hodnocení: 80%

Daredevil - .380 (2016) (epizoda)

Pomalu, ale jistě se blížíme do finále a já se už teď velmi těším, jak tvůrci zakončí 2. sérii. Každopádně, k epizodě, ta samotná je velice dobrá. Celý díl si bez debat krade Punisher, který je stále skvělý, dostáváme opět trochu osobnější linku a jsem zvědav, co předvede v samotném finále. Minimálně v tomto díle je Frankův rozhovor s Karen v kavárně, který je velice příjemný, a ihned po něm následuje skvělá brutální a krvavá akce v klasickém Punisherovském stylu. Hodně se mi taky líbí, že postava Claire dostává konečně nějaký rozměr. Doteď to byl v podstatě takový nepodstatný sidekick, který jenom zašíval Mattovi rány, ale zde dostává vlastní osobní linku a to je dost fajn. Taky na Matta se zde opět valí dilema, které zažívá celou sérii, a to, jestli je správné zabíjet zločince. A já si myslím, že v seriálu brzy nastane moment, kdy Matt sám bude muset někoho zabít. A na to se velmi těším. Abych jen nechválil, úplně mě neoslovila linka s falešným Blacksmithem, která mi přišla jako čistá vycpávková vata na natažení času seriálu. Mohli jsme to úplně přeskočit a řešit rovnou skutečného Blacksmitha, který se na druhou stranu velmi pěkně buduje, stejně jako napětí kolem něj. Hodnocení: 80%

Daredevil - Muž v krabici (2016) (epizoda)

Další výborná epizoda, která je podle mě plná neskutečně dobrých a zajímavých momentů, takže si je postupně rozebereme. Nebudu chodit kolem horké kaše a začnu rovnou tím nejlepším. Scéna ve vězení, mezi Mattem a Fiskem, je naprosto perfektní. Je skvěle napsaná, je extrémně napínavá a když už nastane ten moment, kdy se Fisk zbaví pout a pustí se do Matta, je to ještě lepší, napínavější a šokující i přes to, že jste to čekali. Celkově Fisk je tady velice dobrý, strašně se mi líbí, že pořád tvůrci udržují to, že z něj jde strach a respekt i přes to, že je zavřený ve vězení, a jeho poslední scéna v epizodě, kdy začne ještě víc podezřívat Matta Murdocka, je taky dost super. Díl má ale i spoustu jiných skvělých momentů. Ať už pokus o zabití Karen nebo samotný atentát na Reyesovou, který považuji za asi druhý největší highlight epizody už jenom tím, jak nečekaná ta smrt je a samotná scéna je opět neskutečně napínavá. Taky se nám zde buduje napětí a záhada kolem záhadného snipera, který se snaží svoje vraždy hodit na Punishera a těším se, jak seriál bude s tímto záhadným záporákem dále pracovat. Linka, která mi v tomto díle přišla naprosto zbytečná, je ta s Elektrou. Kromě toho, že má asi 4 minuty screentimu, jejím jediným účelem je započít konflikt mezi Elektrou a Stickem. Alespoň zde Elektra získá své ikonické sai... Ještě bych chtěl pochválit úplně finální scénu a cliffhanger, ve kterém sice opět figuruje Ruka, což jak už jsem několikrát psal, podle mě je to jedna z těch nejslabších částí a linek série, ale musím uznat, že ten záběr na stojící zombie děcka v temné nemocnici měl něco do sebe a byl sakra děsivý :D Hodnocení: 84%

Daredevil - Sedm minut v ráji (2016) (epizoda)

Tohle je snad první epizoda v celém seriálu, ve které mě opravdu bavila každá příběhová linka. Každá. Ať už Matt bojující s the Hand, Karen odhalující podrobnosti o vyvraždění Castlovy rodiny nebo Punisher ve vězení. Každá dějová linka má něco do sebe a je svým způsobem zábavná. Samozřejmě, nejlepší a nejzajímavější linku má Punisher, který je zavřený ve vězení, a konečně jsme po 9 epizodách dostali ten správný Punisherovský masakr, který jsme už od začátku série chtěli. A musím říct, že samotná scéna ve vězení, kde Frank zmasakruje celé křídlo vězňů je perfektní, je brutální a surová a je prostě úžasná. Užíval jsem si i Wilsona Fiska, který přece jenom seriálu přináší takovou tu zajímavou energii a ano, moment, kdy sám sebe označí jako Kingpina, je skvělý. Jediné, co mi trošku vadilo, tak je úplně samotné finále, kdy se nám ukáže, že Nobu vstal z mrtvých a žije. A takhle, samotná ta scéna je velice dobrá a hláška „You're dead.“ „There is no such thing.“ je výborná a atmosférická, mně se ale úplně nelíbí, že Daredevil, doteď dost přízemní seriál o street-level hrdinovi, by měl řešit nesmrtelnost a nějakou prastarou magickou organizaci. Hodnocení: 82%

Daredevil - Vinen (2016) (epizoda)

Osmá epizoda nám přináší jeden z nejlepších zážitků a momentů, které jsme v Daredevilovi kdy viděli a podle mě se jedná o jednu z těch nejlepších Daredevilovských epizod. Začněme ale hezky od začátku. Strašně se mi líbí celý charakterový oblouk kolem Matta. To, jak si musí uvědomit, že nemůže žít dva životy najednou, postupně přichází o přátele a jejich důvěru a divák ví, že na něj brzy čeká rozhodnutí, kdy bude muset jeden z těchto životů kompletně zahodit. Celá tahle linka je skvělá a i když se Matt místy chová jako naprostí arogantní tupec, stále to odpovídá jeho charakteru a vy ho prostě musíte mít rádi. Pro mě osobně každou epizodou stoupá postava Foggyho, který mi příjde hrozně sympatický a jeho dynamika s Mattem je skvělá. Taky se mi docela líbí chemie mezi Mattem a Elektrou, hlavně díky tomu, že Elektra tady konečně není tak otravná a dětinská, jako v minulých dílech, a my konečně můžeme pořádně poznat její pravý charakter. Taky se nám vrací Stick, který je sice fajn, akorát mě zklamalo, že vlastně neměl moc prostoru a jeho jediným úkolem bylo vysvětlit Mattovi origin příběh Chaste a hlavně Ruky, která se nám tady konečně plnohodnotně představuje. A takhle, celé Stickovo vyprávění je super, ale mohl v seriálu zůstat trošku déle. V minulé epizodě jsem velice chválil celý soudní proces a ten zůstává naprosto perfektní i zde. Je výborně napsaný, jsou tam skvělé dialogy a hlavně, finální scéna „I am the Punisher“ je kulervoucí, je to sakra epická a napínavá scéna a všechna čest Bernthalovi, který opět dokazuje, že je famózní herec. Na závěr ještě dostaneme cameo Wilsona Fiska, na kterého jsem upřímně úplně zapomněl, že v této sérii má být :D Ale těším se na jeho plnohodnotný návrat. Hodnocení: 84%

Daredevil - Semper Fidelis (2016) (epizoda)

Po několika slabších dílech konečně dostáváme další výbornou epizodu. Takže rovnou začněme těmi negativními věcmi :D Upřímně, pořád mě udivuje, jak moc kolísavá je kvalita této série. Zatímco v minulé epizodě mě neskutečně bavila linka Matta a Elektry, tady mě naopak brutálně iritovala a moc nebavila. A já naprosto chápu její účel a kam směřuje, ale prostě obecně nejsem její fanoušek. Takže pojďme rovnou k tomu největšímu pozitivu. Daredevil je seriál o právníkovi a my konečně po 1 a půl sérii dostáváme zajímavý, komplexní a napínavý soudní spor, který je naprosto skvěle proveden. Pokaždé, když se seriál přesunul do soudní síně jsem zbystřil o 100% a akorát si užíval jakýkoliv dialog a jakoukoliv scénu. Počínaje samotnou přípravou na soud, přes Foggyho improvizovanou úvodní řečí, až po svědectví koronera, každý moment týkající se soudu The People vs Frank Castle je podle mě naprosto skvělý scénáristický ráj plný úžasných dialogů a monologů, atmosférických scén a spoustou dalšího. A celá právnická část téhle epizody je podle mě jedna z nejlepších věcí, které jsme se v 2. sérii dočkali. Navíc, díl vrcholí naprosto skvělou hádkou mezi Mattem a Foggym, která dává smysl z obou stran, každý z nich má svým způsobem pravdu a musím opět pochválit, jak skvěle je to napsané. Seriál nás očividně, pomalu ale jistě připravuje na moment, kdy si Matt bude muset vybrat mezi životem Matta Murdocka a životem Daredevila. A na to se opravdu hrozně těším. Hodnocení: 83%

Daredevil - Jenom lítost (2016) (epizoda)

Tahle epizoda mě celkem příjemně překvapila, jelikož linka Matta a Elektry mě zas a znovu neskutečně bavila, dost možná i víc než Punisher. Ale začněme od začátku. V minulém díle jsem chválil postavu Karen a tady... ach jo, zas jsme se dostali do fáze, kdy mě začíná štvát :D Na této epizodě se mi strašně líbí ten konflikt kolem případu Punishera mezi hlavní trojicí, jak každý má jiný názor a jiný pohled na věc a u každého chápete, z čeho vychází, kromě již zmíněné Karen. Matt chce bránit Castla, protože ví, co je zač a co ztratil a tak trochu s ním soucítí. Foggy naopak Franka bránit nechce, jelikož si myslí, že je to vrah a násilník. Ale Karen? Ta chce Franka bránit i přes to, že na ní střílel a seriál jí nedává jakoukoliv motivaci pro to, proč s ním tak soucítí. Ano, víme, že se zajímá o jeho rodinu a chce přijít na to, co se mu stalo, ale... proč vlastně? Nevíme. A to mi trochu vadí. Navíc, postava Karen není žádný právník, je to jenom sekretářka, která se rozhodla, že bude do všeho kecat a vydá se vyšetřovat na vlastní pěst a to je další chování, co mě hrozně irituje. Abychom se dostali k tomu pozitivnímu, Punisher je stále fajn, Bernthal má charisma i když sedí připoutaný na nemocničním lůžku a všechny scény, kde popisuje svojí rodinu nebo mluví s Karen jsou hrozně příjemné. Ale co je rozhodně tahounem celé epizody je určitě linka Daredevila a Elektry. Celá premisa toho, že musí infiltrovat Yakuzu a něco jim ukrást, je strašně zajímavá, v celém seriálu jsme podobný koncept vlastně ještě neviděli a tenhle „Mission Impossible příběh“ se mi strašně líbil. Sice se čím dál více a více přibližujeme k odhalení The Hand, na které se stále moc netěším, ale tahle epizoda mi prostě sedla. Hodnocení: 73%

Daredevil - Kinbaku (2016) (epizoda)

První podle mě trošku slabší epizoda druhé řady. Každopádně, i přes to, že celkem zaostává za předchozími díly si myslím, že rozhodně má svoje kvality a není vůbec špatná. Začal bych asi romancí Matta a Karen, která mě upřímně velmi mile překvapila. U minulé epizody jsem psal, že mi připadá, že zrovna tito dva neměli v seriálu doteď moc chemii, ale hned v této epizodě působili velice fajn. Všechny jejich společné scény jsou hrozně příjemné a milé, mají dost dobrou dynamiku a jejich vztah se mi zatím velice líbí. Nečekal bych, že to řeknu, ale taky se mi dost líbí příběhová linka Karen a její vyšetřování ohledně minulosti Punishera. Já jsem upřímně nikdy nebyl moc velký fanoušek Karen Page a její vedlejší linky mě většinou spíš otravovaly, ale tahle mě prostě baví a postupné odhalování záhad kolem masakru Castlovy rodiny si užívám. Epizoda má taky velmi fajn detaily a easter eggy, ať už zmínění Jessicy Jones nebo třeba Roxxon, který se objevuje skrz celé MCU filmy a seriály. A teď k tomu hlavnímu. Hlavní stavební kostra epizody je samozřejmě Matt a jeho vztah s Elektrou. A Elektra je... no, upřímně zatím dost dobrá. Já opravdu moc nejsem fanoušek komiksové Ruky a celé téhle záležitosti s Elektrou, ale zatím mě tahle postava dost baví. Flashbacků je tu hodně, ale jsou moc fajn a krásně se kombinují se současností, Elektra je správně otravná, ale zároveň drsná přesně tak, jak by měla být a její charakter mi přijde fajn. I když se to pravděpodobně do budoucna změní, zatím mě baví. Fajn díl, který samozřejmě trpí tím, že už tu není Punisher, ale jinak velice solidní. Hodnocení: 70%

Daredevil - Halíř a desetník (2016) (epizoda)

Čtvrtou epizodou se uzavírá taková mini-tetralogie o Punisherovi a pro mě také dost pravděpodobně 4 nejlepší díly druhé série. Začněme celkově dějem a příběhem, který je skvělý. Možná je to tím, že mám relativně dost rád Tonyho Currana, každopádně jeho záporák v podobě irského mafiána mi přišel velice dobrý. Jeho agresivní nevyzpytatelné chování bylo super a mrzí mě, že se ho seriál na konci epizody zbavil a nešli tou stejnou cestou, jako v komiksech. Díl je taky dost brutální, máme tady scénu s provrtáváním nohy vrtačkou nebo třeba vyndavání žiletky z ruky, což co si budem, k Punisherovi tohle prostě patří a je hrozně fajn, že se tvůrci nebojí přidat pár těch krvavých scén. Navíc je tu scéna se psem, u které jsem si na moment říkal, jestli nekoukám na Johna Wicka :D Abych ale nebyl jen pozitivní, musím říct, že úplně nejsem fanoušek romance Karen a Matta, přijde mi taková dost vycucaná z prstu, hlavně kvůli tomu, že v první sérii mezi sebou měli minimum scén a téměř žádnou chemii. Každopádně, jinak je díl velice fajn. Dost se mi líbilo vyobrazení vztahu městské policie k Daredevilovu a jeho činům, což byl fajn nápad, i když mohl být trošku více rozveden. A samozřejmě, ona slavná scéna na hřbitově, kdy Frank vypráví Mattovi o své rodině. Tahle scéna je sakra výborná, je neskutečně emocionální a dojemná a herecký výkon Jona Bernthala je naprosto famózní. Punisher je rozhodně highlightem celé 2. série a pokud to někomu ještě nedošlo, tenhle díl vám to vrazí do ksichtu. V závěrečné scéně dostáváme ještě Elektru, z čehož nejsem úplně nadšený, jelikož nejsem moc fanoušek celé Ruky a dějové linky s Elektrou, ale uvidíme, jak to seriál zpracuje. Výborná epizoda. Hodnocení: 89%