Vyobcovaná (1998)

Nemůžu si pomoct, ale strašně mi na filmu vadila hlavní hrdinka. Nejdřív byla zapálená pionýrka, pak se z naivního děvčátka stala promiskuitní potvora, schopná čehokoliv pro svůj prospěch (a návrat domů) a nakonec ze sebe dělala chudinku. Jediný s kým jsem ve filmu soucítila byl ten pastevec, který musel žít vedle takové povětrné slečny a ještě musel snášet její nálady. Ani nevíte kolikrát jsme si přála, aby jí jednu fláknul (a to jsem proti domácímu násilí) nebo s ní zatřepal, aby se konečně vzpamatovala. Film byl na můj vkus hodně zdlouhavý, obzvláště po živém začátku, kdy to vypadalo na svižnou okružní jízdu po Lidové republice.

Duše (2009)

Panenky jsou už samy o sobě dost děsivé, ale když uvidíte panenku, která je Vám na vlas podobná, je už asi něco špatně. Škoda že si to děvčátko neuvědomilo. Taky škoda toho konce, kdyby se tam nachomýtlo další dítko, hned bych přidala jednu hvězdu - takhle mi to přijde trochu useknuté.

Stranger: Mukó hadan (2007)

Samurajský film jak má být s přímo vymazlenou kresbou, skvělými souboji a podmanivou hudbou. Sword of stranger nabídne svému diváku příběh osiřelého chlapce, putujícím se svým psem do kláštera, kde má hledat ochranu. Po cestě se chlapce snaží zajmout skupina ozbrojenců, ale na pomoc se mu vydá osamělý bojovník, který přísahal, že již nikdy netasí svou zbraň....

Eega (2012)

Bizardní podívaná o moucha revenge aneb dojemný příběh o zavražděném chlapci, který se reinkarnuje do mouchy, aby se mohl pomstít (a také mohl ochránit svou milou)

Princezna Mononoke (1997)

Vypilovaný děj, ve kterém dojde ke střetu mezi industriálním světem (pokrok, pára, střelný prach) a přírodou (Gaia, život). Příběh Ashitaky, který je stižen kletbou a snaží se na ni najít lék. Příběh o jeho setkání s pokrokovým městečkem, jeho obyvateli a vlčími démony, kteří na ně útočí. Příběh o jeho setkání s Mononoke, jejich sblížení... Podle mne to nejlepší z Miyzakiho tvorby

Cesta do fantazie (2001)

Zcela oprávněně oscarem ověnčené anime. Příběh Chihiro, která se omylem (a také díky nenasytnosti svých rodičů) dostane do světa fantazie. Hravý příběh s nádhernou kresbou a skvělým zvukovým doprovodem.

Panika v městečku (2009)

Tohle bylo šílené, ale taky šíleně zábavné. Příběh indiána a kovboje, co chtějí dát svému spolubydlícímu a kamarádovi koňovi dárek na narozeniny, ale omylem při objednání cihel přidají do objednávky několik nul navíc. Jedna neuvěřitelná situace střídá druhou. Tohle se prostě musí vidět

Pozemšťan (2007)

Výborný film na zamyšlení co kdyby... Nebudu popisovat děj, s tím se musí každý každý poprat sám, ale pro mne se jedná o skvělých 87 minut nabitých emocemi a doladěnými skvělou hudbou. Film, který dokazuje, že i s malým rozpočtem jde udělat přelomové dílo.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Nejbrutálnější film všech dob nemůže dostat jiné hodnocení jak za pět :)

Žhavé výstřely (1991)

Výborná komedie, s nezapomenutelnou erotickou scénou :) Trochu slabší jak pokračování, ale i tak skvělé