Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Na tento film som sa tešil. Keďže som ho nestihol v kine a cez torrenty som pozeral kde-čo iné, dostalo sa to ku mne až ako dvd formát. Musím však s ľútosťou napísať, že som čakal niečo lepšie. Dialógy ženských boli rozťahané až za hranicu a aj keď vieme, že baby sa dokážu o ničom rozprávať hodiny :)),čo je veľa to je veľa. Prvé babenky som ešte zvládol asi aj vďaka zázračnému baru so skvelou hudbou u Quentina, no tie druhé, ak sa ma spýtate o čom točili, tak poviem, že nemám páru, lebo som si robil popritom bagetu. hehe. No to bolo, čo sa týka častej dejovej rozvláčnosti. Inak oplatilo sa počkať na finty s kamerou(imitovanie videopásky Xkrát prehratej sa podaril) a rôznymi filtrami.(skok s čiernobieleho do farebného filmu bol skvelý, netušil som, že to auto bude žiarivo žlté). Takže určite sa to oplatí pozrieť, je to svojho druhu ojedinelý film, ale ktorý od Tarantina nie je. A aj Russel bol fajn. Dávam len 3* a pozriem Planetu terror.

Horton (2008)

Podľa mňa to bol zatiaľ naj animák tohto roku. Som sa fajne pobavil a pri niektorých scénach sa zasmial až k slzám (umrtvená ruka starostu). Nechýbala ani poučnosť, bez ktorej snáď dnešné rozprávky byť nemôžu a ani chvíle, pri ktorých musia tí citlivejší, rýchlo klipkať očami. Autori si po pre mňa nie veľmi vydarenej dvojke Ice Agu, trochu vyžehlili triko. Jediné, čo by som tomu animáku vytkol, boli tí kdovíci. Niežeby boli nepodarený, ale oni tu už predsa boli a to v úplne odlišnej rozprávke a k tomu ešte aj ich výzor bol taký istý( ksichty z horenosom) ako v Grinchovi. Žeby za to mohol Jim Carrey? :)

Asterix a Olympijské hry (2008)

Ech, pochopil som to, ako reklamu na nastávajúce olympijské hry, správne? Lebo inak som na tom filme nevidel asi nič. Síce ani predchádzajúce časti filmového Asterixa nevolali práve po oskarovi, ale dalo sa to pozrieť. Francúzsky humor je síce fajn, ale tu im to nevyšlo. Párkrát som sa síce zasmial na niektorých parodovaných vtipkoch (EPO,atd), ale na druhú stranu všetká sranda bola postavená vlastne len na parodovaní a o tom by príbehy Asterixa byť nemali. Výkony hercov mi pripadali ako na dovolenke a naša Andrea Sklenariková si svojich pár minút filmovej slávy predstavovala určite tiež inak, mimochodom vyzerala hrozne staro a uťahane. Hviezdička za Delona ako Cézara.

Sbohem, baby (2007)

Bena Afflecka ako herca nemusím, rešpekt si u mna vydobil ako scenárista. No po tomto filme dávam pred ním klobúk dole ako pred režisérom. Z priemernej kriminálky spravil strhujúcu drámu až dokonca. Veľmi dobré. Mladši Affleck je ako herec brilantný, čo som videl aj vo filme Assanation of Jesse James. Mal som pocit, že jeho spolubojovníčka Michelle Morgan je vo filme zbytočná a vlastne ani na konci nemala rozhodujúce slovo :). Inak celý film bol dosť realistický aj keď mal svoje muchy a chýbalo mi tam pár vysvetlení, možno nepodstatných, ale predsa. Dávam štyri zvezdy a kus :)

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Fúúúha, tak to bolo kruté. Tak toto som nečakal. Zapeklitá sitúacia od začiatku do konca, ktorá nemala súdené vyústiť do žiadneho šťastného konca. Nechýbalo tomu asi nič, skvelým výkonom ma prekvapil Ethan Hawke, ktorého som poslednú dobu dosť ignoroval. Aj keď film neobsahoval nejaké prekvapivé zvraty a objavili sa tiché, rozvláčne chvílky, všetko perfektne sedelo do pochmúrneho prostredia, kde sa problémy len kopia a neriešia. Koniec bol síce trochu predvídateľný, ale ja som si z celého filmu odniesol dobrý dojem a celkom slušnú depresiu. Odporúčam pre začinajúcich lupičov :))

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Neviem ako posledný Rambo mohol tu dostať cez 80 percent, ale budiž. Bude to asi silnou fanúšikovskou základňou Stalloneho zo zlatého socíku, kam by som sa zaradil aj ja. Hoci mojím idolom bol Arnie. Inak toto bola dosť jednoduchá strieľačka, ktorá mohla zaujať hádam len zaujímavým rozstreľovaním nepriateľov doslaova na fašírky. Uvedomujem si, že keď má guľomet Rambo tak musí samozrejme aj inak strieľať, ale bolo to prehnané až na kosť. Aj klasická Rambo hudba mi tam chýbala, bola o dosť pozmenená. Neviem, ťažko hľadať nejaké pozitívum. Za odvahu, masaker a Stalloneho 3 *

Kouzelná romance (2007)

Ja neviem, mne sa to páčilo. Možno to bolo preto, lebo som to pozeral s priateľkou, ale faktom ostáva,že som sa celý film usmieval ako taký zamilovaný blbec. A myslím, že po filme som sa cítil ešte viac zaľúbený. Celkovo to bolo také milé rozprávkové predstavenie, ktoré určite nemohlo uškodiť a náladu mi to rozhodne nepokazilo. Či už to bola pieseň, ktorá je mimochodom dosť chytľavá alebo naivná princezná (Amy Adams) a ani vopred predvídateľný dej mi na romantickej pohode neubral. Proste odychovka pre páry a možno aj nepáry ako stvorená. Kombinácia s animovaným filmom bola celkom podarená. Inak ten štýl animácie som videl naposledy pri klasických disneyovkách(snehulienka, popoluška), takže som bol dosť prekvapený krokom autorou, a síce vydareným. Upratovacia scéna v real svete bola naj :)))