st.lupen

• 11.1.2019  22:47
    Řachanda (2016)

Jedna * za mladého Polívku

• 30.12.2018  23:59

Vždycky jsem tvrdil, že obsah je absolutním způsobem podstatnější než forma. Ale tahle forma mě naprosto převálcovala. Vyprávění stylem směsi komiksu, grotesky a nadsázky stejně jako fantastický scénář, kamera a střih. Dovolím si tvrdit, že několik let ve mě film nezanechal tak hlubokou stopu.

• 16.4.2016  09:28
    Dobrý voják Švejk (TV film) (2009)

Přesně jak píše Aky, postrádá onen rakousko-uherský šmak. Ale britové prostě nemohou vycítit ty drobné narážky politicko národnostního charakteru. Proto zvolili groteskní pojetí a udělali dobře. Pro nás to ale vždycky bude jenom na půl cesty.

• 25.4.2015  00:06
    Zmizelá (2014)

I přes to, že zápletka graduje asi 1/2 hodiny před koncem, konec filmu nevyznívá rozpačitě a udržuje si tempo, to mě zaujalo - velmi příjemné. Celkově mi vztah dvou hlavních protagonistů výrazně připomněl Polanského Hořký měsíc :-)

• 5.10.2013  22:25

Jedna * za autentické záběry v Královéhradeckých lázních :-) Jinak pěkná břečka :-)))

• 26.1.2012  14:28

Humor chvílemi tak suchý, až se od něj práší :-) Nejvíc mě nadchla akce při písničce Queenů, to jsem se opravdu řezal smíchy!

• 23.1.2012  10:50

U filmů tohoto ražení není možné hledat smysl striktně v dějové nebo vizuální rovině. Je potřeba dostat se tomu pod kůži a hledat autorovo sdělení, které hovoří o člověku jako takovém. Každopádně já jsem byl spokojen

• 11.8.2011  11:57
    Machete (2010)

U Rodriguezovy Planety Terror jsem se opravdu perfektně bavil. Ale Machete se mu vymkl kontrole, je v režii zavrtaný až po uši místo toho, aby měl nad věcí nadhled jako u jiných snímků. Výsledkem je pak skutečnost, že parodie na béčkové filmy působí sama béčkově.

• 11.3.2011  23:13

Malířský génius Josefa Čapka se nezapře a k tomu fantastický Karel Höger - pejsek a kočička nemá chybu!!!

• 4.3.2011  22:42
    Soukromý život primátů (TV seriál) (2008)

Tak mi nějak není úplně jasné, jestli je to dokument o opičácích nebo o té "zooložce", která nevynechá jedinou příležitost aby se mohla před kamerou natřásat. Snímek obsahuje hodně hluchých míst a kamera je taky docela bída (většina podstatných věcí jim utekla, nestihli, bylo to náročné, nešlo to, sehrálo se to moc rychle tak se tam jen žvaní o tom co jsme neviděli). Pokud mi někdo bez nadsázky 5 minut tlačí do hlavy jak se bojí výšek když ho vytahují na laně na strom a při tom nemusí nic dělat, a k tomu přidá, že tady se lano trochu třepí a že je to hrozně vysoko a že se úplně třese a že jí to nedělá dobře atd. tak člověka trochu přechází chuť čekat, až konečně zase přes obrazovku přeběhne opice. Prostě udělat dobrý přírodovědný dokument není žádná legrace. Člověk který od přírodovědného dokumentu očekává víc než jen výplň mezi reklamou spokojen nebude!

• 7.2.2011  15:00

A pak že se nedá romantika udělat stravitelně! :-) Každopádně rukopis Tarantina je na filmu znát opravdu hodně.

• 18.1.2011  14:00

První role Lucie Vondráčkové, kde mi její výkon připadal přirozený, nenucený a na úrovni

• 26.9.2010  20:19
    Edith Piaf (2007)

Marion Cotilard byla opravdu fantastická!!!

• 28.7.2010  11:28

Film trpí řadou typických amerikanismů a nedostatkem logických souvislostí jdoucích mimo děj filmu. Kratší stopáž by podle mého názoru prospěla. Jinak pěkné

• 9.7.2010  09:35
    Rande naslepo (TV pořad) (2010)

Je smutné vidět, jak jsou lidé ochotni se ztrapnit jenom kvůli tomu, aby ze sebe v televizi mohli udělat blbce

• 18.6.2010  10:36

Neočekával jsem nic, ale báječně jsem se bavil!

• 15.5.2010  23:31
    Legenda o vášni (1994)

127 minut plných kliše s mizerným příběhem, jehož základní rovina tu už byla mnohokrát. Forma jednoznačně převálcovala obsah, který byl téměř nulový. Kdyby toento film měl 10 Oskarů, pro mě je to obrovský a protivný odpad :-( Veliké zklamání.

• 14.5.2010  10:07

"Vy ale říkáte samý blbosti Beaupoile!" "Vy jste si toho všim? To je pravda. Sem já starej vůl. Přišlo to pomalu. Poslouchal jsem se, pak mě to otravovalo, tak jsem držel hubu. Pak už jsem přestal dávat pozor a teď to jde úplně samo."

• 11.5.2010  11:02
    Mechanik zabiják (1972)

Možná, že jsem na to nebyl patřičně naladěn, ale mě to opravdu nebralo. Považuji tento film za ztracených 100 minut života. Vše o čem se tu rozplýváte mě vyloženě nudilo :-( Nemám rád tento typ a způsob filmového vyjadřování. Ale věřím, že kdyby tento film natočil třeba Jacques Deray, tak by se mi mohl líbit.

• 7.5.2010  09:34

Myslím, že Kleopatra trfila hřebíček na hlavičku a už není co víc dodat!

• 6.5.2010  11:41
    Kamarád Timmy (TV seriál) (2009)

Popravdě řečeno, dívat se na tento seriál mě dost nudí. Ale cílová skupina taky není dospělý člověk! Můj dvouletý synTimmyho naprosto zbožňuje a Timmy je pro něj absolutní hrdina, kam se hrabe Bořek stavitel nebo Pošťák Pat. S Timmym se prostě ztotožňuje a Timmy je jeho největší vzor. Můj syn by dal určitě 5*

• 6.5.2010  10:56

Cesta z města po miliónpáté. Tohle téma už je dávno vyčerpané a ikdyž je to natočené pěkně, chybí tam nějaký přínos. Je to jako fotografovat západ slunce - bylo to tu už mnohokrát a ikdyž se vyfotografuje nejlépe jak jen to jde, je to stále jenom další západ slunce bez konkrétního přínosu. Proto nemůžu dát víc než ***

• 13.12.2009  21:40
    Tajnosti (2007)

V posledních letech jsem málem dospěl k názoru, že u nás umí točit filmy jenom Bohdan Sláma, ale je vidět, že svůj názor musím přehodnotit. Film ač na vážné téma, byl velice svěží a perfektně podaný.

• 13.12.2009  00:02

Film byl vyloženě stylizován na chápání člověka dnešní doby, ale z dobového hlediska vyloženě nereálně. Mnoho scén sice efektních, ale zbytečných a atmosféru filmu nepodtrhujících. Nicole Kidman nepřesvědčila (i přesto, že ji mám fakt hodně rád), zato Reneé Zellweger byla milým překvapením (a to ji rád moc nemám). Navíc 155 minut!!! Poměrně nuda, a k tomu konec v nedohlednu. Kdyby tenhle film byla hračka na klíček, tak už se dávno přetrhlo pérko.

• 2.12.2009  09:52
    Kdyby... (1968)

Zejména druhá půle díky výrazně surreálnější stopě dostává skutečný odpich. Film je velice podobný filmu "Zlo mezi námi" který však mnohem hlouběji poukazoval na hnilobu panující v systému.

• 12.11.2009  10:18
    Sekretářka (2002)

Snímek působící sebejistě a přitom s nadhledem ukazuje, že je lepší cítit bolest, než necítit nic. A pokud dva lidé dokáží bolest sdílet, vzniká vášnivý vztah. Lehký humor působí jako to pravé koření...

• 5.10.2009  15:03
    Barbarella (1968)

Simandl je proti tomu hadr. Akorát, že tohle je legrace :-)

• 25.8.2009  11:52
    Odplata (1999)

Frajrský tvrďák je prostě frajerský tvrďák, ikdyž má xicht na kaši, tak vlasy jsou stále jak od kadeřníka. k němu patří krásná holka, hajzlové vypadají přesně jako hajzlové, prostě člověk si nikoho nesplete. Dějová linie je jasná a přímá jako pravítko, vše by pochopil i momentálně zaostalý Otík z Vesničky střediskové. Kdybych v prostřed filmu odešel na půl hodiny na oběd, jediné o co bych přišel by bylo pár mrtvol. Film je natočen dokonale pro skupinu lidí, kteří takové filmy vyhledávají. Dvě hvězdičky jsou max.

• 13.8.2009  10:39
    Čokoláda (2000)

Výborně obsazený a zahraný film, který bohužel trpí řadou klišé, které zajímavost jeho příběhu a vyprávění sráží

• 16.7.2009  12:30
    Mariachi (1992)

Při tom jakým způsobem film vznikal, klobouk dolů před Rodriguezem

<< předchozí 1 2 3