The Gray Man (2022)

Nejdříve to zlé, příběh je prostě špatný a plný klišé, ale myslím že to filmaři věděli, poněvadž se nad ním film nikdy nezdržuje, ty dvě hodiny utekli jako voda. A teď to, co se mi líbilo, akce byla pěkně stylová a dobře choreografovaná, a film má dobrou vizuální identitu, každé velké akční scéně dominuje barva, které jsou syté v celém filmu. To je asi vše, popkorňák, který není stahován nějakou hloupou politickou agendou.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Podívejte kolik máme peněz! To je asi to nejdůležitější, co tento film vzkazuje, příběh a nějaká logika tady prostě chybí. Postava samotné Americy Chavez nemá vůbec žádné charakterní vlastnosti, kdyby byla vyměněna třeba za skříňku co umí otevírat portály do mnoho vesmíru, příběh by se nezměnil, a to ho ani moc není. Také si nejsem jist, zda film chce být komedie, či horor. Mé jediné potěšení bylo vidět Bruce Campbella v malém cameu, ale to tento film nijak nezachrání.

Speed Racer (2008)

Je sice pravda, že je tu 99% filmu před green screenem, což hlavně při závodění vypadá, jako by to byla hot wheels autíčka, ale to je vlastně naschvál, tenhle film se nesnaží být realistický, snaží se být co nejvíce animovaný, a přitom stále držet hrané kořeny. Příběh a postavy jsou na dobu kdy to vyšlo velmi jedinečné, choreografie samotná je luxusně ujetá a jdou vidět anime kořeny. Postavy opice a mlsného bratra jsou trapné a nepotřebné, pouze film natahovaly, mohl být celkově tak o půl hodiny kratší, lépe by to utíkalo. I přesto zde lze vidět srdce a láska k řemeslu, a líbila se mi kritika na byznysový pohled závodění. Tento film vyšel v době temného rytíře a iron mana, a proto ho po druhém zhlédnutí mohu pouze obdivovat, že nešel s trendy a snažil se být originální.Má chyby? Ano, ale i tak je to velmi důležitý film pro filmové řemeslo.

Lupin III: The First (2019)

Nádherná animace, a i když příběh nepřekvapí, vtipy a postavy jsou velmi zábavné, komisař z Interpolu je nejlepší :), hudba je také nečekaně dobrá, prostě dobrej rodinej film na večer.

Maturitní ročník (2022) odpad!

U této komedie jsem ze zasmál celkem.....ne počkat, já se nezasmál. To je asi problém, že? Pokud ve filmu nejsou klišé, tak to jsou trapné pokusy o humor. Nedoporučuji, i kdyby jste se nudili. Aspoň že to končí tanečním číslem, i když je úplně debilní.

Tango a Cash (1989)

Produkt své doby, který nijak neurazí, naopak pobaví, Stallone s Russellem se od sebe bezvadně odráží a a záporák je překvapivě schopný. Fajn film

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Dobrá komedie ale horší Indiana Jones, z celé trilogie jsem se zde nejvíce smál, scéna s Hitlerem je super, ale surovost je ta tam, jde vidět, že film je určený i mladší audienci, krví se tu vážně šetří, hlavní duo je spektakulární, avšak ostatní nevírazní (chudák Sallah je sotva relevantní). Celkově jde ovšem stále o solidní kultovku, i když jde podle mého o "nejslabší" díl trilogie.

Kráska a zvíře (2017)

Gaston ani nesní tucet vajec, ten film je hroznej.

Muž jménem Ove (2015)

Ne každý film musí být akčňák se superpadouchy, co chtějí zničit svět, nebo super drahé sci-fi s plno A herci, ale přitom vlastně ničím jiným ( to je na tebe Duno ). Někdy se prostě podíváte na švédský film o zprvu mrzutém dědkovi, a ke konci máte nejen vřelý pocit z hezkého filmu, ale i trochu té deprese ze stáří. A ani to nemuselo být 3 hodiny dlouhé.