V bolestech (2013)

"Právě si běžel šedesát kilometrů v hodině!" Název tohohle zvláštního kousku je sice trošičku zavádějící, ale je to jen nepodstatný detail. Afflicted neboli "v bolestech" je hodně zajímavá cesta kolem světa dvou kamarádů, která se změní v něco úplně jiného! Nechci spoilerovat, takže víc prozradit z děje by bylo na škodu. Jediné co se dá s jistotou říct je, že je to parádní FF jízda! Obsazení je fajn, postavy uvěřitelné, stejně jako spousta dalších věcí. Film se dá těžko jednoznačně zařadit, ale funguje. A tento pohled řekněme "z druhé strany" mě tedy hodně bavil. Samozřejmě všechno má své mouchy, ale tady jich moc není a pokud ano, dají se s klidem přehlížet.

Finch (2021)

Tak tohle mě teda hodně bavilo, není to úplně klasická "hanksárna" a zároveň je. Je to vtipné, je to dost komorní, vizuálně naprosto skvělé. Ano možná je tam dost klišé, ale všechno funguje jak má.

Mrazák (2014)

"Máte špatnýho chlapa!" Tak jsem náhodou narazil na tenhle nejspíš zapomenutý kousek a musím říct, že mě příjemně potěšil. Celý film je excelentní divadelní představení! Parádní hra s divákem, kde máloco jde prokouknout a vlastně až do úplného konce vás okolnosti a dění nechávají na pochybách snad o všem. Věřit, nevěřit, dedukovat? Navíc Dylan McDermott je tady fajn týpek, kterej solí jednu hlášku za druhou. A paradoxně i když je celý film zavřený v mrazáku si udržuje "chladnou hlavu"! Mrazák je hodně specifický a extrémně komorní snímek, kdo má rád humor, drama a nějaký ten survival, tak se zaručeně pobaví. Já se bavil víc než skvěle a je to opravdu zamotaný!

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Jestli někdo opravdu čekal, že to bude podobně znepokojujici jako originální první film tak sorry, ale byl úplně, úplně mimo. Za mě je to dobrá komedie, koukat se dalo, nenudilo a na nelogičnosti se tady můžeme úplně v klídečku vysrat. Celý je to jedna velká debilita, ale některý scény byly fajn a Tesla "nodamage" je v topu 🤣

Blood and Bone (2009)

"Já jsem trest boží, kdybys neměl velké hříchy, bůh by mně na tebe neseslal jako trest. " Mnooo, čekal jsem hodně nebo alespoň o dost víc, ale takovou béčkovou exhibition jsem dlouho neviděl 😅 Neříkám, že Michael jai white není frajer, ale toto? Ty bitky jsou fakt otřesný, v devadesátých by to snad fungovalo... Norris si taky udělal jméno na kopačkách z otočky. Takže moc nechápu ty procenta, když to ani není nijak dobře zahraný. Ale úplně to nezatracuji, na jedno shlédnutí dobrý, nijak to nenudí. Prostě klasické, evidentně hodně levné televizní béčko. R.I.P Kimbo 💪

Neznámí (2022)

Tohle jsem viděl sice omylem, ale takové omyly by mohly býti častěji! Detektivní příběh z Austrálie podle skutečné události, který hraje na temnou notu. Ponurá atmosféra, pomalé tempo, skvělé herecké výkony a trochu motání palic diváků.

Belzebuth (2017)

"S čím máme co dočinění? Se šíleným knězem nebo opravdovým antikristem?" Belzebub, král všech démonů v mexiku! Tak tady odpouštím pár drobných nedostatků a pár CGI scén, protože za mě se tohle fakt povedlo! Především kloubení žánrů je tady na jedničku. Kriminální horor motající se kolem okultismu, satanistických rituálů a hlavně vražd dětí! Film v tomto ohledu rozdává pěkný "granáty" hned od začátku, nebere si servítky ani s novorozenci! Takže (i když je to offcam) nedoporučuji slabším jedincům. Jak píšu výš, pár věcí odpouštím, protože je to místy dost silný a navíc to má hlavu a patu. A nesmím zapomenout na bonus v podobě Tobina Bella. Role, na kost zkérovanýho kněze mu sedla a bylo fajn ho vidět jinak než Johna Kramera. Jedna * navíc, protože si to král démonů určitě zaslouží.

Krásné bytosti (2022)

"Díky, že seš můj kámoš." Wow, tohle je jeden z těch kousků, který rozdávají celou stopáž rány šokem! Extrémně nepředvídatelný děj. Já čekal katastrofu každou chvíli a taky se jich pár dostavilo, ale samozřejmě jinak než jsem myslel. I přesto jak velcí jsou hlavní aktéři zmetci, stejně vám přirostou k srdci. Navíc když jsou celej film tak přirozený je to o to snazší. Takhle se má dělat drama! Dokonale natočený! Film tak napráskanej emocema, že to bouchá jak ohňostroj! Jednoznačně Must see movie!

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

Hodně zvláštní, ale zároveň zajímavý počin bratrů Coenových. Krátké westernové povídky, které dokáží dost pobavit, donutí zamyslet se a bohužel některé naopak odradit. Což je zrovna poznávací značka hned první povídky, takže pozor! Touto krátkou blbostí to pouze začíná a trvá opravdu jen chvíli (díky bohu). Když tuhle jedinou opravdu otravnou pominu, tak jako celek to funguje dobře. Příběhy, kde komedii střídá drama a drama střídá napětí jsou působivé. I když na sebe nijak nenavazují tak mají občas něco společného, ale tím hlavním jsou bez pochyby mrtvá těla! Bez střílení to totiž občas nejde že...

The Beekeeper (2024)

"Who are you?" -"Mr. Fuck you." Už jsem myslel, že snad nebude mít ani škrábnutí! Statham Jako absolutní terminátor co chrání "úl". Ta věta tam padla tolikrát, že už mi z ní bylo špatně. Jsem rád, že se plešounek vrátil v plné polní, ale nemuselo to být tak extrémně přehnané a občas dost hloupé. Především ta černá kudrlina byla na přes držku celý film. Ale i přes pár mínusů to je svižné, nenudí a likvidování je fajn.