Společnost mrtvých básníků (1989)

Tohle není film tohle mistrovské dílo. Celý život vám lidi budou říkat ať jdete za svými sny ale nikdo se tím skoro neřídí. Tento film se to snaží napravit. Film nás provází ve škole která se soustředí na disciplínu mužů. Na co ale zapomínají je "carpe diem"=seize the day. Mr. Keating se tedy v jeho hodinách zabývá vysvětlování a ukazování že život by se měl prožít. Poté se dostáváme do části která ukazuje že i ta cesta k vaším snům je plná věcí které vás chtějí zastavit. Ta myšlenka v tomhle je že nezáleží na tom co je ten sen a jak ten sen je nesplnitelný. Ta věc je že ty ten sen chceš splnit a když opravdu budeš chtít a každý den bude "carpe diem" nikdy se nebudeš cítit že je to nemožné. Taky se mi líbilo jak mr. Keating je prezentován také jako normální člověk který má problémy které ho dostanou. On taky není nad věcí jenom se snaží těmto klukům pomoc v jejich snech ,které mohou být jakékoli. Doporučuji přidávám do oblíbeních a šířím tuto myšlenku. Peace. Poslední hláška "ó captain my captain".

Krásný kluk (2018)

Opravdu úchvatný příběh který je na začátku spíše matoucí ale v průběhu děje se do to vžijete. S tímhle se to nedá porovnávat ale já a věřím spoustu dalších lidí má nebo mělo problémy se závislosti kterou tu nechci říkat ale chápete. A ta pravá věc jak se dostat z toho cyklu je nikdy nepřestat s tím bojovat a zkoušet nový možnosti jak se toho zbavit. Ještě bylo hustý jak napsal něco do svého deníku a ten deník tam nechal což znamenalo že byl připraven zemřít což bylo strašně crazy. Až jsem si myslel že fakt umřel a potom když jsem je zase viděl spolu tak "that put smile on my face" fr.

Baby Driver (2017)

Začátek docela mid. Konec byl dobrej. That's all I got to say

Zvuk metalu (2019)

"But I want you to keep writing continously without stoping until u feel like you can..sit again" .Film který byl z části vyroben pro lidi co neslyší je fakt úžastnej. Je to nejvíc realistický film který jsem kdy viděl. Film se někdy táhne ale vám to nepřipadá protože tam pořád cítíte ty emoce. Lidi by se neměli cítit špatně za to že neslyší ,protože tito lidé můžou objevovat krajinu a pozorovat bez žádných hlasitých zvuků. Což je ukázáno na konci filmu. Je až hustý jak jsem během filmu neměl nutkání vzít mobil a podívat se na něco i přesto jaký pacing film měl. Také film nemá skoro žádnou hudbu až je to udivujíci podle názvu filmu.Určitě doporučuji ale je to dlouhý a táhne se to ale dobře se to táhne

Yesterday (2019)

Jsem zapomněl že tenhle film někdy existoval

Na nože (2019)

Velmi hezky natočený příběh se super příběhem který je lehce na pochopení a přesto to má tak super plottwist. První polovina je fakt super a druhá už to trochu hůř doťukně ale jinak super. Zase to není můj oblíbený žánr ale tohle bylo dobrý

BoJack Horseman - Oslíku, otřes se (2014) (epizoda)

4-popravdě jsem si tohle užil 4- episoda která dala základ nejlepšímu dílu v 1 sérii. Po prvním zhlédnutí to nedávalo smysl a myslel jste si že se Diane obrátila proti Bojackovy ale ona mu chtěla ukázat že ta kniha je dobrá a měla pravdu. Je lepší vydat knihu kde řeknete jak normální člověk jste než vydat knihu kde popisujete jak váš život je dokonalý. Nikdo nemá dokonalý život každý si něčím prochází , jen jde o to jak dobře to zakryjete. One Trick Pony je super koncept

BoJack Horseman - Vyšší moc (2014) (epizoda)

4-dobrá episodá v tý době 4-"he is always nice to everyone, that makes him stupid"(wtf)Jsem rád že ten problém mezi Diane a Bojackem vyřešili v jedné episodě. Klobouk dolů. Pohodová episoda u které jsem se dřív pobavil jako I teďka nic extra.

BoJack Horseman - Teleskop (2014) (epizoda)

5-dobrá episoda ale nebyla moje oblíbená 5-tyvole po rewatchi je tahle episoda o něco lepší jako fakt si nepamatuju že to bylo takhle dobrý. A nejhorší je že se to nikdy nemuselo stát kdyby Bojack věděl že měl na výběr. Prostě top tier episoda a Herb měl pravdu a měl právo na všechno. V takových chvílích se omlouvat snad ani nesmí. Zničil mu život wtf