• Fantasy

Ztraceni - Série 5 (2009) (série)

Série o cestování časem? Davaj! 🌄 70% (recenze z 26.08.2023)

Ztraceni - Série 4 (2008) (série)

Překvapí svím zasazením, jelikož flashbacky, už nejsou tak úplně flashbacky 🌄 70% (recenze z 24.08.2023)

Ztraceni - Série 3 (2006) (série)

Chtěl jsem se více dozvědět o těch druhých, no, a tady mám o nich hned celou, brilantně sepsanou sérii. Perfektní! 🌄 90% (recenze z 19.08.2023)

Ztraceni - Série 2 (2005) (série)

Více zvratů a mysteriozity, než v minulé sérii. Všechny nápady, včetně bunkru, byli úžasně promyšlené 🌄 90% (recenze z 08.08.2023)

Ztraceni - Série 1 (2004) (série)

Zvraty, atmosféra, mysterióznost a samozřejmě ostrov 🌄 90% (recenze z 03.08.2023)

Cesta ven - Série 2 (2023) (série)

Mysterióznější, osobnější a ještě zajímavější. Doteď jsem myslel, že jsem z toho všeho někde mimo naši galaxii, ale po tom finále jsem už definitivně mimo náš vesmír 🛣 100% (recenze z 06.05.2023)

Cesta ven - Série 1 (2022) (série)

Nechápu jak to, že jsem se o tomto skvostu kinematografie nedozvěděl dřív, a taky, že není tak oceněný, jak by měl být. Můžu říct, že tajemnější, ať už seriál či film, jsem jakživ neviděl. Tvůrci vytvořili nepředstavitelně skvělou mysterióznost, kde si divák řekne, že to už více šílené být nemůže a nejednou se objeví věc zcela jiná, která je ještě šílenější. Při sledování vám v podstatě každá nalezená odpověď vytvoří další otázky, a to prostě miluju. Místo sázení na trapné jumpscary, co se v dnešní době používají pro hororový žánr skoro všude, je tu úžasná atmosféra, která vás vtáhne do děje, nechá ve vás obavy, a navnadí vás na to, co se bude dít dál. Co důležitého však atmosféra spolu se skvělým vykreslením postav dělá, je to, že vám na nich záleží, což se dnes vidí poměrně málo 🛣 100% (recenze z 06.05.2023)

Wednesday - Season 1 (2022) (série)

Temně vtipná detektivka plná skvělých postav, nápadů, hlášek a scén. Casting a hlavně úžasná Jenna Ortega svým mrtvým a bezmrkavým výrazem, jako zrozená pro roli Wednesday, se musí zmínit. Za mě jedna z nejlepších detektivek, která působí jako jeden dlouhý napínavý film s dojemným závěrem 🤚🏼 80% (recenze z 04.03 2023)

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Seriál pěkně přenáší herní originální pohled na pojem zombie apokalypsy, s hezkým prostředím a perfektním obsazením. Bohužel, tady ale v podstatě zombíci ani delší přestřelky či stealth mise nejsou. Příběh je neúplný, dost zkratkovitý, s velkou absencí toho, co přinesl příběh hry. A prostředí, přesto, že je moc hezké, taky nevypadá tak úžasně. Celkově tento svět není tak dobře zpracován, aby působil překrásně postapokalypticky, nebezpečně, a těžce pro přežití, jako ten ze hry. Nehráči budou naprosto spokojeni, hráčům však tato adaptace nenabídne nic víc než pár zajímavých neprobádaných věcí původního příběhu 🧟‍♂️ 80% (recenze z 14.03.2023)

Ferdinand (2017)

Velké překvapení. Nečekal jsem tak temný příběh. Rozhodně doporučuji dětem, protože tento film přesně ukazuje to, proč jsou někdy lidé tak ohromě gigantická monstra, která neměla nikdy vzniknout 🌹 70%