Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

10/10 tak tohle je úžasný! Pulp fiction je nahláškovaná skvělost. Tolik kultovních hlášek a scén totiž nebylo snad v žádném jiném filmu. Postavy dobrý ale...jen dobrý. A tady asi víc než kdekoliv jinde je znát fakt že to režíroval tarantino- realistické dialogy apod. Spoustu scén z filmu si klidně jen tak samostatně pouštět pořád dokola a nikdy mě snad neomrzí. Navíc tenhle film neskutečně odsejpá a po dokoukání vám pomalu ani nedojde že ste právě dokoukali asi dvou a půl hodinový film. A upřímně málo který film dokáže takhle zaujmout už u prvních cca dvou minut. Herecký ansámbl skvělý. Akorát je pravda že stejně jako film rychle nabije grády na začátku tak je stejně rychle ztratí okolo přibližně prvních 20 minut až do cca konce první poloviny. Ale to jak se rozjede v druhé půlce (asi okolo scény kde si jde butch do starého bytu pro hodinky) mi to perfektně vynahrazuje a od tý doby to jede opravdu skvěle a padá jedna hláška za druhou. A když na konci všechny historky splinou tak jako do sebe a vy si poskládáte celej ten film tak jako do sebe tak je to prostě úžasný. A vlastně jsem ani nezmínil nelineární vyprávění příběhu díky kterému se člověk musí více soustředit na film a tak věnuje i pozornost spoustě detailů. Sečteno podtrženo je to prostě neskutečný a jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Vřískot (1996)

10/10 Vřískot je perfektní horor a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Budete se u něj bát ale i smát, a tato kombinace strašidelnosti a komedie je tu perfektně vyvážená, film je dost meta a dělá si srandu z hororových klišé a podobně a přitom je to zároveň i dobrý horor a všechny hororové prvky jsou tu neskutečně skvělý. Postavy jsou extrémně zapamatovatelný a silný, silné napsaný. Finální zvrat je extrémně parádní v tom že tu máme dva vrahy který si navzájem tvořili alibi (billy- jeho smrt, stu-vražda tatum když on je nahoře) a i když asi každej měl svůj tip tak byl i přesto každý překvapen protože nevěřím tomu že někdo tipoval oba. Motivace (hlavně u billyho) je přinejmenším pochopitelná. Neve Campbell je prostě neskutečně dobrá herečka a roli sidney si extrémně dává. Strašně povedený film♥️

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

9/10 Takhle se mají dělat pokračování po letech! Jedničku to sice nepřekonalo ale dvojku to strčilo do kapsy úplně okamžitě. Začátek filmu je svižný ale zase ne uspěchaný tak akorát. Phoebe mi nepřišla otravná jak jsem původně čekal protože je to docela mary sue postava ale byla prostě v pohodě. Gary, postava Paula Rudda je snad moji nejoblíbenější postavou z filmu a jeho chemie s Phoebe i její mámou je prostě k nezaplacení. Kdežto Finnova postava byla sice zajímavá ale měla mega málo prostoru a mě to tak sere! Pak tu máme "podcasta" kterej je přesně ta postava jejíž prostor mohli dle mě nahradit třeba Finnem ale nějak zvlášť mi nevadila. Máma phoebe je ideální filmovou matkou tak jak si ji představuju, není panovačná a nechová se nadřazeně na jejími dětmi a přesto je vidět že svoje děti má ráda a bojí se o ně. Lucky taky není k zahození. Docela se mi líbil způsob chytání ducha z auta a celá ta scéna okolo cca hodiny filmu. Líbila se mi ta komornost první cca hodiny a půl filmu která se soustředí spíš na postavy než na příběh a stránka postav je v tomto filmu hodně nad stránkou příběhu který není zrovna nic extra. SPOILER!!!!  cameo původních krotitelů bylo prostě boží a tak všechny ODKAZY na původní krotitele byli super. Jo a skvělý emocionální závěr s Egonem.

LEGO® příběh (2014)

Jakože je to dobrý. Docela metahumor který pobaví děti ale i náctileté a dospělé diváky. Ale pořád to nemá nic moc na víc. 7/10

Sebevražedný oddíl (2021)

Tady zkrátka není o čem diskutovat. Obsazení perfektní, humor je skvělej a trapnohumor tam není skoro žádnej a na tom filmu je sakra vidět Gunnův podpis. Navíc oproti režisérovi minulýho suicide squad má tady james naprostou kreativní svobodu a je to kurva dobře.

Boží mlýny (2021) (seriál)

Kupodivu i když český kriminálky jako třeba specialisté prostě nesnáším tak mě boží mlýny docela bavili a jak říkám na český seriál je to hodně vpohodě. 7/10