Jíst, meditovat, milovat (2010)

Jedz, Modli sa a Miluj. Musím uznať, že je to doposiaľ ten najkrajší názov filmu, aký som kedy počula. Zaujal ma natoľko, aby som si pozrela film už s menej pre mňa zaujímavou či nie veľmi obľúbenou herečkou (sorry Julia). Zapla som teda film ala zvedavosť vs ja 1:0, čakajúc čo tento názov prinesie. Začiatok sa niesol celkom v reálnom duchu, pekne zobrazil život človeka v bode kedy stagnuje na jednom mieste keď dýcha ale nežije. Obdivujem silu a schopnosť opustiť svoju komfortnú zónu aj za cenu zlomeného srdca. Niekedy proste musíš. No v realite tomu predchádza oveľa viac vecí a nie je to úplne tak “easy”. Ďalej môžeme vidieť, že jediný kto ti dokáže dať to čo chceš si ty sám a najdôležitejší vzťah ktorý máš je ten, ktorý máš so sebou. Film sa viac menej nesie po celý čas v monotónnom priam až nudnom duchu miestami som skoro chytila depresiu ale len skoro! Občas si to jednoducho potrebujeme upratať v hlave, zrovnať si a určiť priority, ten výstup z komfortnej zóny alebo vydanie sa do neznáma nie je až tak od veci. Človek častokrát príde na to, že rieši úplne malichernosti, blbosti, sračky…. Že nie je podstatných sto tisíc veci ale tá jedna jediná. Že strata nie je vždy katastrofa. Že nepotrebujeme ani tak vlastniť materiálne veci ako prijímať tie nemateriálne. Že radosť nepramení s hromadením ale práve rozdávaním. V konečnom dôsledku potrebujeme jesť, aby sme prežili, mier aby sme mohli milovať, pretože chaos je esencia lásky a s ňou máme v živote ten správny balanc. A možno že mier je ten jing a láska je ten jang.  Za mňa je toto film na jedno použitie a/alebo pozretie niečo ťahavé- zdĺhavé no s peknou myšlienkou možno aj na zamyslenie sa a to sa cení.

Hora mezi námi (2017)

Oddych, pohoda, dej má vtiahol a upútal moju pozornosť. Tak trochu mi prišla lacná tá chémia medzi nimi, dalo by sa to viac rozpracovať. Celý čas som sa bála hlavne o toho psa ako o to, čo bude s nimi ( chvalabohu prežil (pes) ) inak fajn no veľká škoda toho šťastného konca, hneď by boli tri hviezdy. Celkovo prišla som videla som. Nemastané, neslané. Nepoteší, neurazí. Pes super.

Žena v domě přes ulici od dívky v okně (2022) (seriál) odpad!

Niekto kto je slabomyseľný, duševne menejcenný, postihnutý vrodenou alebo chorobou nadobudnutou mentálnou zaostalosťou, neschopnosťou, slaboduchý, dementný, debilny, imbecilný, idiotský, alebo aj choromyseľný si určite príde v tomto seriály na svoje. Jedno veľké ČO a PREČO a KTO toto vymyslí a kto zafinancuje bolo, je a bude navždy pre mňa záhadou. Vyvrcholenie a teda záver tejto série tohoto odpadu možno dostane osoby vekovej kategórie 11 -, vyššie uvedených a poriadne nahúlených. Well done.

Sin City - město hříchu (2005)

“Na tomhle světě není místo pro plamen, který v nás hoří." Film natočený podľa motívov komixu v čierno-bielej podobe, hra so svetlom a  jediná farba, ktorá tu dominuje je červená. Oceňujem vizuálnu nápaditosť, vďaka ktorej to naberalo úplne iný rozmer. Mesto hriechu plné emócií, vášne, túžby po láske v kontraste s niekoľkonásobnými vraždami, násilím, túžbou po moci a plné zla. Napriek tomu som sa nedokázala do deja nejako hlbšie vžiť a moja pozornosť často odbiehala. Čo som si však dokonale užila bol rozprávač, dialógy a výroky. To bola naozaj krása. Potešila má Brittany Murphy naopak nepotešila Jessica Alba. A jeden skvost na záver:  “Moc nedělá odznak nebo bouchačka. Moc získáš jen lží. Lhaním, na který ti přistoupí celej tenhle blbej svět. Jakmile ti to jednou začnou baštit, máš je v hrsti, tím si můžeš bejt jistej.”

Euforie - Série 1 (2019) (série)

Zapnutie tohoto seriálu bol omyl. Ale kurva celkom dobrý. Keby môjho kamoša sem tam netrhla schyza a občas by sa netočil presne opačne ako zem, nezložila by som mu telefón štýlom preraziť displej a diaľkový ovládač v ňom by zrejme nechtiac nezapol Eufória? Čo to do pekla vlastne je?! Pozerám herecké obsadenie a vďaka maximálne sympatickému Jacobovi tomu dávam šancu veď prečo nie? Aspoň do prvej scény, keď sa objaví ako balzam na nervy či dušu, či ako.. Prvé minúty pilotnej epizódy boli tak autentické, že ma to vytrhlo z reality a hodilo tak 11 rokov späť do čias kedy sa na môj vkus tato planéta krútila prirýchlo a môj mozog nestíhal. Boom flashback. Jajaj kurva. Opojená nostalgiou, opitá nenávisťou tak trochu sledujem spomienky na “plátne”. Tak trochu viem o čom je tento skurvený sfet. A tak trochu som sa aj bála že, zápory a všetky tie negatíva drog sa už ani nedostavia a po tomto seriály skončí trištvrte násťročných slabších jedincov na drogách. Alebo si minimálne položia otázku či je naozaj cool takto feliť? Nie. Nie je. Tento seriál si z vás jedine tak feli srandu. V tomto sfete to funguje na asi takom princípe, že, keď neojebeš budeš ojebany a keď sa na to nevyjebeš, vyjebe to s tebou. Veru, veru tak! Čo tak trochu odhalila druha epizóda a tým to aj tak trochu napravila. (dik bože) Do vtedy to bolo už fakt tak trochu sci-fi. Možno aj trochu na zamyslenie, že svojimi činmi, slovami a rozhodnutiami občas nekurvime život len sebe, ale hlavne tým, vôkol nás a hlavne vtedy, keď nás majú radi.  Seriály pozerám na šupu, tento bol občas nudný a plytký, ale! Nejakým zvráteným spôsobom to všetko akosi funguje. Pády a vzostupy. Zábava a hranice. Nepochopenie a boj. Útek a mier. Myšlienky a explózia. Nádych a výdych. A minúta ticha pre všetkých, čo si mysleli, že slovo svet som písala zle.    PS: dáš- dostaneš a/alebo aký požič taký vráť.

Mortal Kombat (2021)

Vizuálne vybombovaný podpriemer s ultra nudne rozpovedaným príbehom. Škoda. Hra na konzolu ostáva naďalej medzi obľúbenými. Film určite nie hoc úvod bol sľubný.

Joan z Arkádie (2003) (seriál)

Tento seriál niesol aspoň nejaký odkaz a pri pozornejšiom počúvaní aj hlbšiu myšlienku, narodiel od kdejakej žbrndy roku 2021, kedy sa seriál nepovažuje seriálom ak v ňom nie je minimálne jeden prihriaty, bisexualny, stromokocúr alebo kde nevidíme aspoň 15 druhov aziatov a podobne…. Napríklad ako Gossip Girl 2021, kde hlavnou myšlienkou je hlavne žiadne IQ. Čakám kedy sa pobúri aj nejaký elektrikár, že jeho povolanie nemožno vídať na plátne a bude to hrať na diskrimináciu a možno sa dožijeme aj toho, že v roku 2023 uvidíme v každom jednom seriály a filme opravovať zástrčku. Ktovie… I miss you Joan of Arcady.

Red Notice (2021)

Bolo to ako káva pred zaliatím. Takmer na nič hodné ale s dobrou vôňou. Bola som veľmi zvedavá čo prinesie toto herecké obsadenie v pozitívnom slova zmysle. A úprimne ? Povedala by som, že ma z tej nudy odpálilo na mesiac ale pravdivejšie tvrdenie bude, že ma to odnudilo do tak hlbokého spánku, že keby mi vykrádali dom, tak ani neviem alebo začnem vykrádať s nimi, nech je aspoň nejaká zábava po tomto afektovanom perkelte. Za mňa nič moc ani ako nenáročný pohodový film ani pre pustenie si niečoho “do pozadia”.  Rušivé trápne scény a neustály hurhaj (neviem či také slovo existuje) každopádne veľmi slabý dej, ktorý ma nedokázal upútať. Čakala som viac. Jedna chvála na záver, Gal Gadot krásna ako vždy.