Mistr S (2011) (studentský film)

Za ten nekončící hudební doprovod, který mě neskutečně štval a za to předabování bych o někoho přerazil mixážní pult. Jak hlavní hrdina, tak oba padouši hrozní nesympatičtí trotlové, příběh o ničem a závěřečné vyústění vyloženě trapné.

Vajgložrout: legenda kyberny pokračuje (2012) (studentský film)

Myslet si, že napravím reputaci prvního dílu tím, že ten další bude delší (a hnusnější), je těžce mimo. Celé to vypadá jako nějaký ultralevný dokumentární díl nějaké radoby duchařské grupy Youtuberů a ne jako něco, co by se mohlo s velkou dávkou představivosti brát jako film. Ono když se něco jmenuje Vajgložrout, nedá se brát vážně. A tím, že to autoři prohlásí za recesi, ze sebe udělají obyčejné alibisty.

Vajgložrout: legenda kyberny (2011) (studentský film)

Jsou amatérské filmy a amatérsky hnusné filmy. Tohle je ten druhý případ - nefunguje na žádné rovině. Fandím amatérským počinům, ale rozhodně je nebudu nadhodnocovat jen proto, abych je podpořil.

Kouzelník (2012) (studentský film)

Před sto lety by to asi nadchlo publikum svým přespříliš čistým obrazem, ale s groteskou dvacátých let to nemá moc společného. Beru to jako poctu Chaplinovým filmům, stejně jako ostatním tehdejším hercům, kterou na českém rybníku jen tak neuvidíte, a proto dám za tři a nebudu se stydět.

Na hraně - část 1. (2013) (studentský film)

Což o to, vizuálně i zvukově v pohodě, ale, k čertu, o co tam vlastně šlo? A proč nevzniklo pokračování?

Chci tě (2014) (studentský film)

Docela mě zajímalo, jak narvat nějakou pointu do ROMANTICKÉ komedie, která má pět minut. Všechno dobrý, ten bordel v kabelce bych tam nedal ale budiž, mladý pár je sympatický a pěkně to graduje, dokud nezazvoní mobil. Pointa dobrá, ale když ta blondýna promluvila, všechny moje mužské představy o tom, co bych s ní já dělal, vzaly za své.

Všichni do jednoho (2007)

Z pohledu dnešního světem protřelého diváka to asi nebude nic moc, ale kdo se díval v roce 2007, kdy ještě spousta lidí neměla internet a streamovací služby prakticky neexistovaly, a vzal za vděk vším, co mu přišlo pod ruku, musel uznat, že trochu zábavný to přece jen je. Já to viděl sice až vloni (2023) ale stejně si myslím, že jde o celkem zábavnou věc.

Havěť (2023)

Pro mě, jako arachnofobika, je barák plný jedovatých pavouků skutečnou představou pekla. Představa, že jen hraju v tom filmu, mi nahání strach. Havěť je neskutečná jízda, snad ten nejlepší pavoučí horor, co jsem nejen viděl, ale myslím, že i natočili. K tomuto filmu nepotřebujete dabing ani titulky, protože se spolehlivě poděláte hrůzou i bez nich.

Ben (1972)

Ve všech ohledech lepší film, než byl o rok starší Willard, na nějž Ben navazuje. Nevím proč, ale ten krysák mi pořád připomínal animované krysy z dekád o hodně vzdálenějších tomuto filmu.

Willard (1971)

Celou dobu jsem přemýšlel, jestli se je to film o Willardovi, kde krysy hrají druhé housle, nebo film o krysách, kde Willard hraje druhé housle, protože je to fakt těžko rozpoznatelné. A to je dobře.