Sadistický experiment (1976)

Opravdu sadistické! Tohle mě bolelo sledovat a divím se, že jsem to vydržel bez újmy do konce. Kdyby tam alespoň nasrali víc těch operací nebo toho vařeníčka, bylo by to mnohem lepší. Takhle je to je jen romantická sračka s nějakým tím bobrem, bradavkou a zarostlým podpaždím. Minimum mučeníčka i gore, stejně tak žádná atmosféra atd. Trash, kde celou dobu čekáte kdy už přijde ten sadismus.. Nepřijde! Jedna * za ty bobry..

Kosmonaut z Čech (2024)

"Jsi na řadě, hubený člověče." Sandleros, sice ani ve vážné roli nevyměnil kraťasy, ale nakonec to ničemu neškodilo. Hodně zvláštní, ale v rámci "netflpíč" skvěle natočená, defakto "pavoučí" artovka. V momentě kdy se objeví Hanuš, tak hypnoterapie může začít. Něco jako, obejmi svou samotu i strach a nesahej na mě. Cesta za sebepoznáním s cílem přijmout, cokoli si myslíš, že přijmout máš. Za mě povedený, byť dost komorní, kosmický audiovizuál. Knihu jsem nečetl a kdo ví jestli vůbec budu, v plánu teda není. Trable s Lenkou mi jsou jaksi buřt.

Joe (2013)

Nico fakin cage, coby redneck řízek, si to jako vždy užíval. Na pár drobností, hodně povedený kousek, který nenudí, má dobré tempo a dobře se na něj dívá. Takový lehce Gran Torino vibe, který vždycky dokáže udržet naši pozornost a vyvolat nějaké emoce. Tye Sheridan je taky skvělý, ale to není žádná novinka...

Druhá šance (2023)

"Ta chuť na sladké, to máš po mně." -"A to je vše, co mám od tebe?" Bleeding love, je krvácející láska a nic jiného. Tenhle skvělý road movie se tak nejmenuje pro nic za nic. Každá cesta má svůj směr, smysl i cíl. Stejně jako tato cesta, otce s dcerou. Cesta, která je krásně láskyplná i zkažená zároveň a postupně se odkrývající karty dokáží spustit lavinu nejen emocí. Krásné drama, které řeší silná témata a poukazuje na temné i světlé, lidské vlastnosti či stránky. Komediální vsuvky jsou tak nenuceně zařazeny, že fungují víc než dobře. Skvělá hudba a geniální highlighty umocňují filmový zážitek! Stejně tak herecké výkony! Oba představitelé hlavních rolí jsou opravdu ve formě! Na režijní debut je to opravdu skvělý počin po všech stránkách! Klobouček.

Disco Boy (2023)

Na tohle jsem se celkem těšil, ale místo nadšení, dorazilo celkem zklamání. Čekal jsem kvalitní artovou nálož, která se sice dostavila, ale v úplně jiné podobě. V podobě, jenž mě nijak zvlášť neoslovila. Symbolismus a jakési prolnutí osudů, je pojato dost zvláštně a na mně to nazapůsobilo. Disco boy v mých očích vlastně nedostál ani svému názvu. Každopádně co se musí nechat, na režijní debut skvělý počin. Dobře natočený, obsazení taky v pohodě... Tak doufám, že příště to bude pro mě lepší.

Chudáčci (2023)

Chudáčci, jsou docela všední příběhy, avšak zcela nevšedních karikatur, zabalené v absolutně bizarním a ARTovém hávu. Tento obal je zasraně stylový a návykový! O vlastnostech bizarního světa by se mohly vést debaty, taktéž rozbor jednotlivých postav by byl na dlouho. Tahle psychárna má prostě koule i když ne všechno musí zákonitě dávat smysl. Hodit jednotlivé žánry do mixéru, umí každej kretén, ale vymazlit ty chutě ve správném poměru je prostě umění! Pokud píšu, že to není film pro každého, tady to platí "čtyřnásob"! Už teď vidím ty srance, co se kolem budou psát.. Co musím Extrémně(!!!) vypíchnout je kamera! Dlouho jsem nebyl tak fascinován záběry, úhly a používáním techniky. Širokoúhlé až panoramatické (a ne jen ty) záběry spolu s barvami a odstíny fungují dokonale. Další v pořadí je určitě scénář a hned po něm herecké výkony. Za mě prozatím art movie of the year!

Cold Meat (2023)

"To není chloroform, lidi se moc dívají na filmy." Studené, studeňoučké masíčko! Velice zvláštní, ale přesto zajímavý počin. Je mi jasný, že bude spousta lidí brblat za kdo ví co všechno. Já se příjemně bavil celou dobu. Povedený děj i zvrat (Z děje je lepší nic nepráskat), postavy a jejich psychologie, prostředí, atmosféra, obsazení, není zde ani moc chyb aby tomu nešlo věřit. Jasně mohl to být víc survival, ale postavy byly dost omezeny. Nejde o horor, ale thriller /drama. Což mi teda nevadí, tohle spojení funguje většinou na výbornou. Cold Meat určitě nebude pro každého, ale za shlédnutí určitě stojí. Za mě dost podhodnocený kousek.

Bruno Reidal: Zápisky vraha (2021)

"Líbila se mi představa že je bodám nožem, ne proto, že bych je chtěl zabít. Bylo mi jedno jestli umřou. Líbila se mi představa, že je mučím. "

Baby Blues (2008)

Spoiler alert.. Nebýt toho extrémně stupid ende, tak dám i plnou palbu. Ale takhle to nesmyslně zesrat! Je samozřejmé, že když ti žena zabije skoro všechny děti tak budeš úplně v klidu. Je samozřejmé, že když ti žena zabije skoro všechny děti, tak s ní prostě zůstaneš, protože, to se prostě stává. Až na tenhle bullshit je to hodně povedený kousek. Poporodní deprese či psychóza je fakt nářez!

Corpus Christi (2019)

"Bůh je všude, i tam venku." Někomu se sny splní, někomu ne, někdo jim jde naproti a jiný do toho spadne úplnou náhodou. Něco co by opravdu nikdo nečekal, se stane i Danielovi aneb jak jeden kněz, pardon delikvent, kterému nejsou cizí snad žádné hříchy, absolutně ovládne malé městečko. Za mě je Daniel přes všechny ty sračky nejlepší kněz ever. Tak po tomto opět mistrovském díle, už mi chybí jen "oda na radost". Jan Komasa je v tom co dělá opravdu génius. Tady opět funguje všechno jak má. Zajímalo by mě, kde bere tak skvělý mladý herce. Opět to celé působí přirozeně, nenuceně a realisticky. Šedá realita a syrovost jde z filmu cítit od začátku. Jediné co se dá možná vytknout je menší klišé, které dorazilo. Ale s tím se počítalo, bez něj by to nejspíš nešlo. Skvělý film, kterému nic nechybí!