The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

TLOU je skvelý seriál ktorý celkom dosť dobre adaptuje svetoznámu hru. Musím povedať že keď som sa dozvedel že Joela bude hrať Pedro Pascal bol som nadšený, no Bella Ramsey mi ako Ellie nesedela. NAŠŤASTIE ju zahrala výborne a hlavne chémia medzi ňou a Joelom bola vynikajúca. Kameru musím taktiež veľmi pochváliť. Ten štýl natáčania, tá atmosféra a hlavne tie lokácie boli výborné. Tak isto zvuk, proste radosť počúvať. Clickery tak isto výborne. No je tu samá chvála a preto by to trebalo trochu vyvážiť. Celkom dosť mi vardila Tretia epizóda a tak isto nie som fanúšik siedmej asi každý vie prečo. Proste LGBT nemusí byť všade. Síce siedma nebola až taká zlá ale ajtak. Ale konec koncov je to ako som povedal na začiatku skvelá a pomerne adaptácia mojej obľúbenej hry.

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Tento film je celkom solídny štart fáze 5. Hlavne kvôli skvelo zahranému Jonathanom Majorsom, Kangovi. Príbeh bol super až na 2. akt. Pretože tam bol často strih tam kde sa nehodil a ešte k tomu väčšina scén v tom akte končila s teasingom na Kanga. Ono to už človeka začne kus štvať keď takto 20 min. vkuse končia jednotlivé scény. CGI bolo niekedy super a niekedy meh. No a MODOK to isté, niekedy super a niekedy proste sračka. Ale všetko ostatné celkom vpohode a hlavne final fight, ten bol vynikajúci. Tam bolo cítiť každú Kangovu ranu.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Vynikajúci príbeh ktorý vie v človeku vyvolať fakt silné emócie. Hlavný záporák bol fakt ale že fakt výborný. Bolo z neho cítiť strach a vždy keď bolo počuť jeho pískanie (znak príchodu) tak som ani nedýchal. Samozrejme má to svoje chyby a celkom ma tam štval ten malý pes. Konec koncou som veľmi rád že sa tento film podaril pretože vďaka tomu dúfam že DreamWorks sa dokope ku Shrek 5

Avatar: The Way of Water (2022)

Moje očakávania sa síce nenaplnili ale to neznamená, že som si film neužil. Z technickej stránky je perfektný a čo sa týka príbehu ten bol super, ale za mňa ten 1 akt bol celkom nudný. 2 a 3 akt som si veľmi užil a hlavne ten 2, ale musím pochváliť aj finále ktoré bolo miestami také, že v pohode ale necítil som tú epičnosť. No ale v tom finálnom hlavnom bode tam som ani nedýchal. Bolo to dosť emotívne a dokázal to ten film aj divákovi predať. Konec koncou je to dosť dobrý film ktorý sa určite oplatí vidieť na veľkom plátne v 3D.

Black Panther: Wakanda nechť žije (2022)

Na druhého Black Panthera som sa spočiatku vôbec netešil a keď oznámili že to bude Wakanda vs Atlantída tak to ma dosť naštvalo ale po prvom trailery som dostal neskutočný hype ktorý potom ďalším trailerom a tv spotmi sa stále zvyšoval. Takže, páčilo sa mi ako si Marvel uctil pamiatku Chadwicka Bosemana, celkom to na mňa fungovalo. Bolo zaujímavé sledovať ako na Shuri dopadá smrť T'Challa. Shuri si prešla riadnym vývojom. Priznám sa že som ju v ostatných filmoch nijak zásadne nevnímal ale tu si išla fakt bomby. Dúfam že ju ešte niekedy v nejakej Marvelovke prípadne v Black Panther 3 uvidíme. Konečne to nebola tá klasická komediálna Marvelovka ale celkom dosť dráma. Hoci tu boli vtipy dakedy ale aspoň väčšina z nich boli dobré. Takže ďalej Talocan, ten ma strašne prekvapil, tá voda bola dosť realistická, to nasvietenie bolo výborné a vlastne celý Talocan aj s tými budovami vyzeral strašne krásne a ešte k tomu správnemu feelingu tomu dopomohla vynikajúca hudba. Hudba v celom filme bola vždy presná k danej scéne a fakt všade výborná. No, takže, Riri Williams, tak tá sa mi dosť predala. Fakt teším sa na ňu ako IronHeart, pretože no spočiatku som sa bál že to bude otravná postava ale našťastie sa tak nestalo teda až na jednu scénu kde ma trochu naštvala. Ale ináč fakt ma prekvapila a ako hovorím, dosť sa na ňu teším v budúcnosti. Ďalej M'Baku ako asi nový Black Panther bude za mňa dosť zaujímavý a určite sa na neho teším. Namor ako záporák filmu bol jeden z najlepších záporakov MCU. Mal jasnú, čistú, zmysluplnú motiváciu prečo robí to čo robí a páčilo sa mi ako to nakoniec skončilo. Že Marvel konečne porušil svoju skoro stálu tradíciu v zabíjaní svojich záporakov. Fakt Namora som si strašne užil, teším sa na jeho dúfam ďalšie pokračovanie v MCU lebo to bol fakt zabijak. Z ním ma síce dosť mrzelo to CGI ale k tomu sa vyjadrím neskôr. Určite tomuto filmu pomohla tá dlhá stopáž ktorá prekvapivo vôbec za mňa neobsahovala nejak zásadne zbytočné scény čo má samozrejme teší. No a na koniec musím ešte vypichnúť bojové scény ktoré boli za mňa fakt neskutočné. Teda primárne boje zblízka boli výborné, tie vzdušné boli horšie ale nič strašné strašné to nebolo čo sa týka choreografie. Teraz trošku k negatívam. Bohužiaľ zlé Marvel CGI je aj v tomto filme. Niekedy to CGI je fakt super ale inokedy zas dosť bad. Ako som predtým povedal u toho Namora to zlé CGI bolo dosť vidieť a tak isto aj u IronHeart. Mrzí ma to hlavne u Namora lebo jeho bojové scény ma veľmi bavili. Ďalej bolo tu za mňa niekoľko nejasností v nejakých scénach ale to sú také veci ktoré si až tak nepamätám čiže ich tu riešiť nebudem. Trošku tu mohol byť M'Baku častejšie ale no čo už. Vo výsledku sa tento film fakt podaril. Nemali to tvorcovia ľahké ale nakoniec im to vyšlo. Režisér to skvelo zrežíroval, kamera bola často fakt výborná a zakomponovanie pár známych postáv z predošlých Marveloviek ma fakt potešilo. Z potitulkovej scény som bol spočiatku sklamaný ale keď mi došla hlavná podstata tak som bol spokojný. Hoci no mohla byť lepšia ale ako v poho. Takže ako som tu už niekoľko krát povedal tento film je fakt super a určite si zaslúži byť v mojej top 5 filmov roku. 9.5/10

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý diel trilógie Pána Prsteňov je za mňa trochu slabší ako prvý, no stále výborný. Krásne nám to rozvíja postavy z prvého dielu a zároveň aj predstavuje nové postavy. Samozrejme ako v prvom diely je tu výborná kamera a hudba. A tá bitka o Helmov žľab, tak to bola jedna z NAJEPICKEJŠÍCH bitiek aké som vo filme videl. Ďalej je tu skvelo ukázané ako počas celého filmu prsteň pomaly začína ovládať Froda. Tak isto ako v bitke o Helmov žľab sú ľudia bezbranný a prídu im pomôcť elfovia a ďalší. To bolo fakt EPIC. Bolo tu za mňa pár zbytočne zdĺhavých scén a dialógov ale všetko ostatné fakt pecka

Black Adam (2022)

Tak toto bola jazda. Black Adam je super oddychovka, ktorá síce nevyužíva svoj potenciál naplno ale človek sa pri tom zabaví. Postavy boli sympatické, príbeh bol v pohode, no a hudba bola fakt vynikajúca. Black Adam si od začiatku až do konca prejde slušným vývojom z drsného antihrdinu do antihrdinu ako je napr Venom. Čiže skoro hrdina. Postavy z Justice Society of America boli fakt super, teda minimálne DR. Fate a Hawkman. Cyclone a Atom Smasher mohli mať viac priestoru vo filme ale čo už, dúfam že niekedy v budúcnosti sa o nich dozvieme niečo viac. No a na Hawkmana sa v budúcnosti DCU určite teším najviac. CGI mohlo byť aj lepšie, tak isto aj bojové scény. Tento film si viac krát protirečí čož mi dosť vadilo. A ktomu tu bolo dosť veľa zbytočných zdĺhavých slow-motion. No ale na konci tá potitulková scéna, fuuuuh tak to bolo top. Btw film by sa aj kľudne mohol volať Justice Society of America a nič vážne by sa nezmenilo. Ale ajtak v celku veľká spokojnosť a slušných 7/10.

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Prekvapivo to bolo celkom dobré. Hoci nie som veľký fanúšik prvých Mimoňov ale na dvojku som sa tak trochu tešil. A ako nesklamala. Bola srandovná, príbeh bol dosť dobrý a len škoda toho blbého konca. V celku som si to celkom dosť užil.

Uncharted (2022)

Tento film sa dá hodnotiť z dvoch pohľadov. Z pohľadu klasického diváka ktorý Uncharted nikdy nehrál a z pohľadu fanúšika Uncharted hier. Keďže ja patrím do tej druhej kategórie, čiže Uncharted hry zbožňujem tak bohužiaľ musím povedať, že tento film sa nepodaril. Postavy ako Nathan Drake a Victor Sullivan sa absolútne nezhodujú s ich hernými charaktermi. V tomto filme sa správajú úplne inak ako v hrách, čo mňa strašne mrzí. Lebo aj bohužiaľ chémia medzi nimi vo filme bola zlá. Môžem jedine povedať že Chloé bola asi tá najlepšia postava z filmu a zhodovala sa s jej hernou predlohou. Ešte tie bojové scény až do finále filmu boli v pohode. Vo finále boli strašné a vlastne celé finále bolo úplne zlé. A ďalej napríklad také CGI bolo hrozné, záporák filmu úplne zlý a riešenie všelijakých hádaniek bolo fakt na plač. Veď to bolo na Uncharted vždy tak super že tie hádanky boli perfektne vymyslené a zábavné a tu proste skoro žiadne nie sú a aj keď tam nejaká je tak je úplne primitívna a blbá. No a to že nám v traileru vyspoilerovaly potitulkovú scénu, tak to ja už fakt nechápem aké je Sony zúfalé. Keby mám tento film hodnotiť z pohľadu bežného diváka tak je to určite nadpriemerný film ale bohužiaľ pre mňa a ostatných fanúšikov Uncharted hier určite obrovské sklamanie roka.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Priznám sa že som sa dlhé roky vyhýbal Pánovi Prsteňov, od malička som ho neznášal, nepáčilo sa mi to, mal som veľa predsudkov, bolo mi proste blbé kukať na malých Hobitov. Ale som rád že som konečne zmenil názor a pozrel si to. Lebo toto bolo niečo. Som strašne rád že človek z tej začiatočnej rekapitulácie ľahko pochopí históriu prsteňa. Páčilo sa mi že po nejakých 30 minútach filmu som pochopil že toto bude niečo veľké. A fakt že je. Tento film má skoro tri hodiny a má celkom pomalé tempo ktoré by mi inokedy asi dosť vadilo, ale kvôli tým krásnym lokáciam ktoré boli ale fakt že nádherné mi to vôbec nevadilo. Scenár bol výborný, kamera tak isto, no a hudba, tak tá bola vynikajúca. Jedna z najlepších vecí je určite tá, že nám to ako správny prvý diel trilógie krásne predstavilo svet Pána Prsteňov a dosť ma to nahajpilo na druhý diel. Síce to má malé chybičky ale ajtak je to za mňa neskutočne dobrý film. 9.5/10