Černý Petr (1963)

V tomto filmu můžeme vidět vzácný exemplář nyní již vyhynulého druhu, bájného neandrtálce. No a ten se snaží přežít v moderním světě, bohužel má IQ vysoké asi jako pokojová teplota, a tak je to celkem těžké. Film má vlastně prvky absurdního dramatu, postavy spolu mluví, klidně i 10 minut, a úplně o ničem, ale v tom je to kouzlo, člověk se tomu nemůže nezasmát. V roce 1964 to byl mega hit, jenže já mladá garda tento snímek nemohu úplně docenit. Každopádně doporučuji.

Mizerové II (2003)

Slabší než svižný první díl, humor a hudba je horší, akce sice lepší, ale bylo jí tu trochu nevyváženě. Nevadí, snad budou Mizerové navždy lepší....

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Jedna hvězda je za Kurta, který si film užil, narozdíl ode mě. Na to, že má pouze 87 minut, tak jsem se nesmírně nudil, 70 minut filmu je totiž jenom rozhovor mezi určitým počtem kvočen. Ta jedna dobrá scéna prvních vražd to vážně nezachrání. Dal jsem Tarantinovi již třetí šanci, a pouze mě utvrdil v tom, že není pro mě.

Dvojčata (1988)

Viděl jsem tento film v roce 2023 a měl jsem úsměv po celou dobu. Je to pohodový, wholesome zážitek, žádná klasa, ale pobaví, ideální rodinný film.

Vražda v Orient expresu (2017)

Takhle zprznit takový krásný příběh! Jedna hvězda je za vizuál a kameru. Jelikož jsem byl tak hloupý, a četl originál, tak jsem si tím automaticky vlastně zkazil jakékoliv požití z filmu. V nevědomosti je síla, mrkněte na to, pokud jste to nečetli.

Černý déšť (1989)

Nádherně natočený film o vymírání jedné rodiny po depresivních událostech v Hirošimě. Hlavně události z toho osudného dne jsou zde až surově vyobrazeny, film se nebojí ukázat bestialitu, kterou Amerika provedla, a jak ji obyčejní lidé, civilisté, prožívali.

Blade Runner (1982)

Můj nejoblíbenější film vůbec, je perfektní.

Blark and Son (2018) (seriál)

Loutkářství je dnes už skoro ztracené řemeslo, ale Blark s jeho synem ho udržují naživu, podívejte se na to lidi. Je to celý na YouTube a díly mají do deseti minut. Nebudete litovat.  P.S. Fletch je nejlepší postava

Muž na Měsíci (1999)

Filmu dávám pět hvězd za zpracování a herecké výkony, Jim Carrey ukazuje, že je mistr svého řemesla, a Miloš dává filmu bezva nádech, ostatní herci také hrají velmi dobře. Ovšem příběh a postava Andyho jako taková jsou mi nesympatičtí, ale to není vina ani Formana, ani Jima.

Takoví normální zabijáci (1994)

Prvních 50 minut filmu je naprostá hovadina, poté, když se dostanou do vězení se z toho stává i zajímavý film, který mě i bavil. Ovšem za to, že jsem se pro dobrou část musel prokousat první polovinou filmu, musím dvě hvězdy ubrat. Celkově, a to se nedá filmu popřít, je to velmi originální dílo.