Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Amadeus (1984)

Jedním slovem: Velkolepé. Už jména dvou géniů (Forman, Mozart) napoví, že půjde o vynikající dílo, a neomrzí ani po těch 180 minutách.

Ben Hur (1959)

Moje srdcová záležitost... už odmalička jsem se každý rok těšila na Velikonoce jen díky tomuto filmu v televizi. Již několik let však bez Ben Hura nejsou tyto svátky pravými svátky. Ten příběh je zkrátka tak silný a tehdejší zpracování (přestože z roku 1959) nepřekonatelné a těch 11 Oscarů si rozhodně zaslouží.

Forrest Gump (1994)

Jeden z úplně nejvíc nejlepších filmů, jeden z úplně nejvíc nejkrásnějších příběhů - to je Forrest Gump.

Kmotr (1972)

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla a jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla. Co víc dodat? Snad jen GRAZIE maestro Puzo.

Lví král (1994)

Film mého dětství, který jsem měla tu možnost vidět nedávno s odstupem 12 let a i dnes má pro mne obrovskou hodnotu. Nevím, možná je to jen tou obrovskou nostalgií, ale já považuji Lvího krále za nejlepší animovaný film všech dob. Zbožňuji svět Simby, Mufasy, Timona a Pumby. Film se zařadil mezi mé TOP 10 a už tam navždy zůstane.

Počátek (2010)

Po prvním zhlédnutí mě to rozhodně na zadek neposadilo jak se říká. Bylo to možná tím, že mi tak trochu utekla hlavní myšlenka filmu. Takže to původně byly pro mě hodně slabé 4*. Ale musela jsem na to kouknout znova, nějak mi to nedalo, chtěla jsem konečně pochopit o co vlastně jde. A druhý pokus? Jsem ohromena. To, co dokázali tvůrci vymyslet s myšlenkou lidských snů je zkrátka neuvěřitelné a nezapomenutelné. Tleskám všem hercům, kteří se zúčastnili, protože jejich výkony byly perfektní. A co si budem povídat, Hans Zimmer je génius. Prakticky na pár tónech dokázal vytvořit tak dechberoucí hudební doprovody, ze kterých jde až mráz po zádech. Tohle je rozhodně jeho vůbec nejlepší práce. A stejně tak Nolanova (pokud soudím ty, které jsem zatím viděla).

P.S. Miluji Tě (2007)

Nejsem až tak na romantiku, ale tohle byl jeden z nejdojemnějších a nejkrásnějších příběhů, jaký jsem kdy viděla. Film naprosto překonal má očekávání. P. S. Miluji ho.

Zelená míle (1999)

"Každý z nás musí umřít. Výjimky nejsou žádné. Je mi to zcela jasné, ale někdy, ach panebože, je Zelená míle tak dlouhá." Těmito slovy končí knižní předloha filmu. Jednoho z nejlepších filmů, který kdy vznikl, alespoň dle mého názoru. Pokud si chci pořádně zabrečet a dostat všechno smutné ze sebe, sáhnu právě po Zelené míli. Neznám silnější příběh, který by mi víc působil na city. Frank Darabont už při Vykoupení z věznice Shawshank dokázal, že umí natočit výborný film. I když se v obou případech nedržel detailně knižní předlohy, vystihl nejdůležitější momenty s přesností téměř dokonalou. A co se týče hereckého obsazení, ani nemohli vybrat lépe. Děkuji, že něco takového vůbec vzniklo.

Reklama

Reklama