Třeba jsi vrah (2018)

Nápad dobrý. Za mňa dobré. Bavil som sa. Viac zo seba nedostanem.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Ja ako Spideyho skalný fanúšik sledujem jeho kariéru od svojich 6-tich. A keď som sa dopočul o tomto tu, myslel som si "iba ďalší klon so Spideyho menom, ďalšia volovina a aby sa jeden pavúk neokukal, dajme ich sem rovno niekoľko". Tak som si našiel čas a viac-menej z akejsi infantilnej "povinnosti" som sa do toho predpojate pustil. No najpr som myslel, že dám 1 max 2 hviezdy. Presnejšie CHCEL som dať 1 max 2 hviezdy nasrany, že zase mutuju už tak dosť zmutovaneho pavúka. No ale potom skončili uvodne titulky a.. Boha jeho! Ono je to fakt dobré! Napriek tomu, že už nejakú tú dekadu nepatrím ku cieľovej skupine tohoto pocinu, bavil som sa až po potitulkovu scénu.

V zápalu hry (2018)

Ganc gút. Ivo je sympaťák a fandíte mu od začiatku, aj keď už nehrá veľkú hru. Dejan je naopak od pohľadu slizniak a nefandíte mu, aj keď naopak hrá vysokú hru. Celkovo je tu od všetkého trochu: trochu tej akcie, trochu tej filmovej lásky, trochu hazardu a trochu futbalu. Čo je na film o futbalovom hazarde a hazarde s futbalom trochu málo. Takže aj s hodnotením budem trochu zdržanlivý.

Ant-Man a Wasp (2018)

Zábavné, aj keď miestami infantilné, ale nad moje očakávania (pravda, boli dooosť nízko). A to priznávam nerád, ale dieťa vo mne sa bavilo. A tak som sa bavil s ním. A hrala v tom Lilly, takže aj otecko vo mne si mal čo užívať. Takže zábava pre celú schyzofrenickú rodinku.

T2 Trainspotting (2017)

VEĽKÉ sklamanie. Jednotka bola surova, priama, šťala do svätenej vody v krstitelnici a so zdvihnutým prostredníkom na plnú hubu ziapala na pohrebe mníšky. Ziapala a to bolo dobre. Bolo ju v tej záplave rádobypoučnýh fetfilmov počuť. Naproti tomu dvojčička je ako zakríknutý napravený feťák, ktorý si ale sem-tam trochu zaspomína na časy, keď "to ešte žilo". To sú tie svetlé okamihy. Inak je plusom akurát niekoľko scén a fakt, že sa dala dokopy komplet parta po takom dlhom čase. Videť tento paskvil dnes a bez znalosti jednotky spamäti, dve hviezdy za snahu. Nostalgia je ale sviňa, zatemňuje úsudok ako zatemný mesiac Slnko a tak na nebi horko-ťažko zbadať 3 vetché hviezdičky..

Tajný život pana Ávily (2013) (seriál)

Keď máte s niekým problém na SR, žalujete ho. Keď majú s niekým problém Mexikánci, "vyriešia" ho. Za týmto účelom navštívia miestni podnik, ktorý sa špecializuje na riešenia inak neriešiteĺných problémov. Je to zároveň aj vysvetlenie, prečo sa Mexičanom stáva toĺko "nehôd". No a jedným z týchto riešiteĺov je aj pán Ávila, poisťovací agent, ktorého náhle povýšenie na riaditeĺa pohrebného ústavu neznamená iba krajšiu kanceláriu, vyšší plat a oddaného asistenta. Ale tiež manželku prekvapenú kariérnym twistom svojho manžela, hafo nových (ne)priateĺov a večerné správy plné pracovných úspechov señora Ávili a jeho (nie vždy) oddaného tímu a nových kolegov.. Seriál je temný, ponurý, často chladný. Ako svet, v ktorom sa odohráva. Rešpektuj pravidlá, nerob chyby a prežiješ v ňom. Ale urob chybu a prežiješ iba ak všetci ostatní zomrú. A ak si navyše Señor, je chyba každého Tvojho zamestnanca aj Tvojou osobnou chybou, ktorú je potrebné vyriešiť. Ak nie, staneš sa sám chybou na vyriešenie. Výborný prierez organizovaným zločinom siahajúcim tak vysoko, ako je to prakticky len možné. Seriál graduje s každou sériou a prerod účtovníka Ávili v Pána pánov je ako fascinujúci, tak bolestivý..

Ostrov pokladů (1990) (TV film)

Film hodnotím spamäti. Ale ak si z neho aj po viac ako 20-tich rokoch pamätám aj iné, než názov, neváham a pálim 4 ako v Sarajevu. Aj keď tam ich vlastne bolo 6. Či 7?.. Každopádne hneď, ako splaším funkčný prehrávač Video Home System-u, oprášim si detstvo a možná s nostalgickou slzičkou pridám aj piatu do páru..

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

To bol tak úchylné, až to bolo zábavné! Neopísateľné (aj navzdory faktu, že sa tu o to mnohí viac či menej úspešne pokúsili), nutné vyďjeť! Hlavne už asi začínam rozumieť ženskej záľube v návštevnosti kaderníka..