Outer Banks - Season 1 (2020) (série)

Celkem pomalý rozjezd, ale od konce třetího dílu to začne být hodně zajímavé a napínavé. Odhalí se pozadí a minulost určitých postav a probíhá tam skvělý vývoj. Každým dalším dílem je to víc napínavé a vás zajímá, jak to celé dopadne. Celkem vydařená série.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Filmová série o Johnu Wickovi je určitě hodně známá díky svým originálním a kvalitně provedeným akčním scénám. Co se týče příběhu, tak ten měl podle mě největší zastoupení v prvním díle a v dalších dílech také určitě probíhá nějaký vývoj, ale důraz už je spíše kladen převážně na akční scény, což ale v tomto případě není vůbec špatně, této sérii se to totiž daří dokonale balancovat a stále vás to baví. A tento čtvrtý díl byl se všemi těmito prvky opravdu dokonalý. Řekněme, že se nám uzavírá jistá dějová linka, kterou je hlavně ta Johnova, kdy na konci dojde k vykoupení,  kterého se hlavně John snaží docílit už nějakou dobu. Po vizuální stránce je to velmi dobré, akční scény jsou prostě vynikající a dokonce nám jsou promítány i z několika různých pohledů. A také mi přišlo, že tento díl Johna Wicka byl i více emotivní než předchozí díly. V tomto filmu se stále něco děje, takže nuda to opravdu není! Chválím také kameru a zvuk, kde to v určitých scénách vypadá a zní opravdu fantasticky jako například finální akce s auty. Herecké výkony jsou také samozřejmě skvělé a Keanu Reeves prostě bude navždy John Wick.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

Tak tohle se fakt nepovedlo. Dvouhodinová nuda, kde se v podstatě děje furt to samé dokola - nesmyslné dialogy, divné hádky a trapné hlášky. Také tu jsou scény, kde opravdu většina věcí nedává smysl. Přijde mi, že mezi hlavními postavami, které mají být evidentně parta "přátel", nefunguje vůbec žádná chemie a určitě se v pár scénách ani jako kamarádi nechovají. Ani nevím, jestli se v tomhle filmu dá oblíbit nějaká z postav...nejspíš ne! Celé je to takové zvláštní a když už si myslíte, že bude konečně konec, tak tomu tak není.

Shazam! Hněv bohů (2023)

První Shazam byl za mě opravdu povedený superhrdinský snímek a toto pokračování mi přišlo o něco lepší. Zachary Levi je sympaťák, který si svou roli neskutečně užívá a dává do toho i hodně humoru. Shazam je skvělý a vtipný hrdina a momentálně asi i velký tahoun DC. Samozřejmě může se i zmínit, že něco ve filmu nebylo v pořádku, jako například CGI při některých akčních scénách, ale nazval bych to opravdu v tomhle případě jen drobným nedostatkem. Film je jinak v pořádku, na nic si nehraje, je to příjemně pohodová jízda s vtipnými scénami. Ale nejlepší věc na druhém dílu Shazama je finále, opravdu mile potěší a hezky se nad tím usmějete. DC se tímto snímkem dostalo o něco dál a je to moc dobře. Skvělá práce!

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Musím říct, že jsem byl docela mile překvapen, když jsem se dozvěděl, že se po takové době vrací oblíbená komediální dvojka Galů. Protože jsem původní filmy s Gérardem Depardieu měl jako malý celkem rád, tak jsem si řekl, že toto nové zpracování by asi stálo za to také vidět. Po celou dobu filmu tu je takový "odlehčený humor", který slouží především pro mladší publikum, ale ono se to k Asterixovi a Obelixovi asi prostě hodí. Za mě průměr, ale jako rodinný komediální film s cílovkou nejspíše pro mladší to je v pořádku.

Můj otec je šílenec (2012)

Skvělá a velmi vtipná komedie. Adam Sandler má výborné hlášky a během filmu jsem se opravdu hodně nasmál. Řekl bych, že pokud si chcete pustit nějakou oddychovku, tak tohle je úplně ideální film. Také dávám plus za výběr písní v tomto filmu.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Přijde mi, že opět nevyužité možnosti. Film začíná relativně pohodově, ale celé mi to přijde hrozně uspěchané a zápletka nic moc. Co se týče hereckých výkonů, tak Paul Rudd je stále ten klasický Scott, což je určitě dobře a Jonathan Majors je ve své roli Kanga vynikající a myslím si, že roli si užívá. Spoustu scén je zaměřeno spíše na vedlejší postavy, což by asi taky úplně nevadilo, když tam máme například Michaela Douglase, ale problém spočívá hlavně ke konci filmu. Na tento film jsem se hodně těšil a byl jsem docela zklamán. Za mě průměr.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Musím přiznat, že nejprve jsem měl malé obavy z tohohle nového typu animace, ale ve finále to byla moc pěkná podívaná a vizuální zpracování k tomuto animáku opravdu povedené. Také dávám plusy za úžasný příběh. Nejen náš hlavní hrdina Kocour v botách prochází důležitým vývojem, ale také i další postavy mají zajímavý příběh, kde například nahlédneme do jejich minulosti. Máme tu i spoustu humoru, ale zároveň i nějaké vážné scény a na to, že je toto animák, tak v některých momentech jde i mráz po zádech. Zkrátka dokonalý animák pro všechny věkové kategorie.

Promlčeno (2022)

Geniální a velice přemýšlecí film. V podstatě po celou dobu filmu probíhá napětí a vás až do konce filmu zajímá, jak to celé dopadne. Také se zde nacházejí určité zvraty a takzvané "wow" momenty, kdy vás opravdu donutí dokoukat až do konce a také musím pochválit Karla Rodena za herecký výkon. Řekl bych, že to je jeden z povedenějších českých filmů, co se týče těch novějších.