Země policajtů (1997)

Trošku neforemný příběh s lacinými výkony jinak skvělých herců, taková lehká oddychovka ideální když již ležíte v posteli a čekáte kdy přijde konečně ten vytoužený spánek, ale rozhodně ne akční krimi.

Johanka z Arku (1999)

Suveréně nejlepší postavou filmu byla aspon pro mě v závěru filmu postava svědomí nebojácné hrdinky, která aby zakryla pravý důvod svého válčení, pomstu, si domyslela, že je poslem boha, který chce, aby francouzský král znovu vstoupil na trůn. V tomto filmu je táké nejlépe ukázána nevděčnost evropských králů ke svým hrdinům a především jejich podlá zrada. Mila Jovovich podle mě do tohohle filmu úplně nezapadla, co se týče vizáží, ale její snaha naštěstí vše překryla, jinak na můj vkus zbytěčně dlouhé a málo napínavé.

Oskar (1967)

Krásný příklad typické francouzské komedie se špetkou zmatku, která obvykle vyvrcholí zjištěním, že hlavní hrdinové pokračují ve velké hádce i po skončení snímku. Tahle krásná komedie je určitě jejím nejlepším příkladem. Pohodová rodinka v čele Funes a Gensac no a pak obvykle nějaká zlobivá dcera, která si chce jiného ženicha než její tatík schvaluje, to je jen začátek série hádek a zmatků.

Libertin (2004) odpad!

Hrůza, příšernost, zvrhlost. Ani nevím co si mám o tomto filmu myslet, at se na mě pan Laurence Dunmore nezlobí, ale slova kunda, jebat, prcat a mrdat ještě v sedmnáctém století určitě neexistovala a mimoto, slušný režisér ví, že do historického dramatu se asi slova typu jebat jaksi nehodí, naopak taková slova používájí režiséři pornografických snímků, nebo "béčkových filmů", celý film jak se mně zdálo byl hlavně o sexu, hlouposti a rozežranosti. Typický příklad béčkového filmu.

Ptáci (1963)

Špičkový napínavý film od legendárního Hitchcocka, škodou je ne zrovna propracovaný závěr, osobně nevím jestli to bylo míněno schválně, nebo zda studio Universal Pictures nesehnalo dostatečné množství peněz na natočení skvělého celovečerního filmu s nedotočeným závěrem. Jinak po celý film vás poutá k obrazovce proslulá Hitchcockova atmosféra napětí s tím, že čekáte co přijde další minutu, snad i proto patří k těm nejlepším.

Motel smrti (2007)

Dosti hrozivý napínavý horor, při kterém vás dost často zamrazí, doporučuji vidět pozdě v noci, pak chtějte jít sami na záchod nebo se osprchovat, akorát ten děj není až tak úplně realistický. Luke Wilson přes všechna očekávání neumírá a přežívá v jakési bedně postřelený celou noc, "hrdina".

Bojovník (1983)

Do poloviny filmu jsem si říkal, proč tak nízké hodnocení, ale po shlédnutí druhé poloviny filmu už tak trochu chápu. Alain Delon jako ostřílený profesionál, i když osm let netrénovaný, zvláštní a přece dokázal úctyhodný počet lidí zabít a ještě s jiskrou šarmu, která překrývá naprosto neuvěřitelný děj. Jediný pak, kdo filmu ještě něco přidal, pak mohl být leda tak Francois Perier a Annie Parillaud, kteří jsou skutečně zajímaví francouzští herci, přístě Delone akorát trochu mín erotiky, v kriminálce se to až tolik nehodí.

Kašpárek (1980)

Docela průměrná komedie ovšem s vynikajícím Belmondem, který v každém svém filmu dokáže diváka pousmát nad svým typickým stylem jednání. Je škoda, že tento film už nepatří mezi ty známé kvalitní francouzské komedie. Zřejmě je to i kvůli podprůměrné režii a tak trochu i scénáři, jinak Belmondo celý film se dá říct zachránil.

Ohnivý oceán (2004)

Zajímavé pojetí westernu s překvapivě známým, neznámým Viggem Mortensenem, který skutečně dává filmu to pravé aroma prostředí před více jak sto lety. Příběh velice originální bez nějakých amerických "kovbojek" typu Tenkrát na Východě. Překvapivě se ve filmu neobjevovalo až tolik násilí jak je většinou známé u klasických westernů Usa.

Laurel a Hardy v cizinecké legii (1939)

Úsměvná komedie, která patří k těm hodně dobrým od už zmíněné dvojky. Klasický humor dvou klasických herců s nenapodobitelnými dialogy, grimasy a stylem. Bohužel komedie spíše pro starší diváky, protože dnešní mládež by o takový film ani nezavadila.