Naušika z Větrného údolí (1984)

Hayao Miyazaki mě nepřestane překvapovat ve své originalitě a dokonalosti. Zcela právem srovnatelný snímek s takovými velikány jako Princezna Mononoke, či Cesta do Fantazie a v mnohém i lepší. Jedinečná hudba v jedinečném příběhu plném emocí, prostřednictvím něhož autor krásným způsobem vzdává hold skutečné matce přírodě.

Lupin III: Cagliostrův hrad (1979)

Naprostá senzace! Jeden z mála animovaných filmů, které jsou daleko zábavnější a napínavější než jejich hraní kolegové. Spousta originality, humoru i skvělé zápletky. Miyazakiho úspěšný start k velké kariéře.

Gándhí (1982)

Nádherné vylíčení života jedné z nejvýznačnějších osobností dvacátého století. Úžasný herecký výkon Bena Kingsleyho dodává filmu věrohodnosti až si občas skoro myslíte, že se díváte na pravého Gandhiho. Opravdu velkolepá pocta a památka velkolepému mimořádnému muži.

My Fair Lady (1964)

Nádherný velkolepý film, dnes už legendou amerického muzikálu. Skvělé herecké výkony všech herců na pozadí zajímavých písní z New Yorské Brodwaye. Audrey Hepburne jako ušitá na hlavní roli dodává filmu ten správný punc a Rex Harrison s ní drží rovnocené tempo jako její "skvělý"partner a učitel zároven.

Traffic Crossing Leeds Bridge (1888)

Spolu s Roundhay Garden Scene to samé předtím, největší přelom v dějinách kinematografie.

Chage and Aska: On Your Mark (1995) (hudební videoklip)

Zajímavý snímek, který i přes svou krátkost má co nabídnout, melodickou hudbu, promyšlený příběh i celkový dojem.

Wanted (2008)

Novodobá akční podívaná ve stylu matrixu, která ovšem zůstává daleko pozadu. Nepřesvědčivé herecké výkony, přílišná a zbytečná spousta sexu a násilí činí z tohoto filmu jen další nepodařenou šarádu dobrou akorát tak na velké chvástání.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Famozní western plný neustálých zvratů, napínavé zápletky a mistrné hudby a režie. Narozdíl od Tenkrát na Západě se film blíží spíše k válečnému. Jednoznačně jeden z nejlepších westernů všech dob.

Tenkrát v Americe (1984)

Silný nezapomenutelný film, nádherně vykreslující dobu a život v tehdejší americe. Příběh velkého přátelství, které bylo ale nedopatřením pokaženo a poznamenáno na celý život. Příběh čtyř chlapců, narozených jako chudí zlodějíčci a vést tak po celý život v sobě zkaženou morálku i čestnost. Nádherná výborně vystihnutá hudba podtrhuje drsný život mladých chlapců a o to drsnější život v dospělosti. Opravdu mistrovské zakončení mistrovského režiséra Sergio Leoneho.