Michael Kohlhaas (2013)

Tenhle kousek jsem měl na seznamu pěkně dlouho a konečně přišel na řadu. Opět neskutečná kvalita a ne jen proto, že je tady Mads. I když pořád platí "kde je Mads, tam je kvalita". Ten film je prostě skvěle natočený, temnou dobu se podařilo vystihnout dokonale. V příběhu mě trochu mrzelo, že to vlastně hlavní hrdina tak trochu vzdal. Byl bych radši kdyby všechny ty zmrdy do jednoho vykuchal! I přesto se však jedná o hodně silný snímek. Mads je jako vždy dokonalý a i v této roli je ve svém živlu. Nebojí se vytáhnout hříbě z lůna či svůj vercajk před svou filmovou dcerou... Tyhle a podobné detaily jen ukazují, jak se má dělat dobový film!

Žena v kleci (2013)

Sice jsem s oddělením Q začal u "vzkazu v lahvi", ale to vůbec nevadí. Ústřední dvojici jsem si po ženě v kleci oblíbil natolik, že tuhle skvělou, kvalitní práci musím vidět celou. Pěkně komplet! Tohle je totiž přesně to co od kriminálky očekávám. Bohužel u nás se toho nejspíš nikdy nedočkáme a v USB ať si jedou ty CIA nesmysly klidně na věky. Sláva severu!

Thriller - drsný film (1973)

Sice je to spíš drama než thriller/ exploitation, ale je to úplně vedlejší. Protože Je to stejně hnusný, ale úplně jinak! Ve své době to musel být masakr, teď nás to dění ve filmu (alespoň ty co mají nakoukáno) už nepřekvapí. Přidání pornografického obsahu až ve finální verzi, bez toho aniž by to herečka věděla, označuji jako čisté zmrdství. Ale co si budem, asi se to tam hodí. Nejlepší jsou ovšem finální slow-motion záběry. To si v klidu oběhneš barák, vypiješ se sousedem kafe, ohneš mu ženu, zameteš stopy, zameteš mu byt (jako omluvu) a když se vrátíš k filmu pořád tam bude ten první very slowly Záběr. Ale I přesto je to parádička, která stojí za to!

L'ultimo treno della notte (1975)

Pro nostalgické milovníky klasik a exploiťáčků jsou "vrazi z rychlíku" určitě povinnost! Rape-revenge jak má být. Parádní atmosféra, vystavěné postavy, násilí, nahota.. Samozřejmě musíme brát ohled na dobu vzniku, některé scény působí dnes tak přeafektovaně, že je to docela úsměvné. Ale díky bohu je takových jen minimum. Napětí a psychický teror obětí funguje na jedničku a postavy jsou uvěřitelné. "Zábava" zaručena!

Welp (2014)

Skautský oddíl se hlásí o slovo! Tak tady mi k "dokonalosti" chybělo jen slyšet "já jsem grut". Za mě hodně zajímavý a zábavný kousek. Byť se nejedná tak docela o horor, určitě je to fajn podívaná, která nenudí. Záporák(ci) je solidní, pastičky promyšlené, oběti brečící tak co víc si přát. I když je pár věcí offcam, tak jsou i přesto šokující. Až na pár nedostatků je to parádní skautský výlet! Ještě musím vyzdvihnout hudbu, ta je prostě boží celý film.

Vzkaz v láhvi (2016)

"Lidé věří v různé věci." -"Ale běž, Ježíš je z Texasu, bůh je v jeskyni a chlápek na nebi věří, že je prorok protože mu to řekl týpek s křídly? Vždyť je to magořina!" Tak jsem náhodou narazil na tento kousek a opět mě jen utvrdil v tom, že ze "severu" to fouká opravdu lépe(ostatně jako vždycky). Ať už jde o perfektní dramata, folk horory či thrillery. Vzkaz v láhvi je skvělá, atmosférická kriminálka. Jejímž základním kamenem je otázka víry. Všechno funguje jak má, obsazení povedené, scénář nijak extra "nehapruje", stejně dobře je na tom kamera i prostředí. Za mě hodně povedená záležitost.

Chlast (2020)

Tenhle masterspice může být brán několika způsoby. Můžeme ho brát jako varování, (ne)vydařený experiment, zatěžkávací zkoušku, sociální sondu... Ale nabízí se otázka, zda je, či není alkohol v něčem přece dobrý ba dokonce skvělý. Každopádně dokáže napáchat spoustu škody a zla, snad ve všech směrech. Ale má i své světlé stránky a to v pestré paletě barev. I přes různé pohledy na věc, faktem zůstává že i když je "Démon" pod kontrolou, je to stále jen Démon čekající na svůj hit. Absolutně skvěle natočený a šílený Mads je prostě bůh!

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Asi jeden z posledních "normálních" filmů kde se Bruce blejsknul. Taky není třeba, si nějak extra lámat hlavu nad paradoxy a cestování časem. Sere pes, až na pár nedostatků, je to celkem koukatelná záležitost.

Rise of the Footsoldier: Vengeance (2023)

Craig Fairbrass se opět vrací jako "největší son of a bitch pod sluncem" Pat Tate, v dalším pokračování ze série Rise of the footsoldier. O režii se postaral opět Nick Neverm stejně jako u předchozího dílu. Jeho "rukopis" jde sice vidět, ale oproti právě předchozímu Origins je vengeance trochu slabší. Chybělo mi více akce, pilulí, násilí a sexu. Těchto věcí je tady, ze všech filmů asi nejmíň. Ale i tak je to opět fajn podívaná a parádně to zapadá do té velké story, která ovšem ani teď není zdaleka u konce! Což je dobře, pokud si to udrží nějakou kvalitu.