• Fantasy

Nimona (2023)

Překrásný příběh o odlišnosti a jejím odsuzování. Skvěle prezentuje svou myšlenku, je vtipný, dojemný. Prostě úžasný myšlenkový film s neúplným dějem, který si však užijete, nejlépe, když na něj půjdete kvůli jeho hl. myšlence a nebudete očekávat větší promyšlenost 🎧 80%

Transformers: Probuzení monster (2023)

Vtipná akční jízda. Postavy, hudba, akce i vtipy super. Líbí se mi, že lidé konečně bojují a neslouží jen jako výpomoc v pozadí. Není tu taková serióznost jako v prvních dílech, což já radši, než zbytečně vážný děj. Jelikož jsou toto adaptace animovaných děl, které mají svoji cartoon logiku, tak nemůžete od filmu očekávat přílišnou realističnost. Poprvé, co jsem si příběh naplno užíval. Probuzení monster je opravdu, skvělým oživlým animákem 🤖 80%

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

No to si ze mě děláte srandu. Začátek sice poměrně slibný, ale od půlky, kdy se film díky bohu konečně rozjede, je to každou scénou horší a horší. Příběh nulový, nezajímavé postavy mezi sebou nemají absolutně žádnou chemii, která by poukazovala na to, že si jsou příbuzné a nějaké rozuzlení či alespoň posunutí vpřed se nekoná. Sakra, tohle je značka Lesní duch, jedna z nejlepší ve svém žánru, jak někdo může natočit tak zbytečný a nic nepřidávající film, vždyť je to kacířství Kristovy rány. Jak může démon, potom co ho doslova rozkašili na tatarák ještě stále otravovat nepobírám, stejně jako ostatní nesrovnalosti a kontinuity mezi tímto "pokračováním" a předešlým dílem. Jediné úžasné věci, co film nabízí, jsou efekty a herecké výkony, ale víc ani muk. Možná OK horor, ale hrozné pokračování, bohužel 👻 40%

Počátek (2010)

Mistrovské dílo a překrásný film, který vám zamotá hlavu nejedním neskutečným způsobem. Nápad snu a snů ve snu je originální, komplexní a velice zajímavý. Celkově se jedná snad o nejpromyšlenější film, který jsem kdy viděl. Kamera, efekty, obsazení, nápad, vše je naprosto skvělé a kvalitně zpracované 😴 100%

Shazam! Hněv bohů (2023)

První díl přinesl vtipný superhrdinský biják, který sice nenabízel tolik akce a příběhu, ale jako představení nových hrdinů sloužil perfektně. Druhý díl je v tomto směru mnohem akčnější a příběh toho nabízí mnohem více. Delší stopáž filmu se mi líbila a je tu pochopitelná, vzhledem k množství nových věcí, mohla však být klidně o 20min kratší ⚡ 70%

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

Potenciál na kvalitní návrat oblíbené série velký, ale výsledek stojí za nic. Vyprávění mezi probíhajícím příběhem bylo otravné a vtipnost a energie předchozích dílů vyprchaly, stejně jako účinek kouzelného lektvaru. To jediné co je ještě pořád skutečně vtipné jsou jména, jako v každém AaO filmu. Scénář se snaží být zbytečně moc vtipný, a až na výjimky se mu to vůbec nedaří. Výskyt nesrovnalostí typu "Falbala žárlí na Obelixe a Na Ban Čim, přestože ho nikdy skutečně nemilovala a měla manžela", nebo "Obelix spadnul do lektvaru jako kluk místo mimina" tomu taky nepomohl. Musím však pozdvihnout krásné lokace, ve kterých jde vidět vysoký čínský rozpočet, pěkné kostýmy + vizuál a efekty, a občas i ty hlášky. Konec podivný a líný stejně jako většina filmu, který sice v pohodě shlédnete, ale rozhodně ne víc jak jednou 🧪 55%

Divnosvět (2022)

Překrásný film o respektu k přírodě a smyslu našeho odkazu, který bohužel doplatil na hodnocení, kvůli dnes stále kontroverznímu tématu homosexuality u některých individuí, přestože ve filmu tohoto téma vůbec není tak "zbytečně moc" jak tito lidé tvrdí. Toto je snad první animovaný film, ve kterém je toto téma více rozvedeno, a to skvěle v jeden realisticky půvabný vztah, tak akorát aby to děti pochopili a aby toho na ně zároveň nebylo příliš. Za mě se jedná o hezký rodinný film, co vás přenese do jiného, graficky velmi pěkného zajímavého světa, a nechá vás přemýšlet o přírodě 🧭 70% (recenze z 07.06.2023)

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Skvělý fantasy dobrodružňák, narvaný perfektní akcí, postavami, soundtrackem, úžasnými efekty a hlavně praktickými maskami, které jsou v dnešní době vážně umírajícím uměním. Utíkací scéna z hradu s přeměňováním by mohla vřele kandidovat na jednu z nejlepších ve filmové historii, stejně tak jako písnička Wings of Time na nejlepší osmdesátkovo dobrodružnou pecku. První polovina je pomalejší, v druhé se film rozjede. Od začátku nemá takový standartní nakopávací pocit, který jsem očekával, ale vím, jak je těžké vtáhnout do originálního příběhu, tady to však vůbec neubírá na kráse 🐲 90% (recenze z 03.06.2023)

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Mnohem komičtější, než jsem čekal. Čekal jsem něco hodně vážného, a místami nejspíš až nudného, jak už to někdy u monster filmů bývá, a ono ne. Zábava zaručena, úžasná kombinace humoru a vážnosti. Jít na ne až tak vážný film byla od tvůrců opravdu dobrá volba. Dnes se něco takového u monster žánru vidí málo, protože skoro každý jede na co největší vážnost a film potom ztrácí diváka kvůli nudě s minimem či úplnou absencí humoru. Bravurní akce, kamera, a k tomu skvělé postavy v čele s klasickým namakaným drsňákem Stathamem. Nebudete se nudit 🦈 80% (recenze z 20.05.2023)

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Životní zážitek, který mi změnil život. Naši Strážci se naposledy vracejí, aby společně dovršili svou dlouholetou cestu, v jednom z nejkrásnějších filmů všech dob. Nikdy bych si nemyslel, že někdy od Marvelu uvidím emoční film, na úrovni Spider-Mana 3 od Sama Raimiho. Přesto se stalo, a dokázali to jedině Strážci. Stejně jako Spidey, skvěle kombinují komedii a emoce, čímž tvoří neuvěřitelnou kombinaci těchto dvou, na první pohled absolutně neslučitelných prvků. Brutální akce, do toho geniálně vybrané písničky. Tento film je klenotem Marvelu, za jehož existenci ze srdce děkuji Jamesi Gunnovi, jehož absence bude tomuto filmovému vesmíru opravdu chybět 🚀 100% (recenze z 13.05.2023)