The Raking (2017)

Pro chvíle kdy vám dobrý film není dost špatný.

Muž, který poznal nekonečno (2015)

Odkaz legendárního matematika Ramanujana ve filmu bojuje především s americkou produkcí, která ho úspěšně zredukovala do formy bázlivého citově vyděračského podsvinčete, které má od Boha psychotické vize o číslech a nechápe unit testing. Dev Patelův ksicht je sice schopen zahrát přes dvě stě různých druhů frustrace, nicméně plytký scénář a strojová kostra filmu dávají dohromady spíše odbytou romanci, než úctyhodnou vzpomínku na alfa samce matematiky. Doslova strojová melanž Beatiful Mind / Theory of Everything, bez zajímavých částí.

47 metrů (2017)

Přes logicky i technologicky nepoctivý scénář se filmu daří vybudovat hustou atmosféru a nabízí slušnou zábavu k brambéru, převážně však díky tématickým lokacím s potopenou žraločí klecí, temném dně moře a dobrým kamerám. Při sledování vás ale nejspíše několikrát zklamou špatná životní rozhodnutí obou protagonistek, jejich lehká přepíčenost, ale i juchající žraloci s vepřím mozkem, připadně ten vzácný mexický (!!!) kapitán, který by okamžitě nezmizel z místa činu.

Viděl jsem ďábla (2010)

Nadčlověk mstitel vs. masový vrah v olympiádě o působení bolesti s náramnou přírodní kuchačkou nožem v autě.

Po svatbě (2006)

Dynamická emocionální paseka nádhernejch charakterů - složitá, realistická, perfektně zahraná a natočená. Postava Jørgena navíc posouvá ideál Totálního Chlapství zas o generaci dál.

Mazaný Filip (2003)

Chandlerův Marlowe a konzistentní české ultraporno dělají z Filipa naprosto unikátní zážitek.