Bushwick (2017)

Nasrať že sa vlády federálnych štátov rozhodli pre autonómiu bez podpory obyvateľstva. Je to síce podobne nezmyselná pointa, za ktorú som Ryanovi strhol body, no ten na rozdiel od tohoto počinu bol silno semtimentalny a nech sa to už zdá akokoľvek podivuhodné, menej realisticky pôsobiaci. Áno, vylodenie bolo kôl as fak, ale potom už sme sa viezli na vlne sentimentu. A teda aby som naviazal na tému, ktorú som vlastne ani nezačal: neviem, či si niekto uvedomil, že prvý strih bol až po 15 minútach! A nemôžem si pomôcť, ale atmosféra budovaná nepretržitou kamerou z výšky očí, nevedomosť hlavných postáv a kusé informácie, strach a PRAMÁLO SENTIMENTU, to sa často nevidí. Ide tu prakticky o divadelné predstavenie. Načasovanie scén je kľúčové a zvládnuté je perfektne. Nemám čo dodať. Nebyť trošku prihluplej zápletky (na ktorej predsa len stojí celý dej), aj by som dal za 5.

Zombeavers (2014)

Absolútne poctivo "zarobených" 45%! Už z názvu musí byť jasné každému, kto niekedy niekde videl aspoň nejaký film, že asi nepôjde o intelektuálny rozhovor na tému "Úloha súcna v dekadentnej spoločnosti počas konjunktúry". A pokiaľ si to niekto predsa myslel, dobre mu tak! To ja, akožto veterán film.. No dobre, veterán asi nie no ako člov... Seriem na to. Proste ja som čakal kozičky a kozy a nejakú riťku a bobry (ha-ha, dvojsysel, že?) k tomu vybielenú lebku hlavných.. no, "hrdinov".. a to ako zvonku tak zvnútra a to ako po smrti tak za života a nebol som sklamaný! Na druhú stranu boli moje očakávania tak nízke, že by to musel točiť Uwe, aby ich podliezol. Takže z mojej strany spokojnosť. A ak si si po dopozeraní myslel, že už si videl všetko, lebo však mäsožraví zombí bobrovia a zmutovaní.. no nebudem predbiehať, tak ten nech si pozrie potitulkovú scénu! (Áno dámy a páni, naozaj tu máme pototilkovú scénu, navyše takú, z ktorej bude nejeden intelektuál srať ježkov..)

Gentlemani (2019)

Moj komentar je nudny, suchoparny a pride absolutne nezaujimavy kazdemu grafomanovi (ci ako sa vola ten, co rad cita dlhe patosy?), pretoze obsahuje iba jedno slovo: DOKONALOST!

Mr. Robot (2015) (seriál)

To bolo kurva ČO?? 43 dielov a pointa pribehu sa da v pohode vtesnat do 20-tich. 23 dielov o hovne, vykecavanie so sebou, svetom, vesmirom, imaginarnym sebou, svetom, vesmirom, divakom, imaginarn divakom, otcom sestrou mamou, imaginarnymi otcom sestrou mamou.. Ako dobre, boli tam aj zaujimave diely a pasaze, to zasa ano. Experimentalne diely - tichy, kde asi 20 minut nepadne ani slovo, deleny na "čaptery" a pod. boli gut, ale to je vsjo! Ak islo autorovi o to navodit abstinentom pocit ako po davke lsd, potom ok, toto vyslo. Ja vlastne doteraz neviem, co bola realita, co predstava, co paralelny vesmir (ak som to nejako pochopil, aj ten tam bol), co boli postavy realne a co iba predstavy a ci vobec tam nenake realne postavy boli. Ja vlastne ani neviem, ci sa to cele Eliotovi iba nesnivalo (a co ze 40 dielov? Nevideli ste Dallas, kde sa Bobimu snivalo asi 30 dielov?). No nie. Trochu toho ezotericna a psycha mi neva, ale toto vypada ze ani autor dodnes nevie, ktora z postav (a opakujem ci vobec nejaka) bola realna. Skoda, brutalny potencial zaneseny tonami radobyexistencialneho balastu..

Lov (2020)

V americkom filme nehrá n-word (zrkadlovite sa to číta ako "brow-n") a (asi spojler?) UMRIE v ňom zvieratko?? A keď niekoho zrania, tak naozaj krvaca?? Prosíiiim, nech je aj dvojka. Kam mam poslať príspevok? Ja chcem vidieť znova šialenu Betku v akcii!

Circle (2015)

Jaaa, gut, guuuut gut gut gut.. Pekne v jednej miestnosti, bez možnosti pohybu, mrte ľudí, hafo možností. Jednotvárne smrti mi nevadili, prakticky žiadna krv (s výnimkou jedinej kvapky na úvod.  To asi aby aj tým pomalším bolo jasné, ze po zásahu bleskom to u ľudí už proste nie je ono a na rozdiel od ajfónu už reštart nepomôže). A to mám rád. Čistá vykecávačka, kde sa pekne ukazuje, že keď ide do tuhého, zredne aj ten najhustejší borec (či borkyňa. Aby som to teda patrične vyvážil v súlade s politickou korektnosťou - ktorá sa tiahne celým filmom a to dokonca otvorene). Koniec mi nevadil - nakoniec, prečo nie? Príjemné prekvapenie a hnidopichovja, čo tu hnidopichajú do všetkého možného, nech sa idú bodnúť. Chápeš, obete stáli na červených bodoch. Bodnúť, bod, blesk, úmrtie.. Ser na to, slabý fťyp..

Legendy zločinu (2015)

Ako tu odznieva v každej druhej "recenzii" i recenzii: Hardy a dosť. A čuduj sa svete, súhlasím. Dej mi bol voľný, postavy ľahostajné a scény, v ktorých nebol aspoň jeden Hardy, ukradnuté. A že to borec zahral! Klobúk dolu, chlape. Ale že sa globálne otepľovanie takto brutálne podpíše na mojom živote ešte za môjho života (dáva to vôbec zmysel?), tak to som nečakal. Teplo kam sa pozerám a i keď doteraz mi bolo dosť jedno, čo si kto kam strká, z toho, ako sa všade tlačia bukvice, sa mi začína zvierať zvierač.

Armáda lupičů (2021)

Prequel v rovnakom roku ako film? Nakoniec, prečo nie.. Zábavná (takmer) pacifistická blbinka v peknom protiklade ku Armáde mŕtvych, kde sa naopak strílalo o 106. Ale takto.. Bude teraz "prequel" ku každej z postáv? Lebo ak ano, potom ísť rovno do seriálu a hotovo. A vzhľadom na charakter ostatných postáv z AoD sa seriál asi bude volať Army of army alebo čo..

Země na scestí (2019)

No hej, lebo Brjúsov Armageddon bol postavený na reálnych vedeckých základoch.. Myšlienka, že keď planéte hrozí záhuba a ľudia sa neodsťahujú zo Zeme, ale rovno SO ZEMOU, je interesantná. Zápletkou je potom kixs pri medziplanetárnom slalome, čo nutne vyústi do post - postapo - apokalypse. A prosím, ako pri 99,68% ve-fa, nepoďme tu riešiť implementáciu výsledkov Hawkingových teórií Einsteinových rovníc gravitačného poľa (nech už táto veta znamená čokoľvek), ale zamerajme sa na pointu, ktorou je zaujímavé a hlavne zábavne podané scifko, kde tie 2 hoďky zmiznú ako atmosféra Zeme v gravitačnom poli Jupitera.

Reality Z (2020) (seriál)

Tu sa mi žiada zopakovať svoju recenziu z GoT: "všichni sou mrtví Dave, všichni sou mrtví..". Len tentokrát doslova.