Kopyto (1981)

Úsměvná komedie při které se skoro v každém okamžiku válíte smíchy nad Richardovou neschpností. Richard a Depardieu jsou právem považováni za jednu z nejlepších hereckých dvojek v dějinách francouzského filmu. Oba herci, Richard ve své nemotornosti a Depardieu ve svém stylu vyjadřování, ze sebe vlastně tímhle filmem udělali dva vyníkající komiky.

Zbraně pro San Sebastian (1968)

Opět film, který dokazuje, že Anthony Quinn je výborným hercem, také Charles Bronson se nenechal nijak zahanbit. Co se týče samotného filmu, naprosto ideální zápletka pro výborný western, jak má být.

El Condor (1970)

Originální americká westernovka plná typických stříleček, indianů a kovbojů. Skvělá hudba podtrhuje atmosféru dob z předminulého století.

Tenkrát na Západě (1968)

Naprosto úžasný snímek překypující nádhernou melodií skvělé hudby, mistrovskou barvitě harmonickou režií, mimořádnými uměleckými záběry a konečně nezapomenutelnými hereckými výkony. To celé tvoří dokonalou souhru něčeho, čemu říkáme film.

Shrek 2 (2004)

Oproti mému očekávání, že film bude jen ubohým opakováním slavného originálu, mě dost překvapil. Nejenže film hýří směsicí humoru a pestré hudby, ale je v něm možná i více originality jak v prvním díle. Dokonce těžko soudit, který že Shrek je lepší. V prvním díle jsme se dočkali různých parodíí na české i cizí pohádky, v díle druhém nás čekalo již více parodíí na téma moderní rodinný život, čili manželství. Např. scéna jak Shrek vstává ospale z postele a upravuje si trencle je jak vystřižená z dnešního života. Nebo parodie na slavný "Hollywood" , jak přijíždí Shrek, Fiona a Oslík do království "za sedmero horami". A takových scén je ve filmu celá spousta, tak snad i proto je Shrek po celém světě tak oblíbený a populární, není se co divit, vždyt ukazuje modernímu člověku, jak sám žije. Sám doufám, že filmů jež si dělají srandu z lidských "tutovek" bude stále přibývat a to nejen v hraném filmu.

Shrek (2001)

Úžasná animovaná rodinná parodie na pohádky typu zakletá princezna uvězněná v dračím doupěti, čekajíc na tzv.svého milovaného rytíře, atd... Zatím u žádného animovaného filmu jsem neviděl takovou souhru vtipu, nadsázky a hlavně nadšení z filmařiny. Opravdu jedinečný film, který již ted je jistě dost a dost legendární.