Ztracena v bílém šumu - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Dobrý začiatok, začne mať táto séria GRÁDY ? Vážení spisovateľ alias scenáristi to fakt by urobila znásilnená – čo prevláda v jej mysli, pomsta alebo novinárske šialenstvo ??? Miren navštívi vo vezení sťahováka. Sťahovák  ponúkne Miren radu a pritom v krátkosti povie zdrvujúcu PRAVDU - čas 35:47 až 37:10 -  doporučujem. Zatiaľ naj časť, naj monológ tejto série. Hodnotenie  E04  som katapultoval na 3 *** možno by som dal aj 4 **** ale ta hlúposť v karavane Tapera !!!!!

Ztracena v bílém šumu - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Už vieme prečo VHS, fajne vymyslené. Toto je príbeh o unesení, tak prečo tak veľká minutáž o depke MIREN, že by také NETFLIXové naťahovanie. Sťahovák -  dozvedeli sme sa prečo ho zatkli, je to sviňa porno pedofilná a čo jeho syn ??? Kvitujem nie sú zbytočné dlhé scény z rodičmi. Žiaľ aj v tejto časti sa uchýlili ku KLIŠÉ: Oslava novinárov v bare. K Miren prichádza novinársky tútor a začnú bla bla keci. Pripomenutie, aby sme nezabudli -   všetci poliši sveta nemajú časť papať preto neustále chlascú kávu. Hlavná poliška dohoda s Miren „ Quiet pro Quo “ Záver prekvapivý.

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Česká krimi - tri časti, obsadenie, až na pár výnimiek jednoznačne lákalo. S tempom vyšetrovania som nadobudol presvedčenie, že každá časť skončí chytením vraha ale „ Lesná vražda “ sa zrejme bude naťahovať až do konca a k tomu možno nejaká iná vražda pribudne. Táto mini krimi je napísaná pre Ivana Trojana, hrá to čo má a hrá to dobre. Tereza Ramba zbytočnou afektovanosťou to celé kazí, veľmi zlý výber, znižuje celkové hodnotenie. Dvojičky Marek Taclík a Matej Hádek si v celku sadli a sú v pohode. Obsadenie Ondřej Vetchý  ( ako herca ho mám rád )  v 1. oddelení mu rola sadla ale neviem či tu hrať tvrďka  je dobré rozhodnutie scenáristou / režisérov, či je to - to pravé orechové. E01 - nenudil som sa.

Ztracena v bílém šumu - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Po prvý krát som si sám pre seba povedal - nepozriem celú sériu naraz a napíšem recenziu ale každú epizódu skuknem samostatne a samostatne aj recenziu. PREČO ? Nie som ovplyvnený knihou - nevedel som, že existuje. Espana herci sú pre mňa dosť neznámi, takže super nemám s čím porovnávať ich predchádzajúce role. Tak dosť vysvetľovania a vrhám sa na E01 – nebudem opisovať dej veď načo kto chce pozrie. Začiatok trochu horor hudba dievčatko v maske prichádza k autu bububu na mamu – jej – jej – jej, kdeže sme to už XXXXXX krát videli !!!  Otecko s dievčatkom odchádza v dave kúpiť balónik  v momente keď sa začne handrkovať s predajcom a púšťa dievčaťu ruku už som vedel, že bude unesená - TAK PREDVÍDATEĽNÉ. Polícia, novinári všetko klišé, nič nové ale vlastne  Á-ÁN--ÁNO hlavná policajtka nemá notes ale poznámky na papierikoch ,, ježkové oči, to je taký napinák, je taká COOL “ Samostatného vyšetrovania sa len tak chytá stážistka Miren, však nech to má šmrnc. Aby sme vedeli prečo je nám ponúknutý obraz ruky v piesku, mih tváre -  spomienka stážistky Miren  A JE TO OPäŤ TU – veď hlavná postava musí mať predsa nejakú psychickú traumu ( no keď to bolo v knihe tak čo už ) – predpokladám, že bola znásilnená, určite sa dozviem v ďalších častiach. V parku scéna - stážistka Miren sa poháda skoro pobije s rodinným priateľom je to majiteľ sťahovacej firmy, nechám sa prekvapiť prečo. E01 má 48 minút, stačilo by aj 22 minút. 1* nič nové ale fakt nič NIČ

Ztracena v bílém šumu - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

E02 – policajné vyšetrovanie  - kliše na pokračovanie. Nečakaný zvrat, je zatknutý majiteľ sťahovacej firmy, JUST nenapíšem prečo. Môj predpoklad, Miren bola znásilnená, chodí na terapiu, samozrejme to musí byť - mame nedvíha telefón. Kamoš novinár taký tútor pomáha. Šéfko denníka pohrozí Miren vyhadzovom, keby ju za incident v parku pochválil, tak by mi sánka padla, to by bola PARÁDA.  Rodičia sa rozišli no ak by nie tak by ma to prekvapilo. E02 končí VHS videom – to VHS, to nebude len tak !!!!!! Tentokrát 2 ** E02 bola o niečo lepšia menej nudy. ČAKÁM čo len bude v E03.

Ztracena v bílém šumu (2023) (seriál)

Dnes 31.01.2023 som si sám pre seba povedal - neskuknem po prvýkrát celú sériu naraz ale každú epizódu skuknem samostatne na každú napíšem recenziu  a keď dokuknem tak sem naťukám celkové hodnotenie.

Muž činu (2022)

Priznám nemal som tušáka o existencii Lucio Urtubia Jiménez (18.02.1931–18.07.2020 anarchista ), že sa mu skoro podarilo zničiť USAcku Citibank - VEĽKÁ ŠKODA ŽE NEPODARILO falošnými šekmi. V podstate prinútil banky ukončiť vydávať cestovné šeky a nahradiť bankomatmi a bankomatovými kartami. Obdiv čo všetko Lucio ako murár dosiahol hneď ma napadlo NIKDY NIKOHO NEPODCEŇOVAŤ to sa často neopláca. To čo sa mu podarilo bol spôsobené ako zmýšľal šiel si za svojím cieľom, nepotreboval zbohatnúť peniaze poskytoval chudobným robotníkom lebo ako tvrdil peniaze sú najväčšie zlo v našich dejinách - môžem len súhlasiť a skromne dodať, že demokracia je ešte väčšie ZLO. Film sa ničím nezdržoval nenudil jednoducho som sa bavil a herci všetko zvládli bravúrne. Super ma pobavila krátka auto naháňačka a jej parádny záver ako Lucio vybabral s polišmi, pritom nebolo treba vôbec natočiť zbytočne dlhu naháňačku podľa vzoru made in hollywood aj preto 5. hviezdičiek. Tento film je dôkaz, že veľký rozpočet sa nerovná dobrý film !!!! Dá sa natočiť dobrý film aj s menším rozpočtom. Lucio prehovoril v Londýne rok 2008 na verejnosti pri prezentácii filmu, ktorý o ňom natočili režiséri Aitor Arregi a José Goenaga a samozrejme rýpol si ,, Banky sú skutočný zlodeji, vykosťujú Vás, berú si Vaše peniaze a sú dôvodom všetkých vojen," a to finančná kríza len začínala. Lucio napísal svoje pamäti v knihe - Moje žijúce utopie.

Kodaňský kovboj (2022) (seriál) odpad!

Donútil som sa pozrieť E 1, 2, 3, v priebehu štyroch dní ani jednu E som nebol schopný pozrieť v kuse, stále som ale čakal, že sa niečo udeje ale zistil som, že aj zápcha, myslím hrubého čreva nie cestná by ma prešla skôr než sa dočkám niečoho čo ma zaujme. ale NIČ.  Nepoznám tvorbu NWR už ani nepotrebujem ale takúto totálnu bičovinu, nechcem použiť pejoratíva lebo by to bolo veľmi veľmi hnusné. KAM do akého bahna sa NETFLIX rúti. ??????

Bledé modré oko (2022)

HOROR ????  - možno pre 10 ročné ustráchané decko, krimi no otras - v období do ktorého je dej vsadený    ( predloha Louis Bayard )  no veľmi pochybujem, že by dievčina išla po plese lesom domov sama. Pozeral som na tri krát, vždy zaspal - je to dlhé, nudné a zas a opäť dlhé nudné. Jedna hviezda len preto lebo sú aj horšie sračky.

Známí neznámí (2021) odpad!

Videl som originál, toto som prestal pozerať po 15 minútach, aby som nedostal filmovú koprivku. Prečo Pauhofová ( na túto ženskú mám negatívnu alergiu ) a Malachovský říkají, pritom Maštalír a Polnišová hovoria slovensky, môže túto bičovskú hujovinu režisérka Marianková vysvetliť.