Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Humor niekedy až za hranicou sexuálnej oplzlosti. Avšak čo sa týka narážiek a flipov na chudákov zo stredovýchodu a "super skvelú ameriku, krajinu možností" tak sa im to podarilo. Tak isto ako mierne si utahovať z Mariah a jej nového cd nosiča. Celkom som sa pobavil, trochu sem-tam zhnusil, ale inak ok, čiže priemer. Inak zaujímalo by ma, prečo si ksichty ako Sandler a Scneider stále hosťujú navzájom vo filmoch? Až také priateľstvo žeby? Ak o tom niekto viete, nech napíše mi. Dík.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Aj keď pokračovania nemám veľmi v láske, a keď k tomu pripočítam nie veľmi ohurujúcu prvú časť, musím povedať, že ma k filmu pritiahla len zmena režisérskej stoličky a efektný trailer. Výsledok? O hodne lepšie ako prvá časť, ktorá bola vyslovene béčková, ale na iného komiksového hrdinu s netopierou maskou (momentálne v kinách) sa to bohužiaľ nechytá. Scénar dobrý, vcelku pútavý dej, ale chcelo by to asi iného hlavného hrdinu :)).

Hancock (2008)

Všetko sa zdalo, ako odľahčený superhrdinovský komixový vývar. Príjemne potešilo, keď to začalo hustnúť a už vychádzali prvé bubliny varu, a práve vtedy niekto proste odstavil sporák. Jednoduchý princíp otázka vs. odpoveď mi chýbala po celý film a na konci to tak rýchlo zbúchali, asi aby mohli ísť na obed. Prikláňam sa k názoru, že film budil dojem pilotu k zatracene dobrému sériálu. Ale vcelku sa to dalo pozrieť. Dám 4 * aby som neodradil potencionálnych divákov :))

Wanted (2008)

Ruský Matrix pokračuje. A zvyšok mi chvíľami pripadal ako momenty keď sa učetní Mr. Anderson (Neo) snaží dostať z Matrixu, len tu to bol učetní Warren Gibson a snažil sa mu prispôsobiť? :). Aspoň také som mal dojmy prvé dojmy, po záverečných titulkách filmu. Ale nie, nechcem filmu krivdiť. Dobré natočené, efektné akcie, aj nejaké dejové zvraty boli.Možem povedať,nenudil som sa, ale ale...ale radšej nič. T.Bekmambetov mi je sympatický svojou tvorbou, počkám ako sa sa to ďalej vyvinie.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Som si prečítal pár hodnotení od ostatných, no ja by som to až tak čierno nevidel. Pre mňa to bola milá fantasy rozprávočka a celkom som si pri nej oddýchol. Jasné, že žiadna super zápletka sa nekonala, ale naproti tu spomínaného Zlatého kompasu to malo aspoň hlavu a pätu. Animácia bola vcelku podarená a všetko to dokopy ladilo. Herci by sa dali spočítať na jednej ruke, ale tí mi celkom stačili. Nič výpravného sa nedalo čakať, ale za poslednú dobu slušné detské fantasy. Knihu som nečítal, no neviem trochu mi to dejovo pripomínalo Arthura a Mimijovov od Luca Bessona.

Oko bere (2008)

Oddychovka v podaní Roberta Luketica vychádzajúca z pravdivej udalosti. Aj keď len veľmi vzdialene. Mne to skôr pripomínalo film typu Rýchlo a zbesilo, akurát namiesto áut, karty a namiesto drsňákov, školáci. Pár vecí bolo fajn, ale inak žiadna sláva. Kde sa vzal, tu sa vzal...Kevin Spacey to vzal. Ľahký nadpriemer.

Street Kings (2008)

Skvelý film. Film, dnešného trendu, kde hlavný hrdina už nie je len čistokrvným klaďasom a všetci naokolo sú zlí. Veľmi slušne natočený drsný thriler o korupcii a policajnom podsvetí. Vystihovala to celé jedna veta s filmu "Som policajt, môžem robiť, čo chcem.." Pre Reevesa veľmi dobré po pár rokoch a Forest Whitaker potvrdil, prečo dostal oskara. To ako vie presvedčovať je úžasné. Jediné kvôli čomu nedám "full" hviezdy bola trochu pre mna zarážajúca naivita Toma Ludlowa. To fakt za tie roky nič netušil?

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Prečo??? To bola taká strašná blbosť. Bruckheimer už asi starne, keď točí takéto americké gýče. Film, ktorý ja osobne dávam do kategorie "god save the USA and fu@k all world. Prvá časť sa ešte ako-tak dala pozrieť, ale v dvojke tažko hľadať pozitíva. V dnešnej dobe natočiť schopný dobrodružný " treasure hunting" film je evidentne problém a neviem si pomôcť, no Indiana Jones je v tomto stále neohrozený. Už sa teším na štvorku. Za toto dávam jednu* a sebe druhú, že som to dopozeral :))

Monstrum (2008)

Fakt dobré. Ja som si osobne myslel, že do filmov monsters vs ľudia a svet sa už nedá nič priniesť. Naposledy som pozrel The Mist a tam sa im to nie celkom podarilo. Tieto príšery boli opravdú desivé z hrôzostrašným zvukom a "boss" príšera bola ako sa patrí, nezastaviteľná. Thriller z pohľadu obyčajných ľudí natočený home-kamerou síce nebol prvý, ale zato fakt podarený. Malo to síce niekoľko dejových nedostatkov, ale mňa ten film uspokojil aj keď som vedel, ako skončí :))

Pan Včelka (2007)

Nedotiahnutý animák. Zo začiatku sa mi to páčilo, ale potom to bolo, čím ďalej pritiahnuté za vlasy. Niekedy sa mi zdalo, že autori nevedia"kudy-kam". Ak to malo byť pre malých divákov, tak neviem ktorá časť. Pretechnizovaný malý včelí svet, moja priateľka, ktorá mimochodom robí vedecký výskum medu na veterinárnom ústave len krútila hlavou. Deti neberte si z toho ponaučenie, nie je to vôbec tak :)) a kvety opeľuje aj iný hmyz. 2* a kus