Spider-Man: Bez domova (2021)

Možno trochu teenagerské, ale kto sa od toho odosobní, musí dať plný počet. Epické, silné spojenie zábavných okamihov s dramatickými momentami.

Dítě číslo 44 (2015)

Nedotiahnuté. Krimilínia druhoradá, pokus o vykreslenie stalinistického Rusks.

Heaven Sent (2015)

síce som to dopozeral, ale taký chaos akože romantických nezmyslov keď aniel v očistci nakoniec vstane z mŕtvych.... za scénar to hodnotím ako odpad....

Bláznivý Petříček (1965) odpad!

Zatiaľ k začiatku roku 2022 jediný film, ktorý hodnotím ako odpad, a to hovorí o všetkom. Na tomto filme neviem nájsť jediný pozitívny moment, teda jeden by sa našiel, keď si JPB v závere obalil hlavu dynamitom a odpálil to, som si vydýchol konečne. Trápny a najslabší výkon Belmonda v celej jeho filmografii, absolútne nudný dej, proste odpad, bodka.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Absolútne najgeniálnejší top film filmovej histórie, dúfam že nie iba pre mňa, ktorý získal oscarový grandslam. A pritom sa jednalo o tzv. nízkorozpočtový film. Geniálny námet by bol zbytočný, pokiaľ by k nemu nebol napísaný dokonalý scénar, a keby to nezobral do rúk režisér ako Miloš Forman. Ďalší skvelý počin bolo herecké obsadenie, tu snáď nebola jediná slabšia chvíľka akéhokoľvek herca, na čele s fenomenálnym Jackom Nicholsonom, z jeho strany to bol absolútny herecký koncert. Dokonalá bola aj kamera, proste iba ódy na tento film sa dajú písať. A záverečná scéna je možno tá najemocionálnejšia scéna aká bola kedy natočená. K tomuto filmu odporúčam zakúpiť BR, ktoré je vydané, to množstvo bonusov je na vysokej úrovni, napríklad dokument o histórii takýchto ústavov. Nejdem už viac písať, k tomuto filmu mám doslova vzťah, iba ódy by som dokázal, proste filmová dokonalosť.

Případ Roubal (2021) (seriál)

Je mi jasné, že z pohľadu človeka, ktorý nevie o súdnom systéme a systéme práva nič, tento seriál až tak moc nedá. Ale z môjho pohľadu veľmi solídna kriminálka z pohľadu súdneho procesu a dokazovania priamo na súde na podklade jedného z najznámejších prípadov českej krimi histórie. Napriek slušnej stopáži som si to pozrel naraz, a dej nemá hluché miesta. Menšia výtka za nie presvedčivé obsadenie niektorých postáv a neviem či môže existovať koncipientka, ktorá vedome koná proti svojmu klientovi, pokiaľ jej to svedomie nedovoľovalo, mala najprv odstúpiť a potom kľudne zháňať dôkazy, toto proste neexistuje.