rudeboy

okres Trenčín

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 17.4.2017  21:34
    Malá smrt (2014)

Film nezaujal a po 10 minutách putoval do môjho privátneho prepadliska kinematografických zbytočností. Nehodnotím a cítim sa trápne až za užami :(

• 13.4.2017  12:41
    Pátá loď (2017)

Smutné, pomalé, dejovo strohé, vizuálne zaujímavé a bohužiaľ aj dosť nudné.

• 7.2.2017  13:55

Film o ničom (a zároveň o mnohom) ako život sám, ale keďže je to film a nie život, tak som okrem výbornej atmosféry ( ktorú predznamenával už trailer) čakal o trochu viac. Keďže som sa nenudil a mám slabosť pre takéto pocitovky smerujúce nikam dávam slabšie 4*

• 22.1.2017  12:46

Zdĺhavé, predvídateľné a bez poriadnej pointy, no po technickej stránke veľmi kvalitné. Tak trochu nuda :(

• 9.8.2016  20:21

Okrem štýlovosti a fajn vizuálu by to chcelo aj trochu príbehu a rating 18+ Pre mňa sklamanie.

• 7.6.2016  16:10

Po výborných First class a Days of future past som sa dočkal obrovského sklamania. Uzatvorenie prequel trilógie skončilo úplným fiaskom, pri ktorom som sa 100 minút nudil a ďaľších 43 čakal na koniec. Najhorší príbeh zo všetkých x-menov s debilným záporným hrdinom. Navyše úplne bez presahu a druhého plánu. Zostalo len torzo a všetko čo zdobilo predchádzajúce časti zmizlo ta tam... Škoda.

• 2.2.2016  11:47

Očakávania neboli naplnené :( Za pozitíva filmu považujem krásnu výpravu, herecký výkon Toma Hiddlestona a jednu ozaj brutálnu vraždu.

• 19.1.2016  15:18
    René (2008)

Na 20ročnú prácu je tam žalostne málo z réžie, autorstva, pointy, neviem to ani poriadne pomenovať... Ale narozdiel od Katky (iný Třeštíkovej film) je René aspoň inteligentý. Síce flákač, ale inteligentný.

• 4.1.2016  14:31

Myslím si, že Revenant je veľmi dobre natočený film. Každému to asi nesadne - mnohí budú frflať nad "artovými" vsuvkami, pre ďalších bude až veľmi neuveriteľný Glassovou "nezničiteľnosťou" a mudrlanti zas ofrfľú strohosť dejovej línie - no ja som si túto špinavú, drsnú, naturálnu a fyzickú Iñárritovu survival roadmovie užil, napriek tomu, že to najlepšie ponúkne hneď v úvodnej štvrťhodinke. Treba vidieť, treba vydržať dýchať alebo: "As long as you can still grab a breath, you fight. You breathe... keep breathing."

• 6.11.2015  19:36

Very very soft verzia Ken parku.

• 11.5.2015  10:00

Oproti jednotke je to dokonalý blockbuster.

• 28.12.2014  21:59

Zbytočné pokračovanie :(

• 30.9.2014  21:16
    Fair Play (2014)

Áno sú tam isté chybičky krásy najmä vo veľkej náznakovosti a schematickosti vzťahov (Anna - Tomáš, matka - chartista, matka - tréner) no aj tak film dokázal vyvolať patričné emócie, čo sa tuzemským filmom (aspoň u mňa) darí zriedkavo.

• 10.7.2014  15:42
    Mlha (1980)

Slabučký horor, ktorý diváka dnes už nevydesí. Prvá tretina filmu disponuje ako tak dobre budovanou atmosférou, no v scénach keď hmla "útočí" na telefónne vedenie či miestnu elektráreň sa to všetko začína rozpadať. Dosť trápna mi prišla moderátorka z rádia sidliaceho v majáku, ktorá do éteru komentovala presun hmly po uliciach Antonio Bay ako keby šlo o futbalový zápas :) Za pozornosť stojí hudba.

• 15.4.2014  07:00

PRAVIDLÁ HRY = 2*; POHREB PREZIDENTA = 1*; RUPICAPRA = 1*; BEZ VÔNE = 3*; NÁVRATY / RETURNS = 1*; ČESTNÝ OBČAN = 3*; PSSST! = 1*; JEDINÁ ZNÁMA FOTOGRAFIA BOHA = 3*; DISCOBOJ = odpad; DRUHÝ POKUS = 4*

• 3.4.2014  22:24

Dobre sa na to pozerá, dobre sa to počúva, ale v konečnom dôsledku tomu chýba duša a preto je to miestami nuda.

• 19.2.2014  23:55
    Cizí oběd (2013)

Áno ten film je milý, pekný, voňavý s prímesou "filozofie každodennosti" ale po prvom pozretí mám taký pocit, že to vyvanie skôr ako závan kari z vášho oblečenia po návšteve indickej reštaurácie.

• 19.2.2014  23:43

100% súhlas s Mattyho komentárom.

• 1.2.2014  14:07
    Kagemuša (1980)

Nuda, nuda, šeď a strašne dlhá a pomalá nuda. Ale keď máte radi samurajov, tak nech sa páči...

• 13.1.2014  21:05

Japonskú mentalitu asi európan 21. storočia tak ľahko nepochopí... Pre milovníkov samurajských filmov absolútna povinnosť, pre nás ostatných príjemne strávené dve hodinky. Super je, že film nestráca postupom času tempo, ba naopak skvele graduje (posledné tri poviedky (etudku z druhej svetovej vojny nepočítam) sú bravúrne).

• 12.11.2013  00:11
    Babie leto (2013)

Babie leto je spestrením slovenskej filmovej tvorby, čo automaticky nemusí znamenať, že ide o dobrý film. Teda z objektívneho hľadiska (ak teda vôbec môžeme pri hodnotení filmu narábať z kategóriou nestrannosti) nie je. Z toho subjektívneho pre niekoho asi aj môže byť. Dezorzov celovečerný debut v sebe nepoprie (aj keby chcel) viacero rôznych vplyvov. Badať tu náznaky westernu, film noir, francúzskej detektívky, tarantinoviek, čiernej (nie veľmi vtipnej) komédie a bohužiaľ aj nízkorozpočtových (cháp lacno vyzerajúcich) akčných seriálov z produkcie nemeckej televízie. Takýto mišung so sebou zákonite musí prinášať rozpačité prijatie publika (čo je vidno aj na hodnotení tunajších užívateľov). Film samotný má však omnoho väčšie nedostatky: veľmi úsporná dejová línia, ktorá diváka môže nudiť; obrovské dramaturgické lapsusy; nekonzistentnosť hereckých prejavov (smrteľne vážny Bárta aka Biely, ktorý je podľa mňa veľkým plusom filmu, je v ostrom kontraste so zvyškom temer až pitoreskných postavičiek a figúrok); angažovanie nacistického kokotka Rogela; absolútne nefunkčná a na nervy lezúca Čekovského hudba; dialógy, ktorých komika je postavená na samoúčelných vulgarizmov atď. Na druhej strane by som medzi pozitíva zaradil "exotické" a pre kameru "lúbivé" lokácie metropoly východného Slovenska, už spomínaný kvalitný herecký výkon Alexandra Bártu, atmosféru a remeselne zvládnutý vizuál (čo je pri cca 14 natáčacích dňoch skvelý výkon). Mám slabosť pre filmy z okrajového prostredia "lumpenproletariátu" a tak dávam tomuto dielku 2 hviezdy a dúfam, že tvorcovia nabudúce nepodcenia príbeh.

• 16.10.2013  21:48
    Mesiac (2012)

Surreálny kraťas, ktorý po užití patričného množstva psylocibínu, môže byť na veľkom plátne kina ozaj slušnou jazdou :)

• 2.10.2013  08:25
    Šmejdi (2013)

Ako komentár použijem citát z jedného Tarantinovho filmu: "Já bych to rovnou zabíjel. Žádnej soud, žádná porota, rovnou na popravu." :)

• 19.8.2013  13:56

Predvídateľný, zle zahratý a zbytočný americký gýč, ktorý zo mňa "nevymáčkol" ani kúska emócie. Shit!

• 16.5.2013  21:53

Nie je to film (len) o jednej justičnej kauze, v ktorej je viac otázok ako odpovedí, ale je to výpoveď o stave našej prehnitej spoločnosti.

• 2.3.2013  11:53
    Běžec (1985)

Never give up the fight!

• 12.12.2012  21:17

Potenciál v téme je obrovský, no príbeh je triviálny, nudný a predvídateľný. Čakal som viac zábavy, irónie i zaujímavých myšlienok v štýle Mary a Maxa (réžia Adama Elliot), no moje očakávania neboli naplnené ani na štvrtinu. Pre mňa veľké sklamanie.

• 1.11.2012  14:58
    Nový život (2012)

Úprimná, civilná, no zároveň intímna a poetická sonda zo života jednej (a)typickej rodiny, ktorá má tendenciu presiahnuť hranice konkrétnej Oľhovskej situácie smerom k všeobecnejším otázkam vzťahov, ľudského spolužitia, lásky a šťastia človeka vôbec.

• 26.7.2012  09:26

Ľahká, letná, (pre mňa vtipná) a priamočiara komédia bez nadstavby. Myslím si, že keby to nenatočil Allen, tak tu ľudia dávajú aj vyššie hodnotenia, no vyzerá to tak, že množstvo divákov sa nevie zmieriť s tým, že Woody je už za zenitom a pristupujú k jeho novým filmom s prehnanými očakávaniami a preto je výsledný dojem taký aký je.

• 10.7.2012  18:46
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Prvá časť vás slušne navnadí na ešte lepšie dve pokračovania. Poetika drsnosti a bezútešnosti doprevádzaná skvelými hereckými výkonmi.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10