Adamova jablka (2005)

"Nemůžeš jen tak střílet lidi!" "Jsem rozhozená." Neskutečně geniální kloubení žánrů! Neskutečně funkční film! To je tak absurdní až je to dokonalý. Bůh nás nenávidí, takže radši upeč ten koláč.

The Stylist (2020)

"Hádám, že všichni chceme to co nemáme." Po celkem poutavém prologu, se naše kadeřnice Claire se zaměřením na "styl" a obnažování lebek trošičku zklidní, aby nám následně dokázala jak velice nestabilní a extrémně cáklá pizda to je. Sledujeme nějaké určité období sériového vraha, který už má doma poměrně dost "trofejí", což mě přivádí k otázce. Proč tak ostřílený Killer najednou začíná při svých "rituálech" váhat či dělat chyby? Odpověďí může být mnoho, ale faktem je, že ho to donutí hodit nůžky na hřebík. Ale vydrží to? Více než o horor se jedná o opravdu zajímavou sondu do jedný šílený palice. Osobnost a psychika hlavní postavy se repetativně tříští a následovně opět slepuje z minuty na minutu, takže divák občas neví co si o tom andílkovi myslet. Jedno je ovšem jisté, i takoví "lidé" potřebují lásku a rodinné teplíčko. Jinak, solidní herecký výkon a kamera mě taky občas potěšila.

Breaking (2022)

Noo, tak tady máme jedno zajímavé a nevšední přepadení banky. Toto přepadení se absolutně vymyká všem pravidlům přepadávání, jelikož se náš bankovní panic aka "dělám to poprvé" rozhodl, že si ze všech potencionálních rukojmí ponechá pouze dvě ženy. To za prvé a za druhé, chce pouze a jen spravedlnosti učinit za dost. Bohužel takový přístup se většinou nevyplácí, stejně jako důchody na účet. Velice smutný příběh podle skutečné události, který si dokáže udržet diváka i když se toho moc neděje. Dobře natočená, komorní záležitost o americkém selhání systému..

Lov (2020)

Miluju ty zavádějící plakáty, jejichž slogany vyprší jak datum spotřeby dřív než naplní smysl. Jako komedie to celkem ušlo, jako horor v žádném případě. Jediné co mě asi bavilo byl začátek. Tím myslím jak si pohrávali s divákem a oddělávali jednoho po druhém i když to vypadalo, že u prvních tří se kamera už zastaví a bude právě on(a) tou hlavní postavou. Ale to bude asi vše, pár scének ještě stálo za řeč, ale je to taková průměrná blbůstka.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Strasti "šíleného" Madse. Arctic je survival od první do poslední minuty. Mads je jako vždy dokonalý a doslova táhne celý film. A táhne statečně, omrzají mu prstíky, papá ice sushi, bojuje s medvědy a podobně. Arctic natočil Joe Penna a je to jeho první celovečerní film. Na první kousek je to hodně povedený a jde cítit talent. Za celých 97minut není moc záběrů, na kterých není Mads Mikkelsen. Ten sám tvrdí, že to bylo nejnáročnější natáčení v jeho životě. Ani se nedivím když všechny scény zvládnul sám, bez jakéhokoliv záskoku. Je to živel!

Hon (2012)

"Podívej se mi do očí, co tam vidíš? Nic!" Když už si Lucas myslí, že svítá na lepší časy tak přijde něco, co by nikdy nečekal. Absolutně uvěřitelné a lidské drama, kde jedna věta dokáže zničit úplně vše. Kde jeden výmysl zapříčiní stádoidní chování populace bez ohledu na cokoli. Je zvláštní jak rychle dokáží lidi zapomenout na vše dobré a utvořit si neexistující a smysl nedávající realitu, které i přes argumenty věří. Faktem je, že ve většině případů je obviněný nakonec usvědčený a dalším faktem je, že toto se může stát opravdu jen někde na vidlákově. Debilita lidí je zde skvěle zachycena a Mads je prostě Pan herec, který dokáže zahrát vše!

Čtyři pokoje (1995)

Buscemiho mám sice rád, ale díky bohu že Teda ztvárnil Roth! Ten ksicht, ty pohyby, celkově ta persona je tak skvělá a debilní zároveň, že je to nakonec úplně geniální. Všechny "pokoje" mají své kouzlo a příjemně zapadají do konceptu. Všechny mě baví, vyjimaje prvního, ten mi přišel časem (viděno 30x minimálně) takový nejotravnější. Kultovní a pro mě hlavně srdcová záležitost! Tancující Salmu ve třetím pokoji jsem poznal hned napoprvé k tomu není třeba nápověda ( absolutní bohyně 🖤🖤🖤).

Sauna (2008)

Saunu jsem tak dlouho odkládal, že jsem ji měl radši už nechat odloženou navždy. Kdybych to neviděl asi by mi bylo líp. Čekal jsem všelijaké psycho, ale že to bude tak zmatené a ne příliš herecké, to ne. Jediné co se musí nechat je prostředí (lokace) a atmosféra, kterou si to dokáže i přes ty blbosti udržet. Snaha o art by tu sice byla, ale nějak to na mě nezapůsobilo.

Pach krve (2021)

To bylo hodně "wrong" a s původní sérií to nemá společného vůbec nic.

Časové pásmo bylo změněno