Král psanec (2018)

7.9/10 páni, tohle jsem fakt nečekal. Netflixovský historický životopisný film. Jo, takhle to zní fakt nudně, přesně tohle jsem si říkal a šel do toho vlastně jen kvůli přítomnosti F. Pugh. Taky jsem měl za to, že Chris Pine nedokáže utáhnout celý historický biják a že to bude prostě jen letmá slátanina všeho co už tu bylo. Ve zkratce jsem se ve všem zmýlil a film si dost užil. Pine hrál naprosto skvěle, dalo by se říct i bezchybně, prostě tak, jak mu scénář umožnil. Příběh je, i když o Skotské historii nemáte žádné tušení, dost zajímavý a poutavý. Pár epických bitev se zde odehraje a sem tam je i nějaká ta krev vidět. Bohužel ji není dost a dost není ani barbarského násilí. Zbytek hereckého obsazení je velmi příjemný a vizuální stránka taktéž není úplně k zahození. Jo, přes mé očekávání je to fakt dobrý film, takže mohu s čistým svědomím doporučovat.

Dealer (2004)

8,5/10 a každých 10 minut sledování, mi z hlavy vyprchalo další synonymum, kterým bych tento počin k něčemu přirovnal. Popravdě ani mě moc nenapadá co bych k tomu dodal. Dealer je film pro ty, kteří si myslí že už viděli všechno. Je to film tak originálním způsobem pojatý, že něco jako dějová struktura se mi zde vyhla obloukem. Vy máte za úkol prostě jen sledovat život jednoho nelegálního pracovníka a koukat na to, co z lidí dělají všemožné omamné látky. Ale i přes to všechno co se ve filmu děje, jsem snad nikdy neviděl vyrovnanějšího a smířenějšího protagonistu, než právě zde našeho dealera. A ten kontrast mezi ním a okolím je fakt nářez.

Zoufalství a naděje (2017) odpad!

1/10 a věcí, které mi jsou schopné poskytnout upřímnou srdečnou rozkoš, by jste zpočítali na prstech jedné ruky, ale jestli je jedna věc, která jim vládne, tak to není nic jiného než hrdě udělit nějaké sračce odpad! Snad jeden z nejhorších, nejnudnějších a nejzbytečnějších filmů co jsem kdy viděl. Film o naprostém hovně a nelogických žvástech o podělaném globálním oteplování mi pro příště může posloužit jako náhrada hajzláku. Tenhle výtvor ve vás nevyvolá žádny pocit, kromě neuvěřitelného znudění a duševní nepřítomnosti při sledování. Nejšťastnější budete až to skončí, to mi věřte. Postavy jsou extrémně nepříjemné, kamera je otřesná a z prostředí a lokací se mi chce blít. Prosím ušetřete si svůj drahocený čas a zajděte si místo toho do skutečného kostela, bude to pro všechny lepší.

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Já tuhle kravinu prostě miloval, všechna ta trapná a otřesná vystoupení vás vždy zahřejou u srdce. A ještě víc vás zahřeje, když se pořádně vytočí naše milá porota.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

6.2/10 nejnovější díl ze známé komediální série nám přináší vyrovnaný průměr. Je to furt to samé, skvělý Rowan a otřesné vedlejší postavy. Kurylenko to sice trochu pozvedal, ale jinak furt to samé.

Johnny English (2003)

6/10 no nevím, kdysi to mělo jiný efekt než dnes. Rowan Atkinson hraje skvěle, to samozřejmě nelze popřít, jenže popřít jde příběh a všechny vedlejší postavy. Chápu, že se to snaží parodovat všechny možné spy filmy, ale mohlo by e to snažit víc a přidat na vlně humoru.

Johnny English se vrací (2011)

6,4/10 a ze série asi nejlepší díl. Po slabé jedničce přichází svižnější, akčnější druhý díl. Přináší sebou stejnou vlnu humoru jako předchozí díl a příběh, leč není tak "velkolepý" je více zábavný a zajímavý. Jinak je to obyčejný špionský průměr, u kterého se ale zasmějete.

Climax (2018)

9.4/10 nedávno jsem si říkal, kdy přijde film nad kterým se budu moct rozepsat, světe div se, je to právě Climax. Mé očekávaní na tento snímek byly takřka nulové a ani jsem si o tom dopředu nic nezjišťoval, šel jsem do toho s tím, že opět podpořím studio A24 a zkouknu další průměrný taneční film. Velmi jsem se zmílil. Climax, jak pochopíte během sledování sami, je ztělesněním extrémně nepříjemného LSD bad tripu, a vy zde budete zaujímat úlohu dalšího protagonisty a budete se na to všechno dívat jakoby jeho očima. A za to může z velké části kamera, protože udělat hodinovou scénu z jednoho záběru je jedním z vrcholů moderní kinematografie. Tudíž po vizuální a audiovizuální stránce se snímek drží na špici všech podobných výtvorů a nebál bych se říct, že je to jeden z nejlepších filmů v rámci zpracovávání barev, stínů, odstínu atd.. To, že se jedná o pravdivý příběh mě mile překvapilo. Jasně, pravdy je zde asi tak 20%, ale i tak z toho budete mít o to horší pocit. Extrémně se mi ale líbily režisérovy skryté dějové linii, a ty objevíte, když budete pozorně naslouchat dialogům na začátku. Poté zjistíte, že se zde může odehrávat i něco mnohem zhýralejšího, než se na první pohled jeví. Ale je to jen má teorie, takže to samozřejmě může být hovadina, ale kdo ví. Film na vás kousek po prvních dvaceti minutách začne působit jako psychologický teror, ze kterého není úniku, a takový pocit nemáte šanci zažít u žádného slasheru, či duchařského hororu. Zda se ale tady jedná o horor, tak si také nejsem úplně jist, spíš bych ale volil pojmenování psycho thriller. Jedinou věcí zde mi vadící, byly ty homo vztahy, mezi některými, ale co, v dnešní době s tím už nic neudělám, a zde to aspoň působilo a to zvráceněji. Neuvidíte zde ani jednoho známého herce, ale komu to vadí, když všichni hrajou nadmíru výborně a vy jim všechno do puntíku věříte a každou potřebnou emoci na vás přenáší se vší tou bolestí, radostí.. no prostě s tím, co je třeba. Snímek jsem si teda naprosto užil a na závěr vám tu hodím fantastické citáty ve snímku obsažené: "Narození je jedinečná příležitost." "Smrt je mimořádný zážitek." "Život je kolektivní nemožnost."

Skrytá identita (2006)

6.9/10 aneb po Taxikářovi už druhé zklamání od Scorseseho. Upřímně, podle zdejšího hodnocení, podle nadupaného obsazení a podle špičkového režiséra jsem čekal víc. Krimi filmy z policejního prostředí 2x nepreferuji, ale často jsem schopen ocenit jejich originalitu a genialitu (Tři billboardy kousek za Ebbingem, Tahle země není pro starý), jenže když jsem právě tady očekával velkolepé dějové zvraty, různé mezilinkové propojování které vyvrcholí něčím nečekaným.. Nedočkal jsem se. Je sice zajímavé sledovat příběh dvou hlavních protagonistů s úplně odlišnými záměry, ale mě to nestačilo.

Země nomádů (2020)

2/10 nechápu jak taková cypovina může získat tolik ocenění. Film o jedné bábě která si na všechno stěžuje a nic jí nenaplňuje a která zná další takové báby. Čekal jsem, že zde hodím čistých 5 hvězd jako u dokonalého Into the wild, jenže jsem se teda spletl ve velkém. Tenhle snímek je zajímavý jen svým krásným prostředím a lokacemi, kde byl natáčen. Jinak je všechno ostatní naprosto hrozné: režie, příběh, herci (ano tu herečku nemám rád) a naprosto nechápu, že vyhrála nejlepší herečku roku. Totální úlet. Jsem nejen zklamán, ale i vytočen.