Brooklyn (2015)

Ale jo, je to kvalitní filmařina se sympatickými hereckými představiteli, hudbou, výpravou, apod. Ale to je asi tak vše. Ač předvádí Saoirse Ronan výborný herecký výkon, v zástupu všech těch zfilmovaných romantických příběhů se i tento poměrně rychle ztratí.

Dáma ve zlatém (2015)

Výborně ztvárněny scény z minulosti, vše však kazila dějová linka přítomnosti, při níž jsem se téměř až nudila. Typické Zimmerovské zesílení nejepičtějšího hudebního podkresu v závěru filmu není třeba ani komentovat. Ale kvalitní herecké výkony přidávají nějaké to plus. Stejně pro mne docela zklamání.

Dánská dívka (2015)

Dánská dívka mě velmi mile překvapila. Hooper má totiž opravdu styl a moc dobře ví, jak vyprávět příběh, aby se člověku absolutně nenuceně vryl pod kůži . Desplatova hudba vše úžasně podkreslovala. Akorát v jednom musím být zlá. Redmaynovi totiž oscarové ocenění nepřeju. Po celý film se tvářil v podstatě pořád stejně, takže jsem vlastně nepoznala, kdy se usmívá a je šťastná, nebo kdy brečí, takže je mi líto, ale jeho projev na mě vůbec nezapůsobil. A to, že je ženská, jsem si říkala už při Bídnících. Naopak Alicii Vikander jsem věřila vše, jí bych toho zlatého panáčka přála určitě. Pokud Gerda opravdu byla taková a ve všem ho/ji takhle podporovala, tak má můj obrovský obdiv.

Dokonalý šéf (2015)

Taková blbůstka, která neurazí a potěší. A Bradley je prostě Bradley. :-)

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Hrůza hrůza hrůza. Normálně nehodnotím nic po půlhodině, ale tohle nehodlám ani dokoukat. Už druhým rokem slovenská pohádka na Štěpána a opět se neskutečně nudím. A s tím českým dabingem jděte už do pr...e!

Korunní princ (2015) (TV film)

Až na trapného draka a roztleskávačky na turnaji celkem sympatická pohádka. Jan Maxián s hudbou velmi překvapil (v pozitivním smyslu).

Marťan (2015)

Welcome back, Mr. Scott. Tohle byla vážně skvělá podívaná.

Muž jménem Ove (2015)

Skvělé. Trochu jsem se filmové adaptace obávala (především po zfilmované hrůze jménem Stoletý stařík ...), ale dočkala jsem se téměř věrné kopie knihy, za což jsem opravdu vděčná. Snad jen v knize byl mnohem delší a propracovanější posun od zapšklého a bezcitného Oveho, kterého nenávidíte, k citlivému a hodnému Ovemu, kterého zbožňujete. Tady už mi jej bylo líto vlastně od začátku a rozhodně to nebylo tím, že jsem věděla, kam bude děj směřovat. Málokdy se člověk dostane k severskému filmu v původním znění, i to je velké plus. No, jdu usušit slzy a pustit se do další Backmanovy knihy.

Muž na laně (2015)

Nádherné. Podobně jako Forrest Gump mě Zemeckisův Muž na laně dokázal přikovat ke křeslu a jen tupě s úsměvem zírat na to, co se mi před očima dvě hodiny odehrává. Navíc překrásná Silvestriho hudba vše dokonale podpořila. Gordon-Levitt nemá v žádném filmu chybu, ale tohle jsem mu sežrala i s navijákem. Ani mi nevadilo, že nemám titulky k francouzským dialogům. Snad jsem si vše domyslela správně. Za mě 4,5*.

Padesátka (2015)

Člověk by ani nečekal, že po Sněženkách a machrech po 25 letech přijde něco horšího s podobnou tematikou a ono ejhle, je to tu. Prachař se sice snaží, ale z tak debilního scénáře a (ne)smyslu celého filmu bohužel už ani nemá co víc „vyprcat."