Takoví jsme byli (1973)

Niekedy nám proste  “hviezdy” nedoprajú. Možno ho len neskrotila a možno bol problém v tom, že on neskrotil ju. Možno niektoré ženy nie sú určené k tomu, aby boli skrotené. Možno potrebujú byť voľne, kým nenájdu niekoho, kto je rovnako divoký. :)

Služka (2021) (seriál)

Páči sa mi, ako táto mini-séria rozpovedala krátky reálny príbeh zo života ženy. Čo sa môže stať, ak máme po svojom boku toho nesprávneho človeka. Ako to môže vyzerať ak zotrvávame v tom nesprávnom vzťahu. Ako sa dokážeme zaseknúť v pasci ak urobíme zlé rozhodnutia. Život sa občas môže pekne posr...pokaziť a je len na nás aký postoj voči tomu zaujmeme. V tomto príbehu bola Alex ( hlavná postava ) krásnym príkladom toho, že, keď sa chce, tak sa dá všetko. Stačí chcieť a miesto fňukania vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a ísť za lepším životom aj keď nám to občas vezme dych. Miestami sa mi zdali niektoré scény zbytočne dlhé a začali ma mierne nudiť, ale nechala som sa unášať. Fajn.

Obchodník se smrtí (2005)

Pútavý príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami či postavami. V hlavnej úlohe hrá Nicolas Cage ktorý stvárňuje Jurija Orlova, ktorý sa postupom času z obyčajného človeka tužiaceho po finančnej pohode  nenapadne ale celkom rýchlo vypracuje na tak úspešného obchodníka so zbraňami, že ho nedokázalo ohroziť ani to keď mu na krk dýchal Interpol. Obchodník so smrťou pohltil celú moju pozornosť. Skvelé a pútavé spracovanie. Film vo mne zanechal extrémne veľkú emóciu zhrozenia sa, keď som si začala uvedomovať akú moc majú zbrane a aký biznis vlastne vojna je. Ešte silnejšia emócia prišla, keď som si počas sledovania uvedomila, že toto je realita a tento film otvára v podstate aktuálne témy.  Odporúčam pozrieť každému, aby získal prehľad aj ako to vo svete môže bežať a aký je / vie byť. Nebudem prezrádzať viac, rozhodne si to treba pozrieť. Pre mňa je tento filmveľký favorit.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Na tento seriál som hádam ešte nepočula zlú kritiku a tak ma trochu mrzí, že musím byť prvá čo tento fenomén trochu poohovára.  Pri pilotnom diely a celkovo prvej sérií som tomu dávala veľké šance, okamžite chytľavý začiatok a vy chcete vidieť viac. Skvelá myšlienka, perfektný námet. Uvíta vás sofistikovaný Profesor ktorý dá dokopy partiu kriminálnikov a zorganizuje dokonalú lúpež ktorú plánoval takmer celý život. Všetko je dôkladne premyslené, pútavé a udržuje to moju zvedavosť.  Môj záujem začal pri druhej sérií akosi klesať, niektoré dialógy sa mi zdali zbytočné a dlhé. Nachádzame sa v stereotypnom prostredí, kde sú niektoré scény takisto úplne zbytočné a umelo vytvorené pre natiahnutie času a konflikt ktorý sa dal vyriešiť behom minúty sa rieši pol dielu. Miestami neviem či pozerám na akčný thriller alebo telenovelu keďže akosi každý s každým rieši milostný vzťah. Mrzí ma najmä to, že postupom času je seriálu vzatá vážnosť, celkovým nereálnym vyvíjaním sa. Nepáči sa mi nereálnosť hlavne pri scénach kde manipulujú so zbraňami, granáty len tak vybuchujú ako detské hračky a streľba RPG-čkom v 5.sérií  takmer nenarobila žiadnu škodu . Takisto sa mi nepáčili trápne hádky medzi hlavnými hrdinami, pripomínalo mi to niečo na štýl deti v škôlke. Chýbalo mi tam čosi hlbšie. Čosi viac. K postavám som si nedokázala vytvoriť nejaké väčšie puto čo je škoda, práve nimi mohli divákom zahrať na city, napríklad ako to trochu vyšlo s Tokio v 5. sérií flashbackmi kde sme sa o nej dozvedeli viac a o to viac ma " ranila " jej strata.  Celkovo to na mňa urobilo v konečnom dôsledku dojem bájky. Nepôsobilo to na mňa reálne, neverila som im to i keď sa snažili o nepredvídateľné pokračovanie, boli predvídateľní až až. Za mňa škoda, no každopádnena zabitie nudy niečim pohodovým a jednoduchým ok.

Přátelé (1994) (seriál)

Priatelia sú jednoducho nadčasový, múdry svetový seriál. Táto šestica navzájom si blízkych priateľov žijúcich v New Yorku ponúknu nie len sofistikovaný humor, vtipný pohľad na rôzne životné situácie s ktorými sa človek potyká, sklamania, druhé šance, scény ktoré zahrejú pri srdci ale hlavne to najdôležitejšie - priateľstvo. Pri pozeraní získate viac než len zážitok z pobavenia sa, priatelia sa jednoducho stanú aj vašimi priateľmi. Pri dokonale stvárnených postavách si môžete byť viac než istý, že herci sa pre tie role doslova narodili.  Nepotrvá dlho a Monika, Rachel, Phoebe, Ross, Chandler a Joey - ich osobnosti, humor, spôsoby, oddanosť jeden voči druhému, si vás omotajú okolo prsta. Pri pozeraní tohto seriálu sa mám jednoducho chuť prisťahovať k ním. Priatelia si získali srdcia po celom svete. Je to jediný seriál ktorý ukončil natáčanie pred 20 rokmi a jeho popularita stále trvá a na hercov nikdy nikto nezabudne. Je to veľké dielo. Nemám čo vytknúť.  Klobúk dole.

Vraždící opice (2013) (TV film) odpad!

Tento zostrih sračiek, je výsmech slova film. Hlavou mi idú len tri otázky :  Kto toto zafinancoval a hlavne prečo ? A ako je možné, že tomu niekto dal viac než jednu hviezdu. No nič, bol to ťažký trest. ( Nie nedopozerala som to do konca, vážim si samu seba). ALE ! Ak niekoho nemáš naozaj rád, určite mu to treba odporučiť. 100% ho to oberie o posledné pekne myšlienky aj znechutí nasledujúce hodiny života.

Love Island (2021) (pořad) odpad!

Tak rada by som z chuti vyjadrila svoj názor na túto reality šou, ale nechcem pobúriť čítajúcich. Zhrniem to teda do jednej veľmi slušne sformulovanej vety : Nemá to absolútne žiadnu úroveň a je mi z toho nevoľno.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Ach ten Tarantino, ja totiž nikdy neviem či sa mi jeho filmy páčia alebo nie. A rovnako tomu bolo tak aj pri tomto. Ono to je ako horská dráha, že začiatok je vždy taký ten ako, keď nasadnem a okej som pripravená na jazdu a potom už len čakám a čakám a čakám a pomaly sa vlečieme na vrchol dráhy a vlastne relax, nuda, sem- tam niečo, pomedzi film si stihnem vybaviť pár e-mailov, popremýšľať o živote, ale akosi mi to nevadí nakoľko veď vždy skvelé herecké obsadenie. Tento krát som mala všetkých svojich miláčikov na plátne a dobre sa mi na nich pozeralo, skvelý Leo, Brád či Margot no a zrazu BOOM prichádza záver. Šialená jazda z kopca a ja čumím s padnutou sánkou na totálnu brutálnu krvilačnú scénu, miestami nechutnú a miestami sa aj smejem, venujem tomu úplne celú pozornosť a príde koniec. Úspešne sme dorazili do cieľa a ja vlastne po skoro troch hodinách miernej nudy odchádzam z kina s úsmevom od ucha k uchu a pocitmi, že to bolo fakt niečo, fakt dobre. Čožeee ?! Tarantino, ako to len robíš... ?  Zaujímavosť na záver je, že v skutočnosti sa tento príbeh naozaj odohral, ale skončil naopak. Tarantino sa zrejme nedokázal zmieriť s tým, čo sa naozaj vtedy v Hollywoode stalo. Odkazuje na vraždu ženy Romana Polanskeho a ich nenarodeného dieťaťa. V jeho filme však záver dopadol tak akoby si zrejme prial.  Prišla som, videla som, stačilo raz, ale treba to rozhodne vidieť.  3 hviezdy nakoľko jeho filmy buď miluješ alebo nenávidíš, ale ja som medzi, mám z toho " Schýzu ".