Castle na zabití (2009) (seriál)

Velmi kvalitní a trochu jiná detektivka. Samozřejmě že seriál stojí na Nathanu Fillionovi, ten tuto úlohu ale zvládá s bravurou. Vtipné zápletky, dobrý příběh na pozadí táhnoucí se všemi sériemi a samozřejmě motiv platonické lásky dvou hlavních aktérů. Už mě nebaví CSI z LA, NY, LV, Japonsko, Uzbekistánu ani z ČR, Tohle je příjemný detektivní seriál podaný o trochu jinak a proto tak baví.

Juno (2007)

3/4 hvězdy a to maximálně. Je to fajn malý, nezávislý film, který potěší, ale nic víc. Oscar v žádném případě, a kdyby opravdu musel být, tak jedině pro Ellen Page, scénář oscarový prostě nebyl. Upřímně úplně nesnáším většinu filmů, kde se objevují tyhle intoušské typy na kraji společnosti, nicméně u postavy Juno mi to nevadilo. To už se nedá říct o postavě Micheala Cery, toho jsem vyloženě přetrpěl a snad bych ho ve filmu raději neviděl.

Sociální síť (2010)

Nečekal jsem mnoho, vlastně s averzí k Facebooku jsem čekal propadák, o to větší bylo překvapení. Parádní film, pěkně plyne, nenudí, překvapuje a hlavně baví. Přesto všechno si nemyslím, že tohle je film co by měl být nominovaný na nejlepší film roku. Jeho úspěch je dán zejména aktuálním fenoménem a troufám si tvrdit, že podobný úspěch by měl i o něco horší film. O to vděčnější však musíme být Davidu Fincherovi za to, že se ujal této látky, a tak až někdy v budoucnu budeme vzpomínat na tuto dobu a na Facebooku jako svědek bude svědčit povedený film.

Černá labuť (2010)

Darren Aronofsky trpí nějakou duševní poruchou to je jisté, ale vedle toho je to opravdu dobrý režisér. Film, který mě letos dostal nejvíc a byla to zásluha pouze a jen Natalie Portman zaslouženě oceněné Akademií. Tenhle film je tak nacpaný emocemi, že Vás prostě pohltí a nedá Vám spát ještě nějakou chvíli po zhlédnutí.

Prokletý ostrov (2010)

Scosese prostě drama umí. Nádherně vybalancované, s krásně vystupňovaným závěrem, který byl sice předvídatelný, ale to požitek z filmu nekazí. Pozastavit se musím nad výkonem Di Capria. Ten opravdu s věkem roste do herecké persony a jen se těším na každý jeho další film. Krom herecké stránky je film výborný i po stránce audiovizuální a samozřejmě čerpá i s nadstandartního scénaře. To vše si zasluhuje nejvyšší hodnocení.

Román pro muže (2010)

Hodnocení tak nízké jen proto, že je populární kydat hnůj na české filmy, potažmo Michala Viewegha. Ano není to absolutní perla, která by měla apelovat bůhví na jaké ocenění, nicméně zajímavý film, který nenudí, pobaví a je tak trochu ze života si zaslouží shlédnutí a své diváky, kterých nebude málo, si najde.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Fenomenální. Nejemotivnější film vůbec. Opravdu 3 hodiny krátký film. Herecké výkony jsou skvělé, hlavně sir Anthony hraje vyjímečný part. Hudba tak impozantní, že si přejete, aby závěrečné titulky nikdy neskončili. Pro mě je zklamání, že film nemá nominaci na Oscara, minimálně za námět, hlavní roli Hopkinse, či hudbu by si to zasloužil. No a ke zdejšímu hodnocení snad jen tolik, věřím, že ti s hodnocením ** a někteří *** k zálibě tohoto filmu ještě dospějí, minimálně intelektuálně. Toto je filmový skvost, který i kdyby nebyl něčí šálek kávyy tak si méně než *** nezaslouží ani omylem.

Počátek (2010)

Nejlepší. Po všech stránkách, opravdu nejlepší. Trochu jsem se předem bál přehnaného očekávání, naštětí bylo naplněno bezezbytku. Herecké výkony byly skvělé, ale film stojí na něčem jiném - na scénáři a režii. Skvost! Originální scénář, který kdybych četl neuvěřím, že to někdo zfilmuje a to ještě tak, aby se divák absolutně neztratil. Ch. Nolanovi se to povedlo a po skvělých Batmanech přidal další skvostné sci-fi, které by se mělo stát větším kultem, než byl Matrix.

Fantastický pan Lišák (2009)

Úplně jiný animák, než na jaké jsme zvyklí. Ač neznám předlohu, věřím že tohle zpracování je opravdu povedené. Hlavní postava Pana Lišáka je vykreslena velmi zajímavě, stejně jako jeho vztah se synem. Film, který se špatně popisuje a proto se na něj raději podívejte sami. Stojí za to.

Mamma Mia! (2008)

Výborná romantická komedie, kde hraje prim popík od ABBY, který já můžu. Až nečekaně dobré pěvecké výkony, hlavně od Meryl a krásné scenérie řeckého ostrova slibují příjemnou podívnou, klidně i několikanásobnou.