Wimbledon (2004)

Svižný film nejen o tenisu se sympatickou Kirsten Dunst. Musím i pochválit, jak vypadají záběry ze zápasů. Ale do plného hodnocení tomu přece jen něco chybělo..., možná lepší scénář... (A McEnroe se zapomněl vztekat.)

Beowulf: Král barbarů (2005)

Byl jsem zvědavý, jak bylo toto historické téma zpracováno. Nakonec jsem ohodnotil slabšími 4*. Filmu nemám co vytknout, ale také nemůžu nic pochválit. Prostě to bylo udělané. Je to film, který člověk jednou vidí a vzápětí na něj zapomene a už ho víckrát vidět nemusí. A od Skarsgårda jsem čekal víc - resp. jsem čekal, že bude mít lepší roli.

Marie Antoinetta (2006)

Možná příliš barevné a rozjařené, ale já styl paní režisérky nakonec přijal. Kirsten se pro tuto roli (do tohoto filmu) velmi hodila a byla roztomilá - možná až moc. :) V každém případě byla vylíčená spíše jako oběť. Poprvé jsem dal 3*, ale to je málo. 4* si to opravdu zaslouží; i za ten závěr.

Muž, který zabil (2003)

Zajímavý příběh a zajímavě podaný. Herci do svých rolí absolutně padnou a především Kirsten Dunst, kvůli které jsem si vlastně ten film půjčil, mě nezklamala. Na pět hvězd to v žádném případě není, ale jedná se o kvalitní psychologický film - ať si ostatní uživatelé říkají co chtějí... :-)

Křižovatka smrti (1998)

Sice nejúspěšnější, ale pro mě určitě ne nejlepší film s Jackie Chanem. Na to je tu málo soubojů a především občasný nedostatek humoru - v porovnání s jeho jinými filmy. Ale Američany si tím získal víc než čímkoli jiným. Možná je to tou typickou "americkostí" této komedie. Každopádně druhá (a dokonce i třetí) Křižovatka se mi líbí víc. Ale film je to dobrý, není to nesmysl. A stojí především na rozdílech obou hlavních postav: seriózní policista-bojovník Chan (Asiat) + užvaněný (nebo spíš upištěný) Afroameričan Chris Tucker. A to má ráda spousta lidí (i já): vtipné a především nesourodé a protichůdné dvojice. Ale buďme upřímní: Brett Ratner není režisér, ale jen nadšenec. :-)) Ještě veselá informace na závěr: Chan prý s Tuckerem nevycházel úplně nejlíp také proto, že mu špatně rozuměl. Já ale myslím, že to bylo spíše Tuckerovou rychlomluvou než chatrnější Jackieho angličtinou. :-)

Skrytá identita (2006)

Pochopil jsem, že Scorsese dostal Oscara spíš za zásluhy, ale opravdu tomu nemuseli dávat "holohlavce" ještě za nejlepší film. Jedná se sice o povedený, ale ničím výjimečný thriller. Takových už bylo. Navíc mi nepřijde rozumné cpát do jednoho filmu podobné typy DiCapria a Damona. Jinak z herců byl samozřejmě nejlepší Nicholson, ale jeho role byla spíše vedlejší a jeho postava mohla být napsána líp. Tentokrát jsem neměl pocit, že by ta role byla přímo pro něj a že by ji nemohl hrát nikdo jiný. Vše mohlo být lépe promyšlené. Celkově se mi to ale líbilo - napětí, zábava, atmosféra. Ale zkátka jsem (myslím, že právem) čekal víc...

Kurs sebeovládání (2003)

Místy zábavná, ale spíše průměrná komedie s vynikajícím Nicholsonem (šílený psychiatr) a mizerným Sandlerem. Asi víte, kvůli kterému z těch dvou nakonec dávám hvězdičky 4... :-) Ale když si vzpomenu na ten závěr, mám chuť jednu ubrat. Proto rychle pryč! :-)

Lepší pozdě nežli později (2003)

Úsměvný film s Jackem Nicholsonem a Diane Keaton. Jack hraje pro změnu sám sebe :) a jeho postava je i docela sympatická. Filmu by prospělo, kdyby byl o něco kratší, ke konci může začít mírně nudit. Jinak pěkné.

Mars útočí! (1996)

Burtonovská taškařice - a jeden z jeho spíše slabších filmů, vzhledem k tomu, jak vysokou kvalitu mají ostatní. Pochybuji, že tento film myslel vážně. Našel superhvězdné obsazení, což ale neznamená, že to musí zaručit velký úspěch. Poprvé jsem měl pocit, že roli Jacka Nicholsona (nebo vlastně dvojroli) mohl ztvárnit kdokoli jiný - ale chyba není na jeho straně. Poprvé jsem dal jen 3*, podruhé dávám 4, ale jen tak tak... Místy je to totiž docela zábavné a člověk se nenudí. Taková oddechová kravinka a tak to asi brali i všichni zúčastnění herci. Brosnan působil směšně, ale ne jako Tom Jones, když v závěru s výrazem naprostého štěstí hladil holuby a jeleny. :-) 71%

Mistr (2012)

Lehké filmové zklamání, snímek s divnou atmosférou, která absolutně nevtáhne do děje (možná proto, že tam skoro žádný není), bylo mi jedno, jak to dopadne, zaujmout můžou jen herci - byť hlavní hvězdou filmu pro mě je perfektní Philip Seymour Hoffman, nikoli lehce přehrávající Joaquin Phoenix. Na Oscara byla nominovaná ještě Amy Adams, ale ta tam skoro není... Z režie jinak kvalitního filmaře PTA až příliš čiší snaha o uměleckost.